Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatokkal foglalkozó szakmák?

Állatokkal foglalkozó szakmák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves vagyok,szeretnék állatokkal foglalkozó szakmában elhelyezkedni.

Állatorvos lehetek olyan,aki csak kutyákkal és macskákkal foglalkozik?és ha ilyen leszek,haraphat meg esetleg kutya,vagy nem fog megharapni?


2011. nov. 12. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha állatorvos leszel akkor nem csak kutyákkal és macskákkal fogsz foglalkozni hanem lovakkal, tehenekkel, disznókkal és szárnyas állatokkal is. Sőt, akár vadállatokkal is, ha a helyzet úgy hozza. De ha te félsz a kutyaharapástól akkor ez a pálya valószínűleg nem neked való.
2011. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akkor olyan állatorvos nem lehetek aki csak kutyákkal és macskákkal foglalkozik?

mert ha rendelőm lenne oda nehezen cipelnének be egy tehenet.

2011. nov. 12. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Ilyen állatorvosról én nem tudok, a tehenekhez pedig neked kell kimenned...


Szerintem feküdj rá a biológiára és a kémiára, kerülj be egy biológia szakra, és onnan szakosodhatsz millió irányba - én pl. etológiát tanulok.:) (állatviselkedés tan.)

Különösen nagy hangsúlyt fektetünk a farkasok és a kutyák tanulmányozására.


De előre szólok, hogy a biokémia (nekem legalábbis) piszoknehéz.:D Nekem már az oxidatív foszforiláció is kínai volt - pedig gimis anyag.:)

Ha valóban állatokkal szeretnél foglalkozni (miért csak cicával és kutyával?), akkor javaslom, lapozz bele egy könyvesboltban a Fazekas-Szerény-féle Biológia 1-2-be.

Ha nem tojsz be tőle, vágj neki a biosznak!:) (Érettségire mindkét könyvet fejből kell fújnod.)


Sok sikert!:)

2011. nov. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
értem,kössz.
2011. nov. 12. 14:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Állatorvoson kívül sok szakon foglalkoznak állatokkal. Állattenyésztők pl, vadgazdák, természetvédelmi mérnökök (bár ez náluk mással is jár, mint pl kőzetek és hasonlók ismeretével). Biológusok, agrármérnökök mg mérnökök. Amúgy lehetsz kisállatorvos is, bár akkor is tanulnod kell a többit is.
2011. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

persze szeretném tudni a többiállatról is a dolgokat.

csak én pl a rágcsálóktol és hüllőktöl undorodom,a többi állatot viszont imádom.

van itthon ékszertekink,2 nimfa papagájunk,halunk,5 kutyánk, voltak macskáink is.

2011. nov. 12. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha lesz annyi pénzed, hogy saját rendelőd legyen, és leszel annyira profi, hogy te csak kutyákkal meg macskákkal foglalkozol és megélsz belőle, akkor persze megteheted. Őszintén szólva szerintem ez nem egy életpálya, pláne hogy ha őszintén érdekel a téma, akkor más állatok is érdekelni fognak, kialakul majd, hogy az állatorvoslásnak milyen területével akarsz foglalkozni (ott is vannak ám szakorvosok a sebésztől kedzve a szaporodásbiológusig), és ezek ritkán korlátozódnak egyetlen fajra, kettőre meg aztán végképp.

A harapástól nem kell félni, valószínűleg elő fog fordulni, de a legtöbb állatorvos túléli :))

2011. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ékszerteknős nem tudom micsoda, ha nem hüllő...:D

Én 14 évesen még filmrendező akartam lenni...

Utána festő, zenész, és végül etológus...

Szerintem még van időd gondolkodni, a lényeg, hogy tanulj!:)


(Amúgy én a pókoktól féltem, de fóbiásan, mára pedig eljutottam odáig, hogy ha meg nem is fogom, de nem rohanok ki a világból, ha bemászik egy a szobámba...

A rágcsálókat is meg lehet szeretni, tudnád milyen csikis, amikor egy egér mászik a pulcsidban!:D)

2011. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt is gondold végig, hogy hogy fogod tudni feldolgozni, ha az kezeid között hal meg egy állatka.

Gondolom az állatok szeretete miatt akarsz állatorvos lenni, de ennek sajnos van árnyoldala is. Ezt is tartsd szemelőtt, amikor szakmát választasz!

2011. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

legyél kutyakozmetikus!!! ilyen ember ne legyen álatorvos!!!

én állatorvos szeretnék lenni de én a lovakat, teheneket imádom!!! igaz lovunk nincs(de járok lovagolni)de más haszonállat és boci igen és általában én szoktam megetetni stb. (persze most lehet parasztozni aki akar de hidegen hagy) tengerimalacom is volt! harapott már meg kutya. szerintem belőle jó állatorvos lenne (persze 5-ős tanuló vagyok csak úgy lehet esélyem)

2011. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!