Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hosszú szőrű magyar...

Létezik hosszú szőrű magyar vizsla?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 9. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Létezik..de nem lehet kiállításra vinni..pár tenyésztővel beszéltem van olyan hogy becsúszik egy hszszőrű de nagyon nagyon ritka :)Szerintem nagyon szépek amúgy :)
2011. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én nem nevezném fajtisztának azt az eladó kiskutyát.

2011. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Hivatalosan nem elősmert változat a hosszú szőrű. Ha kikeverték, vagy véletlenül születik, az nem igazán számít vizslának.

Ez meg, ami a képen van, szerintem részben szetter. Sajnos sutyiban szokták keverni, hogy vörösebb legyen a vizsla, annak meg ez az eredménye.

2011. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még jó hogy fajtiszta..hogy fajTAtiszta az más kérdés első voltam,akkor lehet én voltam tudatlan..na pacsii
2011. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú szőrű magyar vizsla kb. annyira létezik, mint a fekete komondor vagy a kék magyar agár. Semennyire. Az ilyenek nem fajta tiszta kutyák.
2011. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező képét nézve,nem fajtatiszta magyar vizsla,hanem magyar vizsla-angol cocker spániel keverék.hosszú szőrű vizsla a szetterek de azok más szinűek.
2011. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a magyar vizsla tenyésztésénél használtak ír szettert, így a hosszú szőrt hordozó gént hordozza a fajta. Így elvétve születhetnek hosszúszőrű, letörzskönyvezhető (természetesen ha a szülőknek van tk-ük) kölykök - ám azokat már nem lehet tenyésztésbe vonni.

Cikk:

[link]

2011. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm hosszú szőrű vizslája.

Az alomtesói normálisan rövid szőrűek: [link]

2011. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ír szetterről nincs tudomásom.


Ázsiai eredetű kopók leszármazottja, amelyet egyes elképzelések szerint a magyarok hoztak be a Kárpát-medencébe. Ez kérdéses, mert a lovasnépeknél inkább az agarászat volt az igazi vadászat és a magyaroknak megvolt a saját agaruk (magyar agár). Ez a kopó féle kutya sárgásbarna foltos színezetű volt. Biztosan csak a XIV-XVI. században említik, tehát lehet hogy nyugatról származik, ott ugyanis divatban volt a kopászat, míg keleten inkább az agarászat.

A törökök idejében keveredett az általuk behozott kopókkal, majd a XVIII. század elején belekeverték a spanyol vizslát. Barna és foltos egyedei is voltak. A XIX. század elején belekeverték a német rövidszőrű vizslát és a pointert, így alakult ki a mai formája, amely kb. 80 éve néz ki úgy, mint a mai rövidszőrű magyar vizslák. Tehát gyakorlatilag viszonylag új fajtáról van szó.

2011. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy azt amiből kiakalult (még a spanyol vizsla előtt), pannon kopónak nevezték, kb. a XIII. századból vannak róla először említések. A pannon kopó a mai rövidszőrű és drótszőrű magyar vizsla és az erdélyi kopó őse. Persze azok mellett a kutyák mellett, amiket belevittek még.


Tehát kb. így nézhetett ki:


Honfoglalók kutyája <-> kelta kopó --> pannon kopó (sárga, barna, foltos)


pannon kopó <-> török hódoltság idején behozott keleti kopók


erdélyi kopó (rövid és hosszú lábú)


vizsla <-> spanyol vizsla --> barnás, néha foltos vizsla <-> német rövidszőrű vizsla - pointer --> rövidszőrű magyar vizsla (1928 óta egységes)


magyar vizsla <-> német drótszőrű vizsla --> drótszőrű magyar vizsla (1940)

2011. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!