Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudom sétáltatni a...

Miért nem tudom sétáltatni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Már rengeteg dologgal próbálkoztam nála, de semmi sem hozott eredményt. Neki a séta arról szól, hogy engem vontat végig az utcán. Ez nála nem tiszteletlenség, hanem félelem, ha egy kutya elkezd ugatni, na akkor úgy nézünk ki, mint Károly bácsi, és Frakk. Már próbáltam a visszafordulós módszert, de ezt szédülésig csinálhattam, akkor is feszült. Volt halti, amivel befeszítette a nyakát, és azzal húzott. Próbáltam jutalom falattal, de ilyenkor az agya kikapcsol, és még a kaja sem kell. Volt bökdösés, ami úgy két másodpercre lelassítja, pórázrántás, ami kb semmit sem ér. A legjobb eredményt bottal értem el, de ugye nem sétáltathatom állandóan azzal. Ha nincs nálam, akkor újra húz, a lábammal ha vissza tartom, az nem jó, mert amint elhúzom a lábam az orra elől, azonnal kivágódik. Ez egyszerűen tarthatatlan, de már nem tudom mit tehetnék még. Kutyaiskolába is járunk, ott is húz menetbe, de a parancsoknál nagyon ügyes, leszámítva, hogy kb. egy percet tud csak koncentrálni, egy perc után elkezd láthatatlan pillangókat kergetni, vagy fetrengeni a fűbe. Már rengeteg kutyám volt, de ilyet még nem pipáltam. Legutóbb gondoltam lefárasztom teljesen, hátha akkor nem húz. 4 órán keresztül húzott engem a biciklivel megállás nélkül, a végén én adtam fel. Van még valami esetleg amit ki tudunk próbálni? Én már teljesen kétségbe vagyok esve, már betegségre is gondoltam.
2011. nov. 8. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
amikor ez van ültesd le, ha nem figyel oda rád akkor úgy, hogy megállítod, rövidre fogod a pórázt hogy melletted legyen, és a fenekét kicsit letolod hogy leüljön, és amíg meg nem nyugszik maradjon úgy+te is nyugtasd közbe .... próbáld így :) sok sikert
2011. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A kutyusodnak semmi baja:)) Ezért szokták elkezdeni a taníttatását már olyan 3-4 hónapos korban. Mennyi idős a blöki?:)

Emellett fajta függő is és minden kutyának van egy saját temperamentuma, amit nem könnyi megtörni...

És milyen fajta kutyi?

2011. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ülni tökéletesen tud, de nyugodni nem. Ahogy elindulunk kilő újra. Erre már gondoltam én is, de ha ülve van akkor is kapkodja a fejét, ha elé állok, akkor figyel rám. Csináltam olyat is, hogy elindultunk, és minden egyes húzásnál leültettem. Az eredmény ugyanaz. Azt nem írtam, hogy hónapos kora óta van nálam, most három éves. A probléma folyamatosan fennállt, és folyamatosan próbálkoztam.
2011. nov. 8. 13:55
 4/15 A kérdező kommentje:
Közepes termetű keverék szuka. Talán vizsla, vagy agarat is mondtak, mert elég sovány. Meg sárga, mint egy labi. Szóval bármi lehet benne :)
2011. nov. 8. 13:57
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Felnőtt kutyát már nehéz bármire is rávenni amit ő nem akar...viszont van egy honlap a farm.hu ahol van egy kutyipsziciáter (nem vicc, nagyon jó fej),és ő alkalmazta a kutyáknál a Bach-virágterápiát hatalmas sikerrel...

Érdemes lenne ennek utána nézni. Mindenféle problémara vannak ilyen cseppek...veszíteni nem veszíthetsz...

2011. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akartam volt mondani: kutyapszichiáter:)
2011. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
1.vagyok .... akkor maradj előtte egy darabig. nyugtasd mondd neki hogy jól van, semmi baj és simogasd. amikor felállítod mondd neki nyugtató hangon h Szépen! Úgy! Szépen! és olyankor (az enyémeim) pl a kaját is nyugodtabban veszik el kicsit harapnak belőle, hátha szebben áll föl ő is
2011. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ez a leülés nem működik. Nagyon nyugodt típus vagyok, nem igazán lehet kihozni a sodromból. Vele is mindig nyugodt vagyok, csitítom, de nem nyugszik soha, sajnos. Az a rossz az egészben, hogy még csak rá sem hagyhatom, mert akkor egyre jobban belelovalja magát, a végén felemelkedik a lába, vagy kapartat a földön. Így a séta folyamatos fegyelmezés, rángatás, fordulgatás, csittegés. Ha valamelyik módszert meg sokáig használom, akkor az helyett, hogy megtanulná a helyes sétát, immúnis lesz a módszerre.

Annak a pszichológusnak utána nézek. Amit eddig olvastam tőle az nem valami szimpi, de utána nézek a módszerének rendesen...hátha. A zöld kezek mentek, sajna ezen az oldalon a legtöbben csak a pirosat ismerik.

2011. nov. 8. 14:53
 9/15 anonim ***** válasza:

alapvető probléma, hogy már te is stresszelve mész ki vele az utcára. ő ezt érzi rajtad, húzni kezd, és az egész egy ördögi körré válik.


igyál meg egy felest (vagy pohár bort, kinek-mi), jógázz egyet, vagy valami, aztán ha kitisztult a fejed, higgadt vagy, és jókedvű (lényeges), akkor álljatok neki újra egy sétának. határozd el magad - de tényleg, ha kell mondogasd hangosan - hogy most normálisan fogtok sétálni. kilépsz vele a kapun, és ha húzni kezd, belerántasz. nem húzod, hanem rántasz egyet, megtoldod egy tiltással is és a szemkontaktust kerülve mész tovább. ha újra belehúz, újra ugyanez. kell hozzá testi erő, és kitartás, hisz erősen rögzült benne, de tényleg csak annyi kell, hogy fejben elhatározd magad!


volt már ilyen kutyával tapasztalatom, egyik rokonom küzdött hasonló problémákkal, és az álla leesett, amikor az én kezemben néhány rántás után a kutya normálisan sétált. nem azért volt, mert én akkora kutyaképző mester vagyok, hanem azért, mert érezte a kutya, hogy velem nem szórakozhat. az elején még rántottam rajta jó néhányat, aztán a séta végére már alig kellett hozzányúlnom.


a technikai részéről annyit, hogy minél kevésbé ruganyos a póráz, annál jobb. fojtó nyakörv nem feltétlenül kell, de hasznos.

2011. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A másik kutyusommal is ugyan ez volt a probléma, de ő már öregecske, így ráhagytam. De mostanában, hogy bejött ez a falakvezér, lelkiállapot mizéria, gondoltam egy próbát megér. És láss csodát, az öreg barátom megtanult láb mellett szépen jönni. És mivel ideiglenes befogadó is vagyok, így már sok kutyust meg tudtam tanítani. Viszont rá nem hat semmi. Nem írtam, mert kissé szégyenkeztem miatta, de egyszer már a séta előtti jógát is kipróbáltam :) Már vérvizsgálat is volt, de az eredmény egyenlőre olyan zavaros, mint ő maga, szóval ez még folyamatban van. Nem is tudom, remélem, hogy inkább velem van a baj! Ez a kutya teljesen tökéletes, pont olyan, amilyenre vágytam, ez az egy bibije van, csak azt szeretném, hogy ő is úgy élvezze a sétát, mint én, és ne csinálja össze magát tőle (néha szó szerint).
2011. nov. 8. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!