Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos korban lehet...

Hány hónapos korban lehet áttérni a napi 2x-i evésre?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos a kölyökkutyám (angol cocker) és azt vettem észre, hogy egyre kevésbé igényli a napi 3x-i etetést. Reggel és estefele megeszi amit kirakok, de napközben csak beleszagol a tápba (most pro plant kap) és megy tovább. Igazság szerint ha konzervet adnék, azt bármikor megenné, sőt a mi kajánkból is bírna akármennyit enni, de a tápokból már nem kér annyit. Szerintetek érdemes már átállni a napi 2x-i étkezésre? Vagy csak az a baj, hogy unja a tápot és azért nem eszik annyit?
2011. nov. 11. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is cockereim vannak (1 szuka és 1 kan). A tenyésztőjük javaslatára 4 hónapos koruktól napi 2 alkalommal etettem őket, reggel és este.

A kutyát jobban kedvelik az "illatosabb", jobban rághatóbb ételeket, ezért természetes, hogy őrült módon fogja szeretni mindazt, ami nem táp. De ezekben közel sincs annyi tápanyag, mint amennyi egy adag tápban, ezért többet, és meghatározott összetételben kellene neki adnod. Ráadásul ezekkel a nasikkal csak válogatóssá teszed.

Olyan nincs, hogy a kutya unja a tápot! Tedd elé azt, amit meg kell ennie, hagyd ott 15 percig. Ha nem eszi meg, majd megkapja este. 2-3 nap alatt felfogja, mi a szitu, hogy nincs válogatás, és hogy te vagy az, aki megszabja neki a szabályogat (segít a falkavezérség kialakításában is).

Sose hagyd előtte egész nap a tápot! Ez aranyszabály!


Melyik kennelből való a kutyusod?

2011. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem igaz Pulim van most 5 hónapos. Nekem a tenyésztő így ajánlotta:


3 hónapos korig napi 3x

3 hónapos kor után napi 2x (1 éves korig)

1 éves kor után napi 1x


Bár én a felnőtt kutyáimat is naponta 2x etetem minden reggel kapnak egy levés kutyáknak való kukoricapejhet.

2011. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem kap a kajánkból, de amikor nagyon megsajnálom akkor kap 1-2 falatot a kajánkból valamilyen feladat fejében (ül, fekszik, pacsi). Már annyira megtanulta hogy ilyenkor csak leül elém, és néz fel rám azzal a kis ártatlan szemeivel, próbálok erős lenni, de nem mindig megy.

Nem szoktam előtte hagyni a kaját, kirakom és ha nagyon nem kell neki akkor elveszem. Most váltja a fogait, arra is gondoltam, hogy lehet nem olyan kellemes most neki a tápot rágcsálni, kb. azóta nem eszi olyan lelkesen. Már akartam írni a tenyésztőnek, hogy megkérdezzem szerinte mikor érdemes áttérni a 2x-i evésre, de én azt hittem még korai, valahol azt olvastam, hogy 6 hónapos korban lehet átállni. Innen van:


[link]

2011. nov. 11. 18:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, akkor asszem ideje áttérni a napi 2x-i étkezésre. Sejtettem hogy lehet már sok ez neki, mert nincs ideje megéhezni. Mikor éhes akkor nem vacakol, megeszi rögtön és kész :)
2011. nov. 11. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a tápot mindig beáztatva adjuk két kölyöknek (nem teljesen pépesig), rágcsálnivalójuk van. Igaz, ők mudik, és még nem egészen három hónaposak, de már ebédre nem kapnak, mert elég a napi kétszeri + nap közben falatkák tanítás közben. Evés közben meg ne csábulj el, mert nem is hinnéd, milyen későbbi problémák okozója lehet ez!
2011. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Áttérni a kétszeri adagolásra?? Nekünk 3 hónapos korig 2x kaptak enni aztán csak egyszer.
2011. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt és több helyen is azt írják, hogy 5 hónapos korig a kölyköt napi 2-3 alkalommal etessük.


[link]

2011. nov. 11. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy mit ajánl a tápotok!

Nekem 4 hónapos bullmacim van, 23 hetes kora körül kell átállnunk alacsonyabb fehérje tartalmú tápra (de csak akkor, ha kijöttek a rendes fogai teljesen) és a táp szerint 6 hónapos korától kell áttérnünk a napi 2x etetésre.

2011. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!