Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy 3 hónapos németjuhá...

Karesz1991 kérdése:

Vettem egy 3 hónapos németjuhászt kanyi és vettem egy 2 hónapos kaukázust ő is kanyi. Nem bírom öket össze szokatni, mitt tegyek hogy ne őjék meg egymást?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 meg 3 hónaposan megölik egymást, akkor valószínűbb, hogy legalább az egyik közülök egy kutyának álcázott rozsomák.

Tanulj kutyakiképzést, nevelést, olvass, járj kutyaiskolába, kérdezz szakembereket.

2011. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kanyi az kant jelent, ha jól értem. Most még csak játszanak. Fél év múlva kezdj el aggódni.

Nagyon nehéz dolgod lesz velük, kemény kézzel kell őket nevelni, hogy ne legyen baj.

2011. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás éppenséggel egy megoldás (persze nem most, hanem ha elég idősek lesznek). Két felnőtt domináns kant szinte lehetetlen együtt tartani halandó embernek. Olyannak biztos, aki ide jár kérdezősködni.
2011. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

miért kell egyszerre két kutyát venni? főleg kanokat. és főleg úgy, hogy nem értesz hozzá...


szeparálni kéne őket, mert ha már most komoly konfliktusok vannak, akkor ivartalanítás ide vagy oda, az egyik ki fogja nyírni a másikat... (a német juhászról nem tudok nyilatkozni, de a kauk sajnos hajlamosak lehetnek erre). mondanám, hogy sok szocializáció, meg kutyasuli, de félek ilyen kutyás felkészültséggel ez esélytelen... szóval betonbunker, hogy a helyükön tartsd őket, vagy még most, idejében elpasszolni az egyiket.

2011. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyire fiatal kutyákkal nem kell semmit csinálni. Nem harcolnak életre-halálra, s mire fiatal felnőttek lesznek, a játékos verekedésekkel kialakítják a rangsort, s azt be fogják tartani. Simán engedd össze őket, semmi baj nem lesz belőle. Ha amit gondolok, hogy inkább 2-3 ÉVES állatokról beszélünk, ott is bevett módszer az összeeresztés, aztán játsszák le egymás között. Ekkor figyelni kell, bottal, meg vödör vízzel felszerelkezve, hogy ne nyírják ki egymást. Ezeknél egyébként nem kell ilyentől aggódni, nagyon ritka, hogy megölik egymást, az inkább a harcra szocializált kutyák sajátja. Néhány harapás, szőrcsomó meg nem a világ. Csak a látvány ijesztő, nem komoly harcok ezek. (Értsd: Nagyobb a füstje, mint a lángja)
2011. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha már most nem bírsz velük, akkor az lenne a legszerencsésebb, ha az egyik kutyának másik gazdát keresnél vagy ha ragaszkodsz hozzájuk, akkor kutyaiskola vagy szakember segítségével kezdj el foglalkozni velük. Az ivartalanítás mindkét kutya esetében erősen ajánlott.

Egyébként ilyen fajták esetében nem olyan elképzelhetetlen, hogy összeugranak és akár súlyosabb sérüléseket is okoznak egymásnak. Én sem hittem, amíg nem láttam a saját szememmel, hogy a 8 hetes malinois-kat szét kellett szedni, mert véresre harapták egymást.

2011. nov. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Külön kéne rakni őket. És kedves utolsó előtti válaszoló, a domináns jellemeknél nemcsak egy-két szőrcsomó a harci játék vége. Az ilyen tipus, ha el is dönti a sorrendet, az akkor is ideig óráig tart. mert aki pillanatnyilag alulmarad, folyamatosan be fog próbálkozni. És csak akkor lesz vége, ha az egyik megöli a másikat!!
2011. nov. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!