Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kannával fegyelmez, vagy...

Aki kannával fegyelmez, vagy kannázós suliba jár, segítene nekem? Van egy kis gondom.

Figyelt kérdés
Az új futiban ahova járunk van egy illyen kannás srác, akinek a kutyája folyton zaklatja az enyémet. Nyilván ez kezelhető, meg nem is zavar, majd kialakul a rend közöttük, én le tudom tiltani a sajátom arról, hogy a másikat büntetgesse, inkább elkerülő magatartásra tanítom ilyen szitukban. Viszont a másik gazdi kannával fegyelmezi a kutyáját, ami azt jelenti, hogy egyfolytában ott a kanna, és ha úgy ítéli meg, hogy a kutyája sok, akkor ráz rajta egyet. Ettől persze az én kutyám is megrémül, aki ugye "ártatlan áldozat" a helyzetben. Ilyenkor igyekszem elhívni, kioldani, de ezzel meg ugye rádícsérek az ő viselkedésére is, holott azon túl, hogy nem provokál az övé se példás, hiszen leginkább faképnél kéne hagyni a másikat, mikor zaklatja. Azt látom, hogy ennek az lesz a vége, hogy a srác szétnyomja a kutyámat. Hogy szokás ezt kezelni? Ha egy érzékeny feje mellett dörrentik oda a kannát a dominánsnak, akkor mit kell csinálni, hogy ne legyen mégjobban beparázva? Egyelőre új vagyok, úgyhogy sajnos lebeszélni nem tudom a srácot a kannázásról, pedig amúgy láthatóan nem működik, mert ha működne nem kéne egy séta alatt százszor odaráznia ugyanazért a dologért. Tehát ez csak helyzetkezelésre jó, a kutyája már tök megszokta szerintem, hogy néha jön a kanna, de nyilvn nem az én dolgom ezt tisztázni vele, csak azt nem tudom, hogy a saját kutyámmal mit csináljak, hogy ne ő menjen össze, mikor nem is ő volt a rossz.
2011. nov. 11. 14:57
 1/7 anonim válasza:
47%
Szerintem a kanna kizökkenti az adott helyzetből. nyilván ezért csinálja. ha a két kutya szétrebben erre a hangra akkor a srác a célját eléri a dologgal. ha a szétrebbenésre a kutyád odamegy hozzád, sztm nem gáz ha megsimogatod, hiszen helyesen cselekedett, eljött a szituból. de én laikus vagyok, csak igy gondolom jozan paraszti ésszel. hameg ugy erzed, hogy ez neked nem fér bele, akkor sztm keress másik futtatót, vagy olyan helyet, ahol zavartalanul játszhatsz a kutyáddal.
2011. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy laposkúszik ilyenkor, konkrétan ő is meg van büntetve, pedig ő pontosan azt csinálja amire tanítottam első körben (azaz teljesen passzív marad). És erre jutalom helyett büntetést kap - aminek nem tudom mi lesz a következménye, de nyilván az, hogy mást fog csinálni mint eddig, hiszen az eddigiért büntetést kap - mert bármennyire is nem neki szól, őt is lebünteti. Lehet az lesz, hogy keresek más társaságot, csak ez a legjobb futi a környéken.
2011. nov. 11. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy a kutyád jelenlétében ne csinálja! Mondd, hogy a kutyád túl érzékenyen reagál az ilyesmire, és talájon valami más megoldást! Végülis hosszú távon nem jó neki sem, hogy csak ezzel tudja fegyelmezni a kutyáját, bár még mindig jobb, mintha egyáltalán nem tudná. Én is mindig viszem magammal a palackot de csak végső esetben használom és ha érzékeny kutya is van velünk, akkor egyáltalán nem.
2011. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ja, csak akkor meg ugye nincs garancia arra, hogy meg tudja akadályozni a kutyáját abban, hogy rámásszon az enyémre, abból meg már lehet bunyó is. Mindegy, valamit kitalálok valamit, csak érdekelne, hogy ahol így csinálják, ott hogyan van kommunikálva a kutya felé, hogy kinek szól a balhé.
2011. nov. 11. 16:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha fél tőle a kutya, akkor kommunikálhatod akárhogy, félni fog. Ha másik kutyát fegyelmez a gazdája, akkor az enyém (és általában a többi is) automatikusan beáll a gazdi mögé, mert tudják miről van szó. Én ilyenkor megdicsérem, hogy bejött hozzám.
2011. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, ha más megoldás nincs, akkor kerüld el ezeket a szituációkat, vagy kérd meg a kutya gazdáját, hogy ne szóljon a kutyájára és engedje meg, hogy te elrendezd! Így bevédheted a saját kutyádat a másikkal szemben, de csak akkor, ha kellően nagy tapasztalattal rendelkezel és a másik kutya sem egy vadállat!
2011. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben szerintem hagyja szépen otthon a kannát. Hasznos eszköz, de azért másokra is oda kell figyelni.

Zárt kutyafuttatóról van szó gondolom, maradjon a kutyája mellett, és fegyelmezze hagyományos módon, vagy csípje nyakon, vigye odébb egyedül, ott kannázzon. Azt is megteheti, hogy az első agresszív megnyilvánulásra pórázra veszi a kutyát és "kiállítja a játékból", például a futtatón kívül megáll vele pár percre.

Persze ezek rajtad nem sokat segítenek, de beszélhetsz vele erről, sőt, kell is. Mondd el neki, hogy az ő kutyájának nem használ, de ha igen, a tiédnek akkor is borzasztó rossz, legyen már tekintettel rátok is.

2011. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!