Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani...

Hogyan tudom megtanítani alaszkai malamut kutyusomat póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves fajtatiszta,ivartalanított kan kutyám,alaszkai malamut.Fajtamentőktől hoztam,fél éve vagyok gazdija.Az előző gazdái kidobták.

Nagyon okos,barátságos kutya.Mindig visszajön amikor hívom,legalábbis az udvarban.Szereti a gyerekeket és más kutyákat is,játékos.

A kérdésem az lenne elsősorban tapasztalt kutyatartókhoz,hogyan tudnám megtanítani arra,hogy az utcán is így sétáltathassam? Persze nem emberekkel zsúfolt helyeken,meg tiszteletben tartom ha valaki fél tőlük (itt olvastam egy anyuka kérdését,akinek a lányát megharapta egy vad kutya).És tudom,hogy kutyát közterületen kutyát póráz és szájkosár nélkül tilos sétáltatni,mert megbüntethetnek érte.Persze rátenném a pórázt a városban.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. nov. 11. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
gyorsan
2011. nov. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj ki vele valahová, ahol van nagy tér, és nyugodtan gyakorolhattok. Sétáltasd pórázban, egy ideig, és ha már stabilan megy melletted, nem akar elmenni próbáld meg levenni és úgy menni vele. Ha elmenne hívd vissza. Gyakorlás kérdése, de sokban függ a kutyától is.
2011. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
Iskola. A malamut ebben nem egyszerű eset, akit csak így a neten keresztül megtaníthatunk.
2011. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy mindig ugyanazon az oldaladon vezesd, hogy megszokja. sokan összevissza vezetik a kutyát a pórázon, ezért a kutya sosem tudja pontosan, hol kell mennie. Ha már megszokta, akkor próbáld póráz nélkül is.
2011. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Vezesd egy oldalon és engedd el c. válaszolónak:

Ja, csak ne egy malamuttal!!! Utána keresheted.

2011. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,egyből természetesen nem fogom elengedni.Szerintem a kutyasuli lesz a legjobb megoldás.
2011. nov. 11. 20:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Két szó: Kötődés és tekintély.

A kötődés ahhoz kell, hogy ne menjen világnak, a tekintély meg ahhoz, hogy bármely helyzetben be tudd hívni. Malamutnál nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Láttam már már jól kézbentartható malamutot. Kutyaiskola segíthet, de nem a hagyományos, poroszos, pórázon rángatós munkakutya iskola.

2011. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Mindenképpen olyan oktatót keress, aki foglalkozott már szánhúzókkal. Régebben a Népszigeten volt nekik külön foglalkozás. Nem tudom, hogy ez létezik-e még.
2011. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 2 éves szuka malamutom, de őt mindig póráz nélkül sétáltatom, mert olyan helyen lakok, ahol megtehetem, és úgy sétál mellettem, mintha egy láthatatlan póráz lenne rajta.

Ha kicsit messzebbre megyünk , akkor haza akar menni, de akkor is jelzi, és azt is mellettem teszi.

Viszont volt egy másik malám, ő vele ezt nem lehetett megtenni, mert nagyon kalandvágyó volt.

Szerintem egyénfüggő, de biztosan megtanitható. Pl ha van nálad mindig egy kis jutalom falatka, akkor ha melletted van akkor mindig kap egy kicsit.

Aztán már a dicsérettel is beéri végül megszokja.

Én mindig így tanitom mindenre az én macikámat, és nagyon gyorsan megtanul mindent! :)

2011. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!