Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vérzik a kutyám orra?

Miért vérzik a kutyám orra?

Figyelt kérdés
Pár napja emlőgyulladással vittük dokihoz, mert közben álvemhes is és kapott egy hormongógyszert ami elvileg meggyógyította volna. Ehhez képest, a gyógyszertől annyira rosszul lett, h fel kellett függeszteni a szedését. Folyton hányt, lefogyott, ödémás lett a lába és nehézlégzése van. Már az első tünetek után visszavittük a dokikoz, de kb semmit nem mond, csak megint beinjekciózta hányáscsillapítóval, meg antibiotikummal és szteroid gyógyszerrel....persze...egyik gyógyszer tönkretette, tegyük tönkre egy másikkal. Most az új tünet már az, h folyik az orra, de elég vizes állagú és picit véres. Nem tömény vér, de véres folyadék és nehezen veszi a levegőt és iszonyatosan gyenge. Az orvosnak hiába mondtunk bármit is....nem tudott rá mit mondani. Csak azt kérdezgette, h nem volt benne kullancs? Hát basszus...mondtam neki, h a gyógyszer készítette ki ennyire, valüszínűleg mérgezést kapott tőle, mert allergiás lehet vmire ami benne van. Már az állatorvosok is csak a gyógyszert tömik az állatokba, mint belénk a sima orvosok.
2011. nov. 8. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sürgősen másik orvoshoz menjetek. Belepusztulhat a kutya ebbe.

Nagyon rossz orvosotok van:((

2011. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Gyorsan keress egy rendes orvost! Ez a kontár tönkretehette a szívét a szteroidokkal! Nehéz légzés, ödémás láb, szívproblémákra utal.
2011. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
OMG...:( Vidd gyorsan másik állatorvoshoz, mert ez nagyon hülye csak gyógyszereket ad neki meg injekcióza!!!!!!! Bele is pusztulhat szerencsétlen állat!!!!!!!!:(
2011. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Akiteki ***** válasza:
Voltatok orvosnál? Mi van vele?
2011. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Másik dokihoz vittük, aki megállapította, h szívelégtelensége van. De persze ő sem a gyógyszereket "hibáztatja", mert, h az nem csinál ilyet....mondom érdekes...pont akkor lett rosszul, mikot elkezdte szedni. De mondja, h "neem, mert most nagyon sok stressz érte, meg az emlőgyulladása miatt is ez most kialakult nála. Most a szívelégtelenségére is adtak gyógyszert....hát egyszerűen nem hiszem el, h milyen orvosok vannak a mai világban...már senkiben sem lehet bízni, mindeki csak a gyógyszereket tömi belénk is és az állatokba is ezek szerint....M

A végén kérdezi, h antibiotikum van otthon? Mondom nincs...azt mondja, "Hogy-hogy? Ha megfázol vagy valami, akkor szükség lehet rá, írok is fel egyet és akkor nektek is lesz nem csak a kutyának".... az mondom szééép. :S Én nem szoktam mindenre antibiotikumot bevenni, sőt...ha lehet kerülöm és csak végső esetben szedem be. De jó, h azt se tudja, h bakteriális vagy vírusos a fertőzése vagy a gyulladása, mert ha vírusos akkor arra hiába ad antibiotikumot, az nem segít. Annyira jó, h egyik se vizsgálja meg rendesen, csak tippelgetnek, h mi lehet.

Az elején csak az emlői voltak begyulladva a sok tejtől, mert álterhes volt...és aztán a gyógyszertől egyre több baja lett. Konkrétan tönkretették a kutyát. Nagyon kivagyok.....:(

2011. nov. 10. 13:39
 6/16 Akiteki ***** válasza:
Ez borzasztó! Megértem, hogy kiborultál. Nagyon sajnálom a kutyusod. Embernél már lehetne perelni műhiba miatt. Nem tudom egy kutyánál van-e erre lehetőség. Mondjuk a hibát helyre nem hozza. Meg ugye a másik orvos is védi a mundér becsületét.
2011. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Csinált-e bármelyik orvos labort, Uh-t ?

Vagy csak úgy hallgatódzás után mondtak véleményt?

2011. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Akiteki ***** válasza:

Az álvemhesség és az emlőgyulladás megállapításához nem kell UH. Az látszik.

Szív UH-t nagyon kevés helyen csinálnak. A tünetek pedig egyértelműek.

2011. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most csináltak neki labort és hasnyálmirigy gyulladást állapítottak meg nála. Érdekes, az elején még "csak" az álvemhesség miatt be voltak gyulladva az emlői, utána az erre kapott folyamatos gyógyszeres kezeélsektől egyre több baja lett: szívelégtelenség, aztán tüdőgyulladásra gyanakodtak, most meg hasnyálmirigy gyulladás...de sajnos már totál eltértünk a kiinduló problémától, az álvemhesség okozta emlőgyulladástól. Mostanra már minden baja lett a félrekezeléstől....elegem van az orvosokból.
2011. nov. 17. 13:10
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, és amit nem írtam, folyik a szájából a vér. Amit a doktor sem tudott, h mitől lehet. Azt mondta mérgezés jele szkott lenni....nem akartam megkérdezni, h "talán gyógyszermérgezésre gondol? mert kapott már antibiotikumot, szteroidot, hormont, hányáscsillapítót, vérzéscsillapítót, vízhajtót, láz-és fájdalomcsillapítót"....sztem azért ennyi gyógyszert egy kutya nem bír elviselni...de nem jön rá esetleg, h nem jön rendbe a gyógyszerektől, akkor vmi nem jó? persze a végén már, mikor annyira ki van a kutya, akkor csinál nagynehezen egy labort (amit én már az elején kértem, egyik orvos sem csinálta meg), amikor már jóformán tönkretették. EZ borzasztó...egyszerűen szinte minden pillanatban sírnék, és annyira mérges vagyok...már egyik orvosban sem bízok.
2011. nov. 17. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!