Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A segítségetekre, véleményetek...

A segítségetekre, véleményetekre lennék kíváncsi! 13 éves lány vagyok, állatimádó. Van már egy állatom (teknősbéka) Hogy vegyem rá a szüleimet egy kiskutyára is?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kis kutyát (biscon havenese-t). A szüleimnek mindig felhozom a kutya témát már több éve, de mindig csak azt mondják, hogy panelba nem való.. Igen, szerintem sem való egy nagy testű kutya panelba, de az általam kiválasztott kutyafajta úgymond "szobakutya". Sokat mutogattam a szüleimnek kutyafajtákat, ők is állatkedvelők de egyszerűen nem engedik. Olvasgattam, sokan úgy csinálják ilyen helyzetben, hogy csak úgy beállítanak egy kutyával de én ezt azért nem merem, mert utána meg a kutya és én járom meg ha azt mondják a szülők, hogy NEM! Sok barátomnak van állata, főleg kutyája és mindig szomorkodom mikor mondják, hogy viszik sétáltatni..stb. Szerintetek hogy enyhülnének meg a szüleim?
2011. nov. 12. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A szüleidet te ismered, mi nem tudjuk, mivel lehet őket meghatni, észérvekkel, könyörgéssel, azzal, hogy hirtelen hazaállítasz egy kutyával, vagy egyikkel sem...

Annyit azért elmesélhetsz nekik, hogy nem falun laktok már, a kutya is bioriasztóból társállattá lépett elő, sokkal jobban szeret panelben a gazdával lenni, mint az udvaron egyedül, pláne ha kimondottan szobakutyát akarsz. De ha nem hat, akkor ez van, megvárod amíg felnősz.

2011. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést naponta egyszer felteszik itt. A válasz általában ugyanaz: sehogy amíg ők tartanak el és velük élsz az van amit ők akarnak. Semmiféleképp ne állíts be egy kutyával nem kell a menhelynek még egy kutya így is teli van. Mond el ,hogy van pénzed kedved időd nevelni nekik nem kell semmit csinálni vagy beveszik vagy nem ha nem törődj bele. Hozzáteszem ,ha belemennek a menhelyen is van kis testű kutya aki gazdára vár és nem biztos ,hogy rosszabbul jársz vele mint ,hogy veszel szaporítótól 20 ezerért egy beteges fajtatisztát.
2011. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen én is ezért nem merek beállítani egy kutyával.. A szüleimnek pedig mindenképp megmondom, hogy jobban érezné magát panelban, a család közelében, mint az udvaron..:) Győzködöm még őket egy kicsit, egyébként lenne rá pénzem is amit én gyűjtöttem. Majd meglátjuk mi lesz, azért nem szeretnék ezzel a témával a szüleim idegeire menni.
2011. nov. 12. 15:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig kutyát szerettem volna, édesapám sem engedte. (nekem is teknősöm volt) Most 29 éves vagyok, tavaly költöztem össze a vőlegényemmel külön lakásba. Most van kutyám. Előtte meg levittem az ismerősök, szomszédok kutyáit sétálni. Nem is bánom hogy annak idején nem engedte apukám. Miért? Mert felnőtt fejjel teljes mértékben tudok felelősséget vállalni egy kutyáért. 13 éves vagy. Hamarosan a fiúk, és a buli lesz az első. Ha kutyád van, neki nem mondhatod hogy most nem viszlek le, mert megyek randira, buliba stb. A kutyával még nem tudnál úgy törődni, és nevelni, ahogy neki szüksége lenne rá.
2011. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Elsősorban is a tanulás lesz a legfontosabb! Mert csak tanulással viheti valamire az ember..

Mikor barátaimnál vagyok, szoktam az ő kutyájuk sétáltatni, tanítani. Mindig nagyon élvezem és örömmel tölt el.:) Tudom, hogy rengeteg gond van a kutyákkal, és komoly odafigyelést igényelnek, én ennek ellenére is nagyon szeretnék egy kutyust. Az lenne a legjobb ha lehetne egy próbaidő, és hogy tudom-e olyan intenzíven nevelni.. De ez sajnos nem lehetséges.

2011. nov. 12. 15:43
 6/17 anonim ***** válasza:
9%

egyett értek a szüleiddel! panelba nem való állat !!! az összes olyan állat ami panelban él (tisztelet a kivételnek)betegesek és már annyira nem is állat hanem inkább állathoz hasonlító valami

persze ez csak az én véleményem! lehet más így vélekedik de én nem tartanák kiskutyát lakásban.

2011. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát én nem tapasztaltam még, hogy betegesek lennének.. Nem nagyon értek ezzel a véleménnyel egyet..:/ Ezek a kistestű kutyák kimondottan szobakutyák! Gondolok most a yorkira, a csivavára.)
2011. nov. 12. 15:56
 8/17 anonim válasza:
Szia!! Talán úgy tudnád rávenni a szüleidet hogy a teknősbékával sokat fogloalkozol és tisztán tartod akkor látják a szüleid hogy foglalkozol vele és akkor a kutyussal is foglalkozni fogsz, és tanulj jól !! És ha kapsz kutyust és lakásba lesz én a Jack Russel Terriert ajánlom ,de ha kertbe lesz akkor Golder retrivert !! Sok szerencsét !!
2011. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ideiglenes befogadòként bizonyíthatod, hogy komolyan veszed a dolgot!
2011. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már kinéztem a kutya fajtát, de azért köszönöm!:) A teknőssel is sokat foglalkozok! Eleinte a szüleim a teknőst is ellenezték most meg már nagyon szeretik! Hetedikes vagyok, ötödikig kitűnő voltam, hatodikban egy négyesem lett, most ismét kitűnő szeretnék lenni és mindent meg is teszek ez érdekében!:)
2011. nov. 12. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!