Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan veszem észre hogy...

Honnan veszem észre hogy vemhes a kutyám?

Figyelt kérdés

Van két gyönyörű szép tk-s Kaukázusi Juhász kutyám!

Nem rég pároztattuk őket..a szuka a pároztatást követően most van a 29. napjába! Az lenne kérdésem, hogy a 30. naptól kezdve mik a legészrevehetőbb jelek a vemhességre ha összejött a dolog? Felszeretnék készülni,hogy minden simán mennyen !! :)


2011. nov. 8. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

biztos csak az Ultrahang semmi más. Nagytestű illetve kemény hasfalú kutyáknál tapintással nem érzékelhető, az egyéb jelek (emlő meg nagyobbodása stb) pedig tévútra is vezethetnek..

Nagyon remélem, hogy a kicsik is törzskönyvesek lesznek, megkapják a törvényileg kötelező chippet és a szülők le vannak szűrve diszpláziára.

2011. nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A kölykök is törzskönyvesek lesznek,ha megszületnek megyek is fel Budapestre elintézni !Egy ilyen Ultrahangos vizsgálatot itthon is eltud végezni az Állatorvos vagy ahhoz a szukát el kell vinnem mindenféleképp ?
2011. nov. 8. 11:55
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Hú mit fogsz te itt kapni, hogy hülye szaporító vagy ha még ezt sem tudod.

De én nem bántalak. Ha a kutyák egészségesek és törzskönyvesek és még a kicsiknek is megcsináltatod, akkor nem hiszem, hogy gonosz ember lennél. Az meg dicséretes, hogy igyekszel felkészülni minden eshetőségre.

2011. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szokták elvinni állatorvoshoz, hogy megnézze, egyáltalán vemhesült e. Ő szakszerűen ki tudja tapintani, hogy van e benne kölyök. Szóval állatorvos mindenképp lássa a kutyát, és természetesen a vemhesség alatti szükséges kezeléseket is meg kell kapnia.
2011. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Megváltozik a szuka viselkedése, már akkor, amikor a hasán még semmi nem látszik. Nyugisabb lesz, lomhább, elfekvősebb.

De ha félidős vemhes, lassan a hasa is elkezd majd nőni. Aztán később elkezd majd vackolni, gödröt ás és/vagy az ólját "kikészíti". Megdagadnak az emlői, az utolsó napokban tej is jön belőlük.

2011. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
ha és mindezek a tünetek jelentkeznek ha áll vemhes akkor is. Sőt ha kölykök rég megdöglöttek benne vagy elvetél (ami általában nyom nélküli) van, hogy akkor is. Az ultrahangot az orvos csinálja a rendelőben, látszik rajta ha a kiskutyákkal gond van illetve tud mondani hozzávetőleges alomszámot is ami fontos azért, hogy ha pl kevés a kölyök akkor akár a császármetszés lehetőségeire is feltudjatok készülni (ekkora kutyánál már a 4-5 kiskutya is lehet kevés)
2011. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam,hogy ha túl kevés a kölyök méhen belül nagyobbra nőnek és ez a szülésnél gondot okozhat...Féregteleníteni is érdemes kétszer is ezt is olvastam! Az oltások rendbe vannak neki! Nézzétek mielőtt ebbe belevágtunk körbeérdeklődtem ismerősöknél,hogy a kölyköknek biztosan legyen gazdi! Egyébként a két kutya vérmérsékletre is kiváló! A kan 82cm marmagasságú a szuka átlagos,70 cm a marmagassága !
2011. nov. 8. 12:36
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

ma 12:01


Szerintem semmit nem fog kapni senkitől. A leírása alapján a kutyák tenyészszemlések, és megvannak az eü. szűréseik, mert csak így tudna nekik törzskönyvet kiváltani.

A vemhesség folyamatának egy kicsit alaposabban is utána járhatott volna, de remélhetőleg nem lesz gond:)

2011. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ide is ezt a kérdést! Hogy jobban utána járjak :)
2011. nov. 8. 12:54
 10/21 A kérdező kommentje:
És szerintem azt az embert lehet szaporítónak nevezni,aki a pénz reményében pároztat kutyát...De egyébként sok úgy nevezett Tenyésztőt is lehetne szaporítónak nevezni...hisz tudnék pár olyan tenyésztőt mondani aki nem a fajta szeretetéért tenyészti,hanem a pénzért...Eleve nem pároztatok olyan kaukázusit ami vérmérsékletre nem jó! Félős!Mert ez már egy kauban súlyos hiba!Lehet,hogy az utódaiban ez nem jön elő...de esetleg már azok kölykeiben igen!! És így tovább és így tovább....
2011. nov. 8. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!