Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha mindig kibújik?

Mit csináljak ha mindig kibújik?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kutyusom, és még nem nagyon merem elengedni. De amikor pórázon viszem, akkor pedig kibújik a nyakörvből, azt se csók, se pá elfut vagy 5 utcával odébb. Próbáltam a hámot is, de az sem okoz neki gondot. Se a nyakörv, se a hám nincs lazán, csak kisebb a feje mint amilyen vastag a nyaka.:P Már hallottam a fojtónyakörvről, de az nem hangzik túl jól. :/


A válaszokat előre is köszi!


2011. nov. 11. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fojtónyakörv nem arra való, hogy kínozd vele a kutyát, hanem többek közt pont ilyen esetekre, de valóban, ha rosszul használják, fojtogathatja a kutyát. Egy hurkot képzelj el, akár láncból, akár más, barátságosabb anyagból. Ha a kutya szépen jön láb mellett, a hurok lazán fityeg a nyaka körül, egyáltalán nem szorítja. Ha viszont húzni kezd és/vagy megpróbál kibújni, a hurok ráfeszül, ami viszont kellemetlen már neki.

Esetleg próbáld meg azt, hogy tedd rá a szokásos nyakörvét, és mellé pluszban még egy fojtónyakörvet is, ugyanarra a karabinerre csatolva. Így a kisebb rosszalkodásait tudod korrigálni a sima nyakörvvel, a fojtó pedig megakadályozza, hogy megszökjön, mert ha a nyakörvből ki is bújik, a hurok még ott van. A nagyobb, erőteljesebb, szökős kutyákat én mindig így sétáltatom.

2011. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor megnyugodtam. :)
2011. nov. 11. 16:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet félfojtó nyakörvet is venni. Nekem olyan van. Textil, és van rajta egy lánc, ami megfeszíti, ha kell, de nem tudja annyira erősen, és nem is olyan kellemetlen, mint a sima fojtó.
2011. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy kutyának kisebb a feje, mint a nyaka. Nem jól teszed rá a nyakörvet. Ha becsatolod és két ujjad alá tudod dugni, az már laza. Húzd szorosabbra.
2011. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a fojtó sem vált be..mert igaz szépen jött láb mellett,lazult a nyakörv és kiemelte belőle a fejét.Akkor vettem egy vastag bőr nyakörvet,szorosan rácsatoltam,persze egy ujjam befért és azóta nincs menekvés,nincs szökés.. :)
2011. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a addig volt a tacskómon fogtó nyakörv amíg nem tudott szépen sétálni pórázon. Már anélkül is szépen megy láb mellett. Szóval hasznos dolog és a kutyád egy idő után majd rájön hogy nem tud így kibújni és egy idő után elég lesz egy sima nyakörv is max feltezed csak melllé a fojtót de nem használod.
2011. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindegyikből tanultam valamit ;)
2011. nov. 12. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!