Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez tudok fordulni ha a...

Kihez tudok fordulni ha a szomszéd kutyája veszélyezteti a gyerekem testi épségét?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom. A szomszéd egy nagytestű kutyát vásárolt. Megkérdezte, hogy beleegyezünk-e, mi nemet mondtunk mert kisgyerekünk van és előbb-utóbb feltételeztük, hogy konfliktushoz vezetne. Természetesen meghagyta a kutyáját. Nincs póráza, nekem is derékig ér. Ha megy sétálni lefut a negyedikről, a gazdája pedig lesétál. Ha ép ott tartózkodunk majdnem föllök (akkora mint a gyerekem). Szóltunk már neki, de semmi. Mindig azt mondja, hogy nem bánt. Tegnap is lealudt a lámpa, mire felkapcsoltuk már ott volt és bökdösött. Hiába kiabált neki a gazdája nem hallgatott rá. A gyerekem halálra van rémülve.
2011. nov. 8. 20:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
5%

Ha neked tényleg csak azzalnincs póráz van problémád, hogy nincs póráz a kutyán, akkor egyetértek veled.


Hagyj mondjak egy példát: Van nálunk egy hely, ahová rengetegen viszik futkározni, játszani a kutyájukat, szinte csak kutyák meg a gazdijaik járnak oda.

Múltkor láttam, kutya nélküliek vannak ott. Hívtam a kutyusom, pórázra raktam és elmentünk mellettük, majd mikor elhagytuk őket, elengedtem újra a kutyusom.

Hozzátartozik, hogy abszolút barátságos kutyám van, rádaásul kölyök, de nagyon barátkozós és szíve szerint mindenkihez odamenne, ezt viszont nem mindenki tolerálja.

2011. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
73%
Te is kedves kérdező pont olyan vagy, mint a mi egyik lakótársunk. Vettünk egy amstaffot, nem egyeztek bele, mi megtartottuk. Ott is két kisgyerek van, Teljesen beléjüktáplálják, hogy veszélyes, nagytestű kutya, amikor az enyém is egy tök hülye, jámbor kutya, semmi agresszio nincs benne. Póráz, szájkosár mindig van rajta, de csak verik magukat. Nem értek el semmi. 2 éve itt a kutya. Te is normálisan szóljál, ne happárézz
2011. nov. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
43%

Miért is nem lehet tudomásul venni, hogy nem mindenki rajong a kutyákért? Magam is kutyás vagyok, de igyekszem úgy élni, járni vele, hogy elkerüljem a konfliktusokat.

A lépcsőház nem futtató. Menjen ott csak egy idős ember, akit a kutya fellök. Hiányzik ez? Nem fog az eb belepusztulni, ha pórázon megy le .

Nálunk a házirendben benne van, hogy a lépcsőházban is pórázon kell legyen a kutya. Sokan nem használják, de azoknak a kutyája a gazdi előtt max 2 lépcsővel jár.

Van a házunkban nagyon sok kutya, de a gazdák figyelnek a nem kutyásokra és a mások kutyáira is.Évek óta nincs egyetlen szó sem a kutyások ellen.

2011. nov. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem mindig a támadás a megfelelő megoldás! Miért veszélyezteti a gyereked testi épségét? Amit leírtál, abból nem ez derült ki. Az tényleg ciki, hogy a gazdája nem tudja kezelni a kutyát, de ez nem jelenti azt, hogy alapból veszélyes is. A mérete szintén nem indokolja a félelmedet. Esetleg szépen, normálisan lehet beszélni a gazdájával, hogy érdemes lenne felkeresniük egy kutyaiskolát, hogy kézbentarthatóbb legyen a kutyája. Arra is megkérheted, hogy pórázon vezesse. De ha letámadod, azzal csak veszekedést generálsz. Vagy akár simogathatjátok is játszhattok vele, összebarátkozhatnátok és a félelmetek is megszűnne. Nekem 80 centis 70 kilós kutyám van és imádják a gyerekek, mellesleg terápiás kutyának készül. Akkor tőle is félnél csak azért, mert nagy?
2011. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Megerősíteném az első válaszolót, aki méltatlanul el lett hanyagolva. Jószomszédi viták hivatalos rendezése a jegyző feladata.
2011. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem kell mindjárt azon gondolkodni, hogyan szúrj ki a kutyással és kutyájával, mármint hogy kihez fordulhatsz bejelenteni. Ugyanúgy joga van társállatot tartani, mint bárki másnak Magyarországon.

Viszont azt nyugodtan beszéld meg vele vagy a férjed, hogy a lépcsőházban igenis vegye pórázra az ebet, nem kell hogy kilométerekkel előtte járjon a kutya, azt a két percet még leérnek a lépcsőn kibirja a kutya pórázon. Közterületen meg amugy is póráz kell rá, kivéve futtatón.

Én is kutyás vagyok, jövőre vizsgázik a kutyám terápiás kutyaként, szóval mondanom sem kell, hogy egy totál kiegyensúlyozott, normális labradorról van szó. DE: tiszteletben tartom, hogy más félhet a kutyáktól, vagy egyszerűen nem szereti őket, igy betartom a társas együttélés szabályait, bármennyire is jól nevelt a kutyám, nem engedem el ész nélkül bárhol.

Bár gyerekem még nincs, de ha éppen én vigyázok egyre (baráti, rokoni) és is frászt tudok kapni, nehogy bajuk legyen, szóval megértelek.


"Ne feledd, te és kutyád minden pillanatban egy értékrendet képviselsz.

Mindig tartsd észben, hogy a kutyák látványa, közelsége, hangja, sokakban félelmet kelthet!"

2011. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Francesca_ ***** válasza:
36%

Nagyon elvakult kutyabarátok vannak itt.

Én is kutyabarát vagyok, van is 8 kuyánk, de van két kis gyerekem is(4 éves fiú, 2 éves lány)A saját kutyáinkkal természetesen jól meg vannak, imádják őket, de én is kiakadnék ha a kislányommal szembe rohanna a lépcsőházban egy 50(vagy ki tudja hány) kilós póráz nélküli kutya. Aki állatot tart, tartsa be a szabályokat. Nem a kutyára panaszkodik a kérdező, hanem a gazdájára.

Szerintem is a jegyzőnél kezdd!

2011. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
79%
Ha nekem a szomszéddal van bajom, akkor nem rögtön a Jóistenhez fordulok, hanem beszélek a szomszéddal, nem logikus?!
2011. nov. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
43%
"Nemet mondtunk, mert kisgyerekünk van" - tényleg, el is felejtettem, h minden kutya kisgyerekeket fal reggelire meg vacsorára. Le is ugrok az alsó szomszédhoz egy kis desszertért a kutyimnak. Vajon egy 4 éves kisfiú még elég omlós neki?
2011. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a kultúrált kutyatartásnak mindenféleképpen része kellene hogy legyen, hogy odafigyelnük a többi emberre, kutyásra és nem kutyásra egyaránt. Ha valaki fél a kutyánktól, és megkér minket valamire, ami nem okoz nagyobb kellemetlenséget - például hogy vegyük már pórázra a lépcsőházban, ami szerintem alapvető is lenne, pont azért, mert másokat zavarhat, ha ész nélkül rohangál -, akkor tegyük már meg, mert nem kerül semmibe, és mindenkinek a javára válik. Itt nem arról van szó, hogy eszik-e a kutya gyereket vagy sem, csak a kultúráról, hogy vegyük észre a többi embert, és alkalmazkodjunk egymáshoz.
2011. nov. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!