Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti belevágnátok? A véleményete...

Ti belevágnátok? A véleményetekre vagyok kíváncsi, ha a ti kutyusotokkal lenne ugyanez, hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos bullmasztiff kutyusom. Tenyésztőtől vásároltuk. Eredeti tervek szerint 6-8 hónapos kora körül ivartalanítva lenne. Férjem egyik ismerőse szintén bullmasztiffokat tenyészt (mi mástól vettük a kutyust, tök véletlenül derült ki később, hogy az ismerős is bullmacikat tenyészt). Ez a tenyésztő látta már a mi kis Joeynkat, mondta, hogy gyönyörű kutyus lesz, a kiállásán is látszik már most. Ismeri a tenyésztőnket is, akitől vettük, dicsérte a kutyáit. Megmutattuk neki Joey konkrét felmenőit. Amire az volt a válasza, hogy kitünő vérvonalból van, nagyon jó párosításból. Szerinte kiállítás, kiállítás, kiállítás, tenyészszemle, szűrések, stb. és vigyük fedeztetni!

Nagyon büszke vagyok rá, hogy ilyeneket mondtak a kutyusomról, nagyon-nagyon gondolkodóban vagyok, hogy hogyan tovább.. Maradjak az eredeti elgondolás mellett, hogy ivartalaníttatom, ha eljön az ideje, vagy vágjak bele.. Nagy dilemma..

Nem is a döntésben kérnék tanácsot, nyilván ezt én fogom eldönteni a férjemmel :) A véleményeteket kérném, hogy hogy döntenétek, ha ugyanilyen cipőben lennétek, mint én :)

Annyit még leszögeznék, ha bele is vágnék, nem a pénz miatt tenném, hanem azért, hogy a kutyusommal az általam imádott fajtát "továbbvihessem".

És azt is leszögezném, hogy a nősténynek is rendelkeznie kellene minden papírral ahhoz, hogy elvállaljuk a fedeztetést!


2011. nov. 9. 12:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Tudnál nekem küldeni privátban egy képet róla? Nagyon érdekelne,hogy hogy néz ki.:)

Én úgy dönteném el a dolgot,hogy szerintem melyik a jobb.van e szerintem olyan szép,okos kutyus,hogy kiállítás stb stb,vagy inkább legyen a mi kis házikedvencünk.

Ha küldesz képet leírom a véleményem!

2011. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Írtam privit :)
2011. nov. 9. 12:23
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Hát ezzel egy dolgot nem csinálnál, nem járulnál hozzá a fajtához. 1 kutyával ugyanis nem lennél tenyésztő, addig még oké is, hogy kiállítás, meg jó kutya. De konkrét célod van? Ismered annyira a fajtát, hogy megfelelő partnert keress neki? Nyilván nem, mert már most is más mondja meg mit kéne csinálni. Szóval érted a dolgot, te most lehozol 1-2 szép almot, de valójában csak növelted az egyedszámuk, mást nem.
2011. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 D.O.81 ***** válasza:
77%

Üdv!


Azt kell eldöntened, hogy akarsz-e tenyészteni, akarsz-e a kölykökkel foglalkozni, azok jelenlétének minden hátrányával együtt. Akarod-e kutyád működését kifejlődésének történetét megtanulni, azzal a leendő kutyatulajdonosokat felhomályosítani, a kölyköket nyomonkövetni, a kutyadealereket kiszűrni és a pokolba küldeni, az esetleg felmerülő kölyökkori nem várt próblémákkal (dysplasia, egyébb elváltozások) foglalkozni. Az MEOE idiótaságaival, és töketlenkedésével a hajadat tépni, stb.


Ha nem, akkor választhatod az ismerősöd segítségét, akit ha rá tudsz venni akkor a kutyád befedezésétől a kölykök megszületésén át azok eladásáig mindent megcsinál, vagy megtartóztatod magad és kutyáddal élitek tovább jól megszokott életeteket.


Üdv!

2011. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem az h egy 4 hónapos kutyáról még nem lehet megállapítani h mi lesz belőle. A felmenőiből lehet következtetni, de ez nem készpénz. Még a normál fogai sincsenek kint, szűréseket csak 1,5 évesen lehet csináltatni. Várj addig amíg kifejlődik, meglátjátok milyen lesz. Illetve a kérdés az az h miért akartátok ivartalanítani? Mi volt a motiváció? Ez miért változott meg attól h dícsérték a kutyátokat? Arról tudtok h marad-e tenyésztésben az alomtesói közül valaki?


Egy szóval én várnék, de utána is maximális körültekintéssel vállanék fedezést vele. Ez nagyon kétélű dolog, mert persze...a te kutyád, melengeti a szívedet h utódai születhetnek, meg h mások elismerik h milyen szép stb., ám a másik oldal h soha nem szűrhető meg 100%-osan h a kölykök vagy ne adj' isten annak a kölykei hova kerülnek... Nekem volt egy hovawartokkal foglalkozó bnőm, aki egy nála született kölyköt az ajkai gyepin találta meg. Jah, hát a kedves gazdi kiköltözött külföldre, és elfelejtett szólni, h nem tudja tovább tartani, akihez adta az meg fél év után lepasszintotta a gyepin... Ezt kezelni kell tudni. Érzelmileg mindenképp. Én spec nem bocsájtanám meg magamnak ha egy nálam született kutya rossz körülmények közé kerülne...

2011. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 dizus ***** válasza:
100%
A legjobb ha ellátogatsz vele egy-két kiállításra,megismered közben a fajtát,a tenyésztőket.Ha tényleg jó kutyusod van,sikerélményeket is szerzel és ha ezek után úgy gondolod,hogy belevágnál a tenyésztésbe,akkor hajrá.Sok idődet és pénzedet elveszi majd,de rengeteg örömöd is lehet benne.Sok sikert kívánok hozzá!
2011. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Igen, ez jól hangzik, csak hogy mint minden gazdi, szerintem én is elfogult vagyok, nekem ő a legszebb :D

2011. nov. 9. 12:48
 8/30 A kérdező kommentje:

ma 12:25


Hogy érted, hogy konkrét célom van-e?

Ismerem a neves tenyésztőket fajtán belül, nekik is szükségük van "állományfrissítésre", ők sem kizárólag saját kutyákkal vállalnak almot.

A kérdésben is leírtam, hogy én és a férjem fogom eldönteni a dolgot, nem pedig itteni emberek véleménye alapján. Ezt akkor nem olvastad ezek szerint.

2011. nov. 9. 12:59
 9/30 A kérdező kommentje:

D.O.81


Szia!


Jelenleg 1 kan kutyusom van, valószínű, hogy ez így is fog maradni még jó darabig. Ha a körülményekben változás lépne fel, azaz több kutyának is tudnék helyet biztosítani, köztük nősténynek is, akkor lenne értelme szerintem erről a részéről beszélnünk, így ezek a dolgok úgy gondolom, hogy inkább a szuka kutyus gazdiját= a kölykök anyjának tenyésztőjét érintik.

De lehet, hogy tévedek és ez a gyakorlatban nem így működik, javítsatok ki, ha tévedek :)

2011. nov. 9. 13:12
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

a válaszok alapján úgy látom mindenki azt hiszi, hogy szukád van, pedig ha jól látom csak egyszer írtad el, hogy "vigyük fedeztetni" amúgy a neve és az utolsó mondat is azt sugallja, hogy kan a kutya.


szerintem nagyon előreszaladtál. még csak négy hónapos, ha ivartalanítás lesz is a vége, azzal is vártok még úgyis négy hónapot... addig azt mondom, tanulj. tanulj a fajtáról, a kiállítások világáról, menjetek el ahova tudtok. ezzel megismered a show minden árnyoldalát is, és a többi kiállítót, tenyésztőt. ahogy fejlődik a kutya a sok másik bullmát látva majd neked is rááll a szemed arra, hogy mit kell látni, és bár mindig ott lesz a "szerelem" egy idő után - ha tényleg tanulsz - akkor meg fogod látni a "szerelmed" hibáit is. nyilván, ezzel együtt is szeretni fogod, de képes lehetsz objektív szemmel is nézni. és akkor majd eldöntheted, hogy szüksége van-e az állománynak rá, vagy mégsem.

ivartalanítani egyébként sosem késő.

2011. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!