Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? Fogváltás...

Mi lehet a baj? Fogváltás miatt lehet?

Figyelt kérdés
Amstaff lassan 4 hónapos elől mozognak a fogai, létezik hogy emiatt nem eszik annyit mint amennyit eddig evett? Lehet hogy fáj neki? Betegség jelét nem látom ugyanolyan a viselkedése mint általában pattog, ugrál játszik más kutyukkal is.. még nem esett ki egy foga sem csak mozognak neki az elsők... lehet a hátsók is azt nem néztem meg... nem is rágcsál annyira mint szokott.. az iylen bőrből készült csontokat sem rágcsálja olyan intenzíven.
2011. nov. 8. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Neked is szokott fájni amikor mozog a fogad és eszel, neki is ugyan olyan.
2011. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elvileg ha mozog akkor jobban rágcsálna...nő alatta a maradandó fog?

Lehet,hogy más a probléma, a kutyák fogászati gondjait pont azért nem lehet észrevenni mert nagyon jól titkolják őket

2011. nov. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Én még sosem vettem észre a kutyáimnál a fogváltást. Zabálnak mindig:)) Néha akkor látom hogy kipotyogott, mert játék közben véres lesz a másik szőre. De addigra a fogacska már eltűnt. Egyszer a teraszon találtam egyet, azt jól el is tettem emlékbe. De hogy emiatt ne enne, olyan nem volt.
2011. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eszik amennyi kell neki a többit otthagyja, azt elveszem tőle következő etetésnél megkapja de ezt csak mostanában csinálja h nemeszi meg az egészet...
2011. nov. 8. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan már a hátsóknak kellene váltódni elkezdődni. Nézzél bele a szájába. Sok kutyának be is gyullad, dagad az ínye amikor bújik az új fog. Nem egyformán reagálják le a fogváltást sem, mint ahogy a növekedés sem egyforma minden kutyánál. Ha gyulladt az ínye, egy ideig áztasd a tápot neki. Rágni valót hagyjál előtte, mert, ha elmúlik a fájdalom, akkor jön a viszketés és rágni fog.
2011. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Én adnék neki olyan préselt műcsontit. Meggyorsítja a fogváltást.
2011. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!