Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lakásban élő kutyának...

A lakásban élő kutyának hogyan adjam a tojást, hogy szép fényes legyen a szőre? /Főtt kaját eszik, szárazat csak nasinak kapja/

Figyelt kérdés

2011. nov. 9. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi nyersen adtuk neki :) Beletettük nyersen a táljába és kilefetyelte :)
2011. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyémnek erős hasmenése lett a nyerstől, úgyhogy főzve adom. Különben is úgy az egészségesebb, mert a nyers tojás vitamint von el a szervezettől.
2011. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy kutya szereti a másik beteg tőle..van ilyen..a mi kutyánk imádta és nem volt tőle sosem baja..az állatorvosnak is mondtam,és sosem mondta hogy ez rossz lenne neki..
2011. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Tyúkkal együtt a legjobb.:))) (Bocsi, de nem bírtam kihagyni, amúgy fogalmam sincs, az enyémek tápot esznek)
2011. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a nyers tojásfehérje avidint tartalmaz, ami megköti a biotint a kutya szervezetében. viszont a legkönnyebben és legjobb hatásfokkal emészthető fehérjeféle, a sárgája pedig tele van vitaminnal és zsírsavakkal.


az avidin csak akkor jelent veszélyt a kutyára, ha folyamatosan kapja, tehát minden nap nyers tojást nem szerencsés adni, mert hosszú távon biotinhiányos tüneteket okoz.

de ha hőkezeled, akkor adhatod minden nap.


én azt a megoldást javaslom, hogy az egész tojást hőkezeld, és próbáld meg kitapasztalni azt a megoldást (hány percig, hány fokos vízben) amivel csak a fehérjéje színeződik el, de a sárgája még folyós marad. ha ilyen állagban sikerül adnod a tojást, akkor a kutyád a fehérjéket is tudja hasznosítani, és az avidin hatásaitól sem kell félni (illetve ezzel elpusztítod a szalmonellát).

2011. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 compactegon ***** válasza:
én keményre főzöm, vagy kis zsírban megsütöm, és hozzákeverem a tápjához.
2011. nov. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ez tegye széppé a szőrét, rendszeresen kell kapnia, akkor meg már bőven veszélyes a nyers tojás.
2011. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

szerintem nyersen.

Az én németjuhászom kb 2 másodperc alatt eltüntet egy tyúktojást. Elkapja( ált. dobom neki) elharapja és nyeli

2011. nov. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 4.hozzászólónak:Nagyon találó a válasz, hogy tyúkkal együtt, mert foxiról van szó.Így hát én sem bírtam ki állni nevetés nélkül a választ.Köszi.

Köszönöm a hasznos hozzászólásokat.

2011. nov. 9. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek nyersen kapnak 1 héten kétszer ;)
2011. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!