Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyákat alkalmaznak...

Milyen kutyákat alkalmaznak mentésre? Melyiket miért használják szívesen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ùjfullandi - a vérében van. Kèpes a kiskacsàkat is "kimenteni" a kerti tòbòl :)
2011. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik kutyát lehet alkalmazni amelyik elég motivált és tehetséges. Láttam már németjuhászt, labradort, border colliet, belga juhászt, keveréket és még nagyon sok fajtát.
2011. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

bordre collie:

[link]

sheltie, aussie, malinois stb stb...a jól motiválhatóság a lényeg bár romra nagytestűeket mint pl újfundlandi biztos nem küldenek fel, ők vízi mentésre alkalmasak

A sheltie pl jó mert kicsi és befér a romok között.

Fontos, hogy a kutya képes legyen önállóan gondolkodni de ha kell teljesen kontroll alatt lehessen tartani, olyan fajták akik makacsok vagy nehezebben kezelhetőek kevésbé alkalmasak.

2011. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ mit kell menteni és honnan :)

Az a fajta, ami a vízből szívesen ment, nem tud pl. romokon egyensúlyozni.

2011. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Szia!:)

Ez szuper kérdés!:)

Nem tudom megállni, hogy ne írjak egy választ!:)

Attól függ, milyen mentésre!?


Mert pl. harcmezőn inkább német juhászok, belga juhászok vannak.

De tulajdonképpen mentés az is, ha egy jelzőkutya jelzi, ha a gazdájának ingadozik a vércukra - erre bármilyen kutyát használhatnak, még egy yorkie-t is.

(Nekem is van egy segítőkutyám, ő keverék. Ő abban segít, hogy a pánikrohamomon úrrá legyek, és ne kelljen bevennem egy elég erős nyugtatót. Ha vele vagyok, bárhová merek menni, az alap szorongásom is megszűnik. Persze - sajnos - ez csak a pszichiátriai kezelésem befejeztéig lehet így.:))


Bombakeresésre meg nj-n keresztül a spánielen át a menhelyi keverékekig mindenféle kutyát használnak.

(A legsikeresebb drog- és bombakereső kutya Olaszországban máig egy kis keverék, akiről Kovács Violetta K9 kommandó könyvében olvashatsz!:))


Amiket előttem soroltak fel a többiek, azok a fajták az "etalonok", ha civilekről van szó.


Lélekmentésre pedig szinte minden állat használható:)


Sőt, a dolgozatod minőségét mentheti meg, ha előtte mondjuk kutyát simogatsz, ez tudományos tény!:)


Az, hogy melyiket miért használják szívesebben, már nehezebb kérdés...

A Retrieverek és a német juhászok különösen sokrétűek, míg egy közép-ázsiai mondjuk inkább csak a nyáj őrzésében jeleskedik, addig ezek a kutyák egyszerre mozgékonyak, jól terhelhetőek, általában jól taníthatóak, nem igényelnek speciális ápolást.

A német juhász különösen jó adottságú kutya szerintem, mert nagyon jól alkalmazkodó kutya.

Ha kell, elfogókutya, és a géppuskától sem ijed meg, ha kell, terápiás kutya, és kisgyerekek kezét nyalogatja, vagy egész nap szolgálatkészen figyeli mozgássérült, látás/halláskárosult stb. gazdájának minden mozdulatát, parancsát.


Egy tacskó, ami teljesen másra lett szelektálva, nyilván nem - vagy csak sokkal nagyobb munka árán - tud kinyitni egy ajtót egy kerekesszékben ülő embernek...

Egy káj meg hiába elég erős, valószínűleg annak is nekimegy, aki csak ránéz a gazdira.:D


Na meg azt se felejtsük el, hogy a retrieverkölykök közül is rengeteget kiszelektálnak, mert mondjuk hiába vannak díjnyertes, sikeres segítőkutya szüleik, ők valamiért mégsem megfelelőek az adott feladatra...


De ha kicsit jobban szétnéznének a menhelyeken, biztos vagyok benne, hogy csiszolatlan gyémántokat találnának ott is - ilyen feladatokra is...

2011. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(bocsi, a hévben egy kalap alá vettem a mentő és a segítő kutyákat...)
2011. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A border colliekat használják a leggyakrabban, mert könnyen képezhetők, örömmel dolgoznak és viszonylag kis termetűek, ami a romok között előny.
2011. nov. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!