Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog. Milyen fajta...

KaTriinn kérdése:

Angol bulldog. Milyen fajta kutya?

Figyelt kérdés

Mit kell tudni erről az állatról? Élettartam, viselkedés, táplálkozás, stb. Mindenre nagyon kíváncsi vagyok!

Az igaz, hogy ez a fajta kutya nagyon nyálladzik? Egy cikkben olvastam azt, hogy az angol bulldog nagyon nyálladzós állat. Szinte folyamaotsna folyik a nyál a szájából. Ez igaz?


2011. nov. 10. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég lusta, és lassú, inkább szoba kutya.

Szereti a gyerekeket és elég drága kutya. Elég érzékeny a hidegre, a rövid orra miatt hamar megfázik. És a meleget sem viseli jól ,mert hőgutát kap. Szóval oda kell rá figyelni. Szeret enni, és szereti a sokat vagy vele , olyanoknak való, akik nem akarnak egy hiperaktiv kutyát, sw rá is oda kell figyelni, nevelni kell őt is.

Mindekinek más kutya tetszik ,de nekem nem kéne angol bulldog, mert egyrészt nagyon drága, másrészt én jobban kedvelem az aktívabb kutyákat, és külsőleg sem tetszik.

Jah és a szemgyulladásokra is elég fogékony.

2011. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ismerek egy pár angolkát, de egyik sem nyáladzik, kivéve az enyém:) Neki lógósabb a pofáján a bőr és azért.


Élettartam az nem túl sok 7-9 év sajnos. Nagyon kis mókás állat, egyáltalán nem agresszívek, más állatokkal is remekül kijönnek. Táplálkozásra figyelni kell, mert érzékeny a gyomruk, valamint ha nem akarsz kiállításra járni, akkor nem is kell túlhízlalni, mert akkor tényleg nem tudnak megtenni két épkézláb lépést sem.

Az enyémek elég aktívak, kertesben lakunk, de megyünk minden nap sétálni, igénylik is.


Egészségileg szintén nem a legjobb választás, mert ami kutyanyavaja van az az angol bulldognál előjöhet. Folyamatosan takarítani kell a ráncaikat is.


Nem az a fajta, ami vígan elvan kerti kutyaként. Nyáron a az orra miatt nem bírja a meleget, télen pedig fázik. Nálunk jó időben kint vannak, kint is alszanak, ilyenkor viszont már szobakutyákká válnak, akkor fáradnak ki ha süt a nap, vagy ha épp dolgot kell végezni, ill. séta van.


Meglehetősen drága fajta, hobbira is minimum 130ezer körül tudsz kutyát venni, határ pedig a csillagos ég. Viszont mindenképp tenyésztőtől kell venni, ha rá esett a választás.

2011. nov. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor sajnos ilyen kutya nem lesz. Mert én Norvégiában élek, itt pedig hideg van télen! :S

A pénz nem lenne gond. De sajnos a hideg miatt akkor kivan zárva.

2011. nov. 11. 07:50
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Akita vagy Malamut nem tetszik?

2011. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen körülményeket tudnál biztositani a kutyának? Ha lenne elég nagy kerted, akkor én is malamutot ajánlanék. Nekem is az van, és ha meg van minden körülmény kiváló kutya lenne belőle, és nem beteges egyáltalán a hideget szereti, hiszen északi kutya.

És okos is, az enyém is nagyon hamar tanul, csak következetesnek kell lenni vele.

Elég nagy a mozgásigénye, és nagyon nagyon barátságos.

Csak a csirkékre , kacsákra vigyázz, mert szereti levadászni, egyébként embert sosem bántana.

Én inmádom a nagy macikámat! :)))

2011. nov. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akita az nem tetszik. A malamut se nagyon.

Helyet tudnék bizotsítani minden fajta állatnak, azzal nincs gond. Olyan kutya kell nekem, amivel nincs sok munka, mint pl az angol bulldognál a réncok takarítása. Melyik kutya bírja a kemény telet? ( -25 °C ). Természetesen időm lenne foglalkozni velük, sétálni, játszani. Csak ahhoz nincs kedvem hogy sok probléma legyen vele meg beteges legyen. ....

2011. nov. 14. 16:40
 7/9 anonim válasza:
2012. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bernáthegyi az amerikai a hosszú szőrű annak a hó és a jég beleragad a bundájába,a rövidebb szőrű az eredeti annak nem ragad a bundájába a hó és a jég de aktívabb
2013. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

moszkvai őrkutya (hasonlít a bernáthegyire)

berni pásztor

2013. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!