Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta legyen?

Melyik fajta legyen?

Figyelt kérdés

Nekem egy olyan kutya kell ami kicsit egygazdás, de szeresse és védje a család többi tagját (nincs gyerek), jól megférjen más kutyákkal is mert nekem már van két vizslám az egyik egy csipetnyit dominánsabb típus, de hamar bele törődik hogy nem ő a fönök. Lehessen vinni kutyás társaságba de ez nagyrészben csak a nevelésen múlik kuty ovi, iskola természetesen lessz. Legyen közepesen nagy a mozgás igény mert én is szeretek túrázni néha meg a másik kettő kutyám is eléggé játékos. A szőre mindegy mekkora szeretem ápolni a kutyám szőrét. Legyen benne természetes gyanakvás idegenek felé de lehessen emberek közé vinni. Méretét illetően legyen legalább 60 cm-s a marmagassága szeretem a nagy kutyákat. Ne legyen annyira tucat kutya. Legyen határozott, de engedelmes, jó társa az embernek. Külsejét illetően inkább legyen kecsesen robosztus és izmos . És legyen viszonylag egészséges fajta.


Tudom hogy szinte nincs ilyen kutya de azért hátha ti tudtok ilyet esetleg van is ilyen fajtátok. Nem harmadik kutya lenne volt már egy-két fajtával dolgom (leonberger,dobermann, németjuhász, malamut ez mind egygszerre) szeretem sok kutyávak körbe venni magam de nálam mindennél fontosabb a szocializáció mert kölyökből mindig csak egy lehet és ez most is így van mert nem most szeretném megvenni csak megszeretném ismerni a fajtát. Falka vezérségnél nem volt sosem gond sokszor tartottam külömböző temperametumú kutyát és szinte sosem volt baj ( és kivétel nélkül mindegyyik kutyám kan volt-lessz). Sosem veszek úgy kutyát hogy nem fejeződött be az előző tanítása, szocializálása.És a hellyel sem lessz gond nagyon nagy az udva és sétálni is viszem őket minden nap. A válaszokat előre is köszönöm.


2011. nov. 11. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bullmasztiff :)
2011. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


A társas viselkedéséhez annyit fűznék hozzá, hogy a tenyésztőnknél együtt voltak az ivaros kutyák és abszolut nem viselkedtek dominánsan egymással :)

2011. nov. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
sosem értettem miért kelliylet írni egy kutyáról hogy nem jó a társas viselkedése mert ez csak nagyon kismértékben fogja meghatározni hogy milyen lessz felnőtt korában mert nekem is volt egy hü de kemény dobim aztán mindenkinek feküdt, nyalizott csóvált persze akiket jobban ismert azokat
2011. nov. 11. 23:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem van egy komondor-agár keverékem, az pont megfelelne. :) 2x volt babesiás, kapott rá gyógyszert, azon kívül semmi baja nem volt, kint alszik a hóban, futni is tud, őrzi is a házat. De a Komondor önmagában is jó.
2011. nov. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem a legkülönlegesebb az lenne, ha menhelyről választanál egy kis csóringert :)

nagy tappancsok utalnak rá, ha nagy kutya lesz a delikvensből.


egyébként fajták közül így első olvasatra a beauceron jutott eszembe.

2011. nov. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
cane corso
2011. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Semmiképpen sem szeretnék menhelyről mert ki tudja milyen fajták keveréke és milyen nevelési módszert alkalmazzak és szeretek kiállításra járni a kutyáimmal meg az egyik vizslám menhelyi, az éhen halás széléről mentettem meg
2011. nov. 12. 10:08
 8/12 anonim ***** válasza:

én nagyon ajánlom a cseh farkaskutyát!


nekem egy közép-ázsiaim van, nálam ez a fajta A kutya, de amikor az Elte Etológia Tanszékén megláttam Maxime Lullier etológus cseh farkasát, háááát nagyot dobbant a szívem...:D

Félreértés ne essék, még mindig a káj az etalon, de holtversenybe került a csehhel...

Maxime kutyájára először azt hittem, hogy egy farkas, gyönyörű - akkor még magasabb volt a növendék kájomnál -. kiegyensúlyozott, higgadt, de tiszteletet parancsoló kutya.

5 kutya ugrálta körbe, ő akkor is csak nyugodtan figyelte a gazdáját... (nyilván nevelés kérdése is...:))


(A kájt azért nem ajánlom, mert nem arra való, hogy póráz nélkül rohangáljon egy olyan réten, ahol legalább 1 élőlény van rajtatok kívül...)

2011. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nos a cseh farkas sem mivel hogy félig farkas ezért ez a fajta még annyire nem engedhető el bárhol mint egy KÁJ sőt megkockáztatom hogy KÁJ a csehszlovák farkashoz képest egy szelíd bárányka. Az egyik ismerősömnek is cseh farkasa van nagyon nehezen tudta rávenni hogy megtűrjön egy másik állatot idejig óráig ráadásul ők nagyon egygazdásak nekik senki nincs csak a falka vezér.
2011. nov. 13. 00:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Óriás schnauzer: szerintem egygazdás kutyák, de az egész családot őrzi, jó örző-védő, kutyákkal jól kijön, játékos, szófogadó, a gazdája a mindene, én őt ajánlanám. :)
2011. nov. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!