Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek manapság milyen...

Szerintetek manapság milyen fajta tenyésztésébe érdemes belefogni?

Figyelt kérdés
Törzskönyvvel hirdetem a csau kiskutyáimat és semmi.nem csúnyák,egészségesek.már volt ettöl a szukától alom,mindig vitték,mint a cukrot.ennyire nincs pénze az embereknek vagy valamit nem jól csinálok?
2011. nov. 11. 23:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pénzért csinálod, akkor semmilyet. Sorry, de tényleg. A kutyázást szívvel-lélekkel kell, nem dollárjeles szemekkel, csak akkor jó. Amúgy ha szakmai körökben elismert lennél, akkor vinnék a kutyáidat, és nem itt kérdezgetnéd, hogy miért nem kellenek senkinek.
2011. nov. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%
Nem jól csinálod.Előbb utána érdeklődünk,hogy lenne-e kereslet,gazdi 6-1O kölyökre.Bemutatjuk a tervezett alom szüleit.Több gazdijelöltet keresünk,mint amennyi kölyök lenne maximálisan.Utána lehozzuk az almot.Ahonnan mi vettük a kölyköt,így volt......
2011. nov. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Probálok ismert lenni,a válaszod lenézö és bunkó!ha lenne fogalmad egyes hires tenyésztök munkáirol meglepödnél.amugy puszira adok neked egy kiskutyát,ha ennyire nagyra vagy.szerinted az aranykoszorus mestertenyésztö ingyen szórja a kölyköket?ha tudnád hogyan játszanak a törzskönyvvel...vettem már törzskönyvezett kutyát,késöbb véletlen folytán kiderült,köze nincs a papiron lévö szülökhöz.és elismert helyröl volt!ez az oldal pedig pont arra való,h hülye kérdéseket tegyünk fel,amire hozzád hasonló rosszindulatú hülyék válaszolnak!
2011. nov. 12. 00:23
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
normális ember úgy tenyészt, ha már a kutya pároztatása előtt vannak jelentkezők akik elvinnék a kutyát...
2011. nov. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ez butaság!mi a garancia rá,h egy kiváló kannal fedezett kiváló szuka tökéletes almot ad?semmi.az almot csak úgy tudom biztonsággal ajánlani törzskönyvvel,ha látom cseperedni a kölyköket.nem úgy,h még meg sem születtek.anyagiakra visszatérve jó kutyának legyen ára!amugy ez az egész egyesület meg kiállitás csak rablás és csalás.
2011. nov. 12. 00:59
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmi? Mert a kiskutyák csak úgy találomra lesznek, mi? Genetikáról meg ilyenekról hallottál már? Senki sem tökéletes de normális kutyákkal közel sem lutri.

Kutyát meg szenvedélyből kell tenyészteni, nem azért mert megéri, és igen, előre kell hirdetni az almot, előjegyzést felvenni. Ha megélni akarsz akkor láthatod, hogy a tenyésztésből nem megy... Csinálj valami mást.

Ebből is látszik hogy attól nem lesz valaki jó tenyésztő, hogy törzskönyvel adja a kutyákat (noha nem tenyésztő ha nem ad hozzájuk). Tudás is kéne, ami neked láthatólag nincs.

2011. nov. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"ez az oldal pedig pont arra való,h hülye kérdéseket tegyünk fel,amire hozzád hasonló rosszindulatú hülyék válaszolnak"

További kérdések?

2011. nov. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Akiteki ***** válasza:
100%

Semmilyen tenyésztésbe nem érdemes belefogni.

A tenyésztés, a fajta nemesítése, a standardhez minél közelebb álló egyedek létrehozása. Köze nincs a gazdasághoz. Tenyésztő nem azért csinál almot, hogy jó pénzért eladja, nem is azért mert sokan kérik és jelentkeztek kiskutyára, hanem azért mert olyan fantansztikusnak ítéli a párosítást, amiből remek kiskutyák lesznek.

Valóban nem jól csinálod.

2011. nov. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

kissé sztereotíp vagy, de sebaj :)


az egyesület hülyeség, a kiállítás hülyeség... nyilván, mindenki ezt mondja, akinek savanyú szőlő, vagy aki szrja le az egészet magasról.

mivel a fajtádnak nincsen munkavonala, így kiesik az a lehetőség, hogy "kiállításra nem járunk, de a kutyák sportban sikeresek", akkor mégis hol vannak megmérve a kutyáid? csak te, mint országos szaktekintély ráböktél, hogy igen ezek jók és lehoztál egy almot?


igen, az embereknek nincs pénze. ezért kétfelé válik a piac: aki igényes, és jó kutyát akar, az azt a kevés pénzét úgy teszi félre, hogy rögtön nagyon jót vegyen, akinek meg nincs, és nem is áldozna rá, az a húszezres szaporítottat fogja megvenni.


elmondásod alapján nem a tenyésztési koncepcióid mozgatnak, nem továbblépni akarsz a kutyáiddal, nem a fajta nemesítése érdekel, hanem az, hogy közepes alapanyagból drágán eladj kölyköket...

van egy kedvenc meghatározásom: tenyészt az, aki jobbá teszi a fajtát, és szaporít az, aki csak többet gyárt belőle. nos, te jobbá teszed? előre lépsz? tartasz meg kölyköt, hogy haladj a kitűzött cél felé?

ha nem, akkor inkább hagyd a fenébe az egészet, a hülye egyesületet meg a hülye kiállításokat is, és élj békességben a kutyáiddal.

2011. nov. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
16%

Nálam is ugyan ez a helyzet! Csak nekem nem csua van.

Van egy szukám, akinek minden szűrése MENTES (7 betegségre!), tenyésztésre javasolt. Kiállításra egyszer vittem el, de nem szerette sosem. Egyszerűen utálja a nagy tömeget.

Februárban már megvolt a kan, akivel be szerettem volna fedeztetni (4 ország championja, 2 ország junior championja), volt is 4 előjegyzésem, csak simán megbeszélés alapján... De aztán amikor megszületett az alom, mind a négy vissza lett mondva, mert a várt ellenére nem lett benne divatos szín! 5 kölyköm lett, 3 szuka, 2 kan. A szukákat 13 hetes korukra vitték el, de akkor is mélyen áron alul. A kanok jelenleg 4,5 hónaposak.

Hiába mentesek a fajtára jellemző örökletes betegségekre, hiába tökéletesek, gyönyörűek, és öltem beléjük annyi pénzt, 60000/db áron vitték el őket. A kanokat meg már "idősnek" találják, úgy hogy attól tartok, ajándékozás lesz a vége.

Érdekes, ugyan ezt a színt egy másik, fényévekkel rosszabb párosításból, egy nagyon igénytelen "szaporítótelepről" 80000Ft/db áron 9-et elvittek...

Apellálj a karácsonyra, mikulásra, készíts ünnepi hangulatú fotókat (mikulás sapi, díszek), majd én is fogok.

A csau mostanában nem divatos, régebben divatosabb fajta volt. Elterjedt nézet róla az, hogy makacs, agresszív. Talán ez is befolyásoló tényező.

2011. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!