Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutya tudtára...

Hogy tudom a kutya tudtára adni, hogy tőlem függ?

Figyelt kérdés
Csak az étel jöhet számításba? Hogy azt tőlem kapja?
2011. nov. 7. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel az az egyetlen létszükséglete amit tőled kap (no meg a víz), így más nem nagyon jöhet szóba. Ami még sok kutyánál bejön, az a figyelem megvonás. Mivel falkaállat, ezért igényli a társaságot. Miért akarod ezt a tudtára adni?
2011. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

mondd el neki szépen tagoltan, artikulálva!

hátha hamarabb megérti:)

2011. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem használtam az ételt nevelési céllal, szerintem egy kutyát nem azzal kell büntetni, vagy jutalmazni, hogy adok neki enni. Nagyon fontos szerepe van az etetésnek a kutya nevelésében, de nem így.

Szerintem egy kutya képes szeretni, tisztelni az embert, de nem azért, mert tisztában van azzal, hogy függ tőle. Nem azért fogad szót, és pl. áll meg a járda szélén, mert tudja, hogy az élete függ ettől, hanem mert a gazdi megtanította neki ezt.

Ő nem gondolkozik azon, hogy akár éhen is halhat, ha Te úgy döntesz.


Remélem érted, hogy mire gondolok:) Azt mi emberek tudjuk csak, hogy a kutyánk tőlünk függ.

2011. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod függővé tenni a kutyádat? A függőség félelmet jelent, rettegést attól, hogy elvész, amitől függünk, ez pedig nem a boldog kutya titka.
2011. nov. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én nem úgy fogalmaznék, hogy függést kell kialakítani, hanem inkább úgy, hogy hogyan tudom közölni a kutyámmal az otthoni hierarchiát. De a lényeg, hogy nem az étellel, illetve nemcsak azzal. Nálunk beváltak az olyan feladatok, hogy mielőtt odaadnád az ételét, tedd le a földre és tégy úgy, mintha eszegetnél belőle, és ne engedd a tál közelébe, míg te "eszel" - morgással és kemény szavakkal el kell küldeni. Majd ha befejezted, akkor odaadod neki. Ezen kívül egyszerűen (persze a gyakorlatban nem egyszerű) mindig te irányítsd a közös feladatokat, a sétában ne engedd előre, a személyes teredbe ne engedd be, csak ha te hívod, játékot is te kezdeményezd, ne ő. Fontos, hogy tudatában legyen, hogy nem ő diktál. Durván hangzik, de a kutyának épp ez kell a boldogsághoz és ahhoz, hogy biztonságban érezze magát a családodban.
2011. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

"a sétában ne engedd előre, a személyes teredbe ne engedd be, csak ha te hívod" - ez nekem már egy kicsit erős.

A séta a kutyáért van, nem fogom magam mögé parancsolni. Én pont az ellenkezőjét csinálom, intek neki a kezemmel, és közlöm, hogy futás. A személyes terembe is akkor jön be, amikor akar, ennek ellenére már már idegesítően szófogadó:)

Szerintem a rangsor kialakításához nem kell spártai szigor, csak határozottság és következetesség.

2011. nov. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!