Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden vagy Borde collie?

Golden vagy Borde collie?

Figyelt kérdés
Van két kicsi kutyánk egy német juhász és egy Berni pásztor,szerintetek melléjük Borde colliet vagy Golden Retrievert vegyek?Óriási udvarunk van visszük őket lovastúrára, kutyástúrára, Agilityzni és kutyasuliba meg persze van külön kutyamedencéjük!Melyiket ajánjátok??
2011. nov. 10. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Mind kettőt!:D

De én inkább Border colliet mert, értelmes, tanulékony, aktív, kissé félénk, érzékeny. Amerikában népszerű – kedvencként tartják.

Ha bírsz rájuk költeni meg minden akkor én mind a ketőtt vennék!:D

2011. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Barbarettó ***** válasza:
mind2 v border coll!!:)
2011. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon szeretném de mindkettő nem fog menni csak az egyik
2011. nov. 10. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Golden kicsit nyugodtabb fajta a bordert viszont testileg és szellemileg is ki kell fárasztani, mert különben keres magának elfoglaltságot, - pl felássa a kertet meg minden, őt muszáj mindennap futtatni, sportoltatni, és tanitani.

Egyébként nehéz e két fajta között választani.

Én kiskorom óra goldent szeretnék mert minden pozitiv tulajdonsága megvan hozzá.

A border még nincs annyira túl szaporitva mint a golden.

Szerintem bordert vegyél. Nei megfelel minden körülmény amit biztosithatsz számára!

2011. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a két fajtában csupán annyi a közös, hogy mindkettő nagyon "trendi" manapság...

az egyik egy terelő fajta, a másik vadász, két külön világ. ha ennél jobban nem tudod leszűkíteni, akkor betérhetsz egy menhelyre is, jófej, játékos kutyákat ott is találni.


amúgy hogy a fenébe ne lenne a border szaporítva...?

2011. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"bordert viszont testileg és szellemileg is ki kell fárasztani, mert különben keres magának elfoglaltságot, - pl felássa a kertet meg minden, őt muszáj mindennap futtatni, sportoltatni, és tanítani."


Nekem Border collie kutyám van tényleg ki kell fárasztani mert ha ki megyek az udvara akkor már hozza a labdáját h dobjam el, de egyáltalán nem ás, nagyon okos és hűséges kutya, könnyen tanítható!!!:D Nagyon ragaszkodik hozzám, amikor el megyek otthonról, fel megy a disznó ólra és kinéz a kerítésen és elkezd sírni de addig amíg csak bír. Amikor haza megyek akkor meg ugrál rám, ugat, annyira örül nekem h pisil is.:D (1éves, kan, kis fain kutya:D)

Szerintem Border collie-t vegyél, amúgy én úgy tudom h a Golden nem ugat sokat.

Sok sikert a kutyushoz (Border collie-hoz)!:D

2011. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!