Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez tudok fordulni ha a...

Kihez tudok fordulni ha a szomszéd kutyája veszélyezteti a gyerekem testi épségét?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom. A szomszéd egy nagytestű kutyát vásárolt. Megkérdezte, hogy beleegyezünk-e, mi nemet mondtunk mert kisgyerekünk van és előbb-utóbb feltételeztük, hogy konfliktushoz vezetne. Természetesen meghagyta a kutyáját. Nincs póráza, nekem is derékig ér. Ha megy sétálni lefut a negyedikről, a gazdája pedig lesétál. Ha ép ott tartózkodunk majdnem föllök (akkora mint a gyerekem). Szóltunk már neki, de semmi. Mindig azt mondja, hogy nem bánt. Tegnap is lealudt a lámpa, mire felkapcsoltuk már ott volt és bökdösött. Hiába kiabált neki a gazdája nem hallgatott rá. A gyerekem halálra van rémülve.
2011. nov. 8. 20:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
62%
Én se az ellen vagyok, hogy vegye pórázra. Csak mi az, h azért nem egyezik bele, mert neki gyereke van? Mi lenne, ha a pasi meg kampányolt volna az abortuszért, mert utálja a gyerekeket?
2011. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem egyezik bele, mert sok a paraszt kutyás, mint amilyen az említett ember is. A rossz tapasztalatok sajnos gondolkodás nélküli ellenszenvet okoznak, így működnek az emberek.

Ettől még nem lesz jó, hogy nemet mondott a kutyára csak azért, mert gyereke van, de valahol azért érthető. Ha minden kutya jól nevelt lenne, minden gazda úgy tartaná a kutyáját, hogy ne okozzon másoknak kellemetlenséget, senkinek egy kva szava nem lenne. De mivel nem ez a helyzet, el kell fogadnunk, hogy vannak emberek, akiknek előítéleteik vannak a kutyákkal kapcsolatban, és ha még teszik is alájuk a lovat a paraszt viselkedéssel, mint a sztoriban szereplő kutya gazdája, akkor szerintem nincs mit csodálkozni ezen.

2011. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
ha igy tesz kimerül a kutyával való veszélyeztetés nagy testü kutyát csak poráz és száj kosárba lehet sétáltatni fordulj jegyzhz
2012. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
ja és ne felejtsük el hogy a kutya is állat ha a gyerek akkaratlanul veszélyezteti a kutyát a kutya meg fogja harapni lehet bár hogy nevelni de az ősztőn bennük marad ezért kell poráz és száj kosár bocs a hosszú ő-ért de a rővid nem jó
2012. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!