Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek manapság milyen...

Szerintetek manapság milyen fajta tenyésztésébe érdemes belefogni?

Figyelt kérdés
Törzskönyvvel hirdetem a csau kiskutyáimat és semmi.nem csúnyák,egészségesek.már volt ettöl a szukától alom,mindig vitték,mint a cukrot.ennyire nincs pénze az embereknek vagy valamit nem jól csinálok?
2011. nov. 11. 23:48
1 2 3
 11/25 Akiteki ***** válasza:
100%

Attól, hogy a sok serlegessel fedezteted, még nem lesz semmire garancia. Koncepciónak hívják, ami a tenyésztés alapja. Nem az eladási lehetőség.

Karácsonyi ajándékkutyát igazán szeretik a fajtamentők, abból kerül a legtöbb hozzájuk.

2011. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem adnék karácsonyi ajándékként el kutyát! Kizárólag akkor adom el így, ha a család előre megfontolja a dolgot, meg különben is, a kölykeimre elővásárlási jogot tartok szerződésben, így soha nem kerülhetnek fajtamentőhöz!


Az sem garancia, ha vannak egy kutyának címei. Magyarországon legalábbis biztos nem! Tapasztalatból tudom, egy barátom, aki más fajtát tenyészt jóban van a fajtát bíráló bírókkal, és néhány tízezresért már BIS-t is nyert. Külföldi eredménnyel elhiszem, ha egy kutya jó, de az itthoniból már kinőttem...

2011. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Akiteki ***** válasza:

Az apa eredményei totál mellékesek. Ha a szuka szép és eredményes, akkor már találnak hozzá olyan kant is, aki biztosan illik hozzá, nem a serleghez rohannak fedeztetni.

Nem egy magyar kutyát tudok, aki ronggyá nyerte magát magyar bíróknál, fedeztetni meg csak a szaporítók mennek hozzá.

2011. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Az én szukám 3 db kiállításon volt, Junior Ch szűrt szuka (hordoz genetikailag két betegséget). Első párosítás volt most ősszel és az összes kiskutyát tenyésztők vették meg 3 kontinensről összesen 5 országból (2 kölyök került a Franciákhoz) pedig 1 kivétellel mind fekete lett.. Eláruljam a titkot? Nagyon átgondolt párosítás volt és erős vonal tenyésztés az USA egyik legjobb kanjára.

A kicsik annak ellenére, hogy nem népszerű színűek lettek mégis európai standard áron keltek el sőt az egyik kölyök az ár duplájáért mert nagyon nagyon szerette volna megvenni a tenyésztő és én őt akartam megtartani. (de addig könyörgött míg odaadtam igaz első almából kapok vissza kiskutyát)

Most 9 hónaposak többször helyezve voltak baby és Puppy BIS ben.

Az anyjuktól jövőre tervezek egy másik almot ami bár genotípusban heterogénebb lesz de fenotípusban szerintem nagyon jól illik egymáshoz a két kutya. Van olyan sanda gyanúm ott se kell félnem az eladástól pedig a kan nem sokat volt kiállítva a szukám még kevesebbet de már most több tenyésztő jelezte, hogy tetszik nekik ez a párosítás és szeretnének kiskutyát.


Szerintem régen rossz ha egy tenyészet a hobby gazdik igényeit kiszolgálandóan egyrészről népszerű színekre törekszik a másik oldalról pedig nem az abszolút minőségre.

A kutyám hordoz genetikai betegségeket, mentes kannal fedeztettem de így is lehet hordozó kölyök de ez senkit se érdekelt, nem lettek népszerű színek...ez se érdekelt senkit. Fantasztikus genotípus és fenotípus van a kutyák mögött... na EZ érdekel mindenkit..

2011. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
ja és hozzátenném, hogy életem első alma volt, teljesen ismeretlen nevem van a kutyás világban...és mint mondtam össz 3db kiállításon voltam eddig...
2011. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
"Egyszerűen utálja a nagy tömeget." Ez aztán a tenyészkutya! A kölyköknek is majd milyen megbízható jellemet fog mutatni ha még csak szocializálva sincs...
2011. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Végre valaki érti miröl beszélek!
2011. nov. 12. 17:42
 18/25 A kérdező kommentje:
13/17 gratu a kutyáidért.örülök,h vannak hasonló gondolkodású emberek is.nem kereskedöknek adom a kutyáimat,hanem családoknak.a külföldre is adtam,nem egyet.és elmondhatom,h dupla árat kérek értük,rogyásig van az internet sokkal olcsóbb kutyákkal,mégis hozzám jönnek.a betegségszürésekröl irnátok bövebben?
2011. nov. 12. 17:55
 19/25 Akiteki ***** válasza:

Hordoz genetikailag két betegséget? És ez a fajtádban nem probléma?

Milyen betegségek ezek?

2011. nov. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%

ma 18:04


ez a baj, hogy ha valaki vállalja, hogy betegséget hordoz a kutyája, akkor rögtön mindenki azt hiszi, hogy beteg is...


a betegség genetikai hordozása azt jelenti, hogy egy másik hordozó kutyával nem szabad összerakni. önmagában az, hogy hordozza a betegséget még nem jelet az ő életére, egészségére nézve a világon semmit.


a dolog hátulütője, hogy ha hordozó kutyákat kiszelektálnak az állományból, akkor elveszhetnek nagyon jó kutyák is, igazából fölöslegesen. de sajnos az emberek többsége hozzád hasonlóan a hordozóság kifejezést meghallva máris arra gondol, hogy beteg a kutya.

2011. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!