Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Mennyi esélyem van...

SOS! Mennyi esélyem van "megszabadulni" egy KISkutyától?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

találtam egy nagyon édes kicsi talán 1-2 hónapos kiskutyát.Én kicsi lakásban élek,nincs hova raknom,megmostam megetettem.

Nincs kedvem elvinni menhelyre,de ha nem tudom lepasszolni akkor muszáj leszek:S

Hol és hogy hírdessem?Mennyi esélyem van elajándékozni?Budapesti vagyok


2011. nov. 11. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a menhely sem úgy működik, hogy ha majd kedved lesz. A menhelyeken teltház van, és kölyökkutya dömping ilyenkor.

Szerintem tetesd fel néhány menhelyen várólistára, addig pedig csinálj neki Facebook hirdetést, kérd meg az ismerőseidet, hogy osszák tovább, tedd fel allatok.info-ra, expresszre, kiskutya.hu-ra, meg bogarászd át a netet, és legyen fent mindenhol ahol vannak kiskutya hirdetések.

De őszinte leszek: nincs túl sok esélyed.

nem tudod megtartani semmiképpen? Én is kis lakásban élek 2 nagy kutyával, ha az ember akarja, akkor meg lehet oldani.


Nagyon szép tőled, hogy hazavitted, bárcsak mindenki ilyen rendes lenne!

2011. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek,csövesektől 'loptam' el.

De most nem tudok vele mit kezdeni,így is jobb neki nálam,mint kint.De 27nmen lakunk 3-an.Mindenki dolgozik és tanul.

Akkor elkezdem hirdetni.

2011. nov. 11. 16:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen fajta lehet? Jó lenne, ha legalább állatorvos látná, megállapítaná a korát, kapna féregtelenítőt és ha időszerű, akkor oltást is.


Ha valamelyik fajta keveréke, akkor keresd fel az adott fajtamentőket, hátha ők tudnak segíteni. Nekik sem egyszerű, de legalább segítséget tudnának neked nyújtani abban, hogy megfelelő helyre kerüljön, ne valami felelőtlen gazdihoz.


Elhiszem, hogy nem egyszerű egy kutyát tartani, de ha pár napig, pár hétig meg tudnád oldani, akkor máris szerencsésnek mondhatja magát. A legtöbb gazdijelölt egészséges és ápolt kiskutyát szeretne magához venni, ezért az alapvető egészségügyi ellátást add meg neki.

2011. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy elhoztad a hajléktalanoktól, de ha beadod menhelyre, valójában nem segítettél rajta, tehát az lenne jó, ha tőled mehetne az új gazdához.

Mindenképpen - a ti érdeketekben is - addig is csináltassatok egy féreghajtást, mert szinte tuti, hogy férges.

És ha van rá keret, parvo elleni oltást is kapjon, különben bármelyik nap elpusztulhat - ezt nagyon komolyan kell venni, tényleg nagyon gyors lefolyású, halálos betegség.

Mire feltűnik, hogy beteg, legtöbbször már gyógyíthatatlan...

Az oltás árát majd elkéritek a leendő gazditól...:)


Sajnos télen kevesebb kutyust fogadnak be, de ha kölyök, jobb esélyekkel indul...

2011. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Akiteki ***** válasza:
Én az állatorvosokhoz tennék is ki hirdetéseket. Oda kutyások járnak, hátha valakinek megtetszik.
2011. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

lehet hogy hbát követtél el de nem biztos

[link]

2011. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok, te is a felelős állattartás csúcsa vagy. Ellopod a kutyát, aztán nem tudsz vele mit kezdeni...

Hirdesd, mindenütt, aztán vagy lesz gazdája, vagy nem. Arra pedig tényleg ne számíts, hogy a menhely majd azonnal beveszi, súlyos várólisták vannak, rengeteg kutya vár arra, hogy bekerülhessen.

2011. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nemmm csak elloptam,nem azért vittem el,mert bajom van azzal,hogy az utcán élt volna!Hanem azért,mert kannás borral itatták!!!!És gyakorlatilag részeg kiskutyát vittem el,gondoltam jobb lesz neki,ha kijózanodik,megmosom,megetetem és megpróbálom tovább adni.

most itt van,de nem könnyű gazdit találni neki:(

nagyon szegények vagyunk,nem tudok neki oltást meg hasonlókat csináltatni.Ha nem itatták volna,nem viszem el:S

Lehet tényleg hibát követtem el.De 5 rockernek álcázott,büdös beb@szott csökevény csövesnél sem akartam hagyni.

2011. nov. 12. 07:32
 9/12 A kérdező kommentje:

Szóval,ha nem lett volna koszos és ittas,nem viszem el.De most nem kioktatást kértem,hanem tanácsot hol próbálkozzak.

De köszönöm,kaptam jó tanácsokat:)

2011. nov. 12. 07:41
 10/12 A kérdező kommentje:

Lehet valaki érdekel.

ELVITTÉKKKKK!!!! :D :D :D

és még fizetttek is érte 30k-t!!!!!!!!!Mert szerintük bernáthegyi:)

örülök,hogy nem az én lakásomban nő fel egy ekkora kutyus:)

2011. nov. 12. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!