Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom rászoktatni idős...

Hogyan tudom rászoktatni idős kutyámat, hogy használja az almot?

Figyelt kérdés
Van egy 12 éves foxi keverék kutyám. Kb 6 éves korától minden télen éjszaka a pincénkben, a kazán mellett alszik. Kb 9 éves kora óta elkezdtek fájni a hátsó lábai (izületi gondok), amit kezeltünk amennyire csak tudtunk. A pincébe egy hosszú lépcső vezet, amit már most nehezen tesz meg, ha este leengedjük. Szeretnék neki egy almot készíteni a pincébe, hogy ne kelljen a fájós lábaival mindig lépcsőznie, ha vizelnie kell, azonban a gond az, hogy még soha nem vizelt a pincében, és nem tudom hogyan tunám rávenni arra, hogy használja az ottani almot. Tudnátok ebben segíteni? Köszönöm előre is!
2011. nov. 12. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik haverom úgy szoktatta rá, hogy egy hónap kőkemény próbálkozás után a kutya almába ő maga kekszelt bele, majd puszta kézzel-körömmel elkaparta a saját székletét. A kutya ezután csak oda WC-zett...
2011. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez azért picit durva :) Igazából a nagy dolgot elintézné ő kint napközben, a vizelésen van itt a hangsúly, hogy éjszaka ne kelljen tartogatnia
2011. nov. 12. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg neki a "pisilj" parancsot (akárhányszor pisilni látod, mondogasd neki, hogy "pisilj", és alaposan dicsérd meg), aztán ha már tudja, pár óra bezártság után, amikor már tutira kell neki, mutogass az alomra meg rakd bele, és mondogasd neki, hogy pisiljen. Így hirtelen ennyi ötletem van...
2011. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6 éves korától kezdve, telente aludni leengeded a blökit a pincébe és még soha nem vizelt odalent be.

Ha eddig nem vizelt, mert vissza tudta tartani, vagy nem is kellett neki, akkor most mi változott meg? Miért akarsz neki almot letenni?

2011. nov. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezd el napközbeni próbálgatással, ne engedd ki napközben, amikor látod, hogy kell neki tedd az alomba. Utána tudni fogja, hogy mire való. Amikor még kicsi volt a kutyusunk, és nem lehetett levinni mert még nem kapta meg a kötelező oltásokat, mi is így szoktattuk rá. Ha máshova végezte el a dolgát, leszidtuk, megmutattuk neki mit csinált, hova, utána pedig betettük a kutyát az alomba, hogy "tudja", hogy hova kellett volna. Nem tudom, nekünk működött, 1-2 hét alatt megtanulta a kutyus. Persze nyilván egy idősebb kutyát, akinek megvannak a kialakult szokásai, már nehezebb lesz rászoktatni az alomra, mint egy kölyköt.
2011. nov. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, 6 éves kortól még soha nem vizelt a pincébe, viszont éjszaka néha néha kikéreckedett, amikor kellett neki. Mostmár viszont az izületi fájdalmai miatt nehezére esik éjszaka kijönni, látom rajta a fájdalmat ami ellen sajnos nem tudunk már mit tenni. Viszont ha ott lenne az alom, akkor éjszaka is bármikor pisilhetne, amikor kedve van és nem kell szegénynek éjszaka lépcsőzni a fájós lábaival.
2011. nov. 13. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!