Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, megfér a 2...

Mit gondoltok, megfér a 2 kutya egymással? (lent. Bőv)

Figyelt kérdés
Van most egy 8 hónapos kan bullmastiff kutyunk. tudom bár messze van még de nekem vágyam egy rotweiler. ha 5 év múlva veszünk mellé egy rotweilert kant(kiskutya persze). elfogják viselni egymást a két kan ? (én bízom benne,h addigra 5 éves lesz a bullmastiffunk csak érettebb lesz,és össze tudnak barátkozni !? Én úgy gondolom következetesen neveljük kutyánkat,és megvan bennünk az a keménység is dhe2 nagyméretű kannt egyhelyen tartani abban már nem vagyok biztos. tapasztalatok vannak,esetleg hasonló történetek ?
2011. nov. 8. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
akkor simán el fogják egymást viselni,hogyha a mostani kutyátok jól szocializált lesz más kutyákkal
2011. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak azon múlik, hogy mennyire szoktatod a kutyádat más kutyákhoz, milyen gyakran jártok kutyatársaságba, és ott mennyire tudod meghúzni a határokat.

Ha a kutya a kertben van, és csak nő, mint a gaz, akkor eszedbe ne jusson másik kant hazavinni mellé 5 év múlva.

2011. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szocializáció fontos, de két ivaros kannál azért mindig megvan a rizikó. Két közel azonos kutyáról van szó, bár azért a bullmasztiff valamivel nagyobb és erősebb, de akár csúnya vége is lehet a dolognak. Én nem ajánlom, max. ha valamelyik ivartalanítva lesz.

Aztán lehet szerencséd lesz és (viszonylag) békésen beáll a rangsor.

2011. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szakember segítsége nélkül nem biztos, hogy menni fog. És szakember alatt nem a sarki kutyaiskolára gondolok, hanem valamelyik komolyabb (tehát drágább) sulira, ahol nem csak engedelmességre okítják a kutyát, hanem kutyás életmódra nevelnek. Velük jobb lenne minél hamarabb felvenni a kapcsolatot, megalapozni a mostani kutyában az eljövendő jó kapcsolatot, és az új kutya érkezése előtt megint kikérni a véleményüket.
2011. nov. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,sokat segítettetek!
2011. nov. 9. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Fontos a szocializáció. Nekem 3 ivaros kan kutyám van. Régebben voltak összezörrenések, eleinte elég komolyak, második kutyám elég agresszív és domináns volt más kutyákkal, amikor megvettem, aztán már az is elég volt, ha rájuk szóltam. Most 3 éve élnek egymás mellett teljes nyugalomban, azt nem mondom, hogy könnyű volt őket összeszoktatni, de nem lehetetlen.
2011. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!