Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet javítani egy fajta...

Lehet javítani egy fajta hírét, hogy ne könyveljék el egyből vadállatnak?

Figyelt kérdés

Annyira nem szeretem, mikor meglátják a dobermannomat, és már hívják oda a kutyájukat, és teszik pórázra, mert féltik a kutyámtól az övéket.


Mindenkiben benne van, hogy dobermann = veszélyes, idegroncs, vadállat én nem azért választottam ezt a fajtát, hogy majd az emberek át,mennek az út túloldalára,


Lehet valahogy ezt a veszélyes fajta dolgot kiverni az emberek fejéből, vagy ez már örökre így lesz, hogy a dobermann, pitbull, rottweiler, amstaff veszélyes?


2011. nov. 13. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez egy megszokott dolog már. Olyan, mint a kuvasz tévhit. Az széttép, megöl stb. baromságok. Nekem kuvaszok vannak, tehát értem mire gondolsz. Ezekkel a fajtákkal előítéletek vannak, tévesen. Pedig, egy idegbeteg tacskó, vagy egyéb kis cirkáló előbb neked szalad. Ezen nagyon nehéz változtatni, nekem is mindig odaszólnak, hogy fenevad.stb Kutyákat veszik fel ölbe, elrángatják. Sok tudatlan, nincs tisztában vele, hogy ez csak nevelés kérdése. Összekeverik az elvadult tanyasi kutyákkal. Sajnos.
2011. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az én kájomra direkt ráeresztik a kutyáikat az emberek...

mert azt látják, hogy az én kutyám nyugodt.

és vannak olyan retardáltak, akik erre azt gondolják, hogy a 20 kilós kutyájuk majd legyűri az enyémet...

szerencsére még nem esett komoly baja egy kutyának sem, mivel eddig egy figyelmeztetésre is eltakarodtak a ránk küldött szerencsétlen kutyák, aki ilyen túliskolázott gazdával vannak megáldva, de amit a gazdák utána kapnak tőlem, azt nem köszönik meg.


inkább mondd a gazdáknak, hogy nem kell félni, játékos, barátságos, stb...

ha megismerik a kutyát, akkor majd lesz kivel játszania...:)


De egy idegen kutyához én sem engedném oda csak úgy az enyémet, mert nem tudom, a gazdája hogy nevelte...

2011. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azért egy dobermann nagy eséllyel domináns, és kevesen tudnak kézben tartani egy domináns dobermannt. Nekem egy domináns kan kutyám van, ha szembe jön egy dobermann kan, én is biztosan póráza veszem a sajátom, aztán ha látom, hogy a gazdi képes magán tartani a kutyája figyelmét, és laza pórázon elvezetni, akkor legközelebb már nem fogok parázni. De egy feszülő pórázon egy dobermann de akár staff, roti, masztiff, németjuhász nekem is elég arra, hogy odébb menjek. Ha azt látom, hogy a gazdi mellett van póráz nélkül, és engedély nélkül nem is jön el onnan, akkor rövid egyeztetés a gazdival (nem balhés? mennyire dominál?) már mehetnek is játszani.
2011. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Én sosem értettem ezt, hogy "domináns?"...

Egy kutya - ha megvan benne a dominanciára való hajlam - addig domináns, amíg a gazdája kézbe nem veszi az irányítást.

Onnantól a kutya NEM domináns.


Ha én 21 éves vékony lány létemre képes vagyok irányítani egy kan kájt, akkor más felnőtt férfiaknak miért okoz akkora nehézséget egy dobermann???:O

A roti meg kifejezetten "jó tanuló", nagyon bénának kell lenni, hogy elszúrjuk a nevelését!!!

(A német juhászról nem is szólva...)


Szerintem túl sokan választanak nem hozzájuk illő kutyát...

Dobi? szép, divatos, "kemény" - ez kell nekem.

De halvány lila f.ngja sincs róla, mit kezdjen egy olyan hétköznapi dologgal, hogy a kutya rágja játék közben...

Van, aki még azt is hagyja, hogy hágja a kutya!!! Az agyam eldobom!


Aztán szenvednek egymással egy életen át, és sokszor megkeserítik a többi ember életét is...

2011. nov. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A domináns kutya domináns marad mindig, csak ha a gazdi irányítása alatt van, akkor nem okoz konfliktust, nem keveredik balhéba, mert ismeri a határait, tudja a vele kapcsolatos elvárásokat.

Nekem domináns kutyám van, aki nem kelti a feszkót sehol, de ha rámegy egy domináns kan, akit a gazdája nem tud fegyelmezni, akkor én sem tudom megoldani, hogy ne védje meg magát. Régebben meg tudtam, de sajnos nem egyszer előfordult, hogy egy szóval leállítottam, a másik támadta tovább, ezzel praktikusan a döntésembe vetett hitét elveszítette, hiszen nem engedtem, hogy megvédje magát, de én sem tudtam megvédeni. Volt olyan, hogy rászóltam, megtámadták, a verekedést is leállítottam, a másik meg tovább támadta. Sajnos innnentől nehezen tudom megoldani, hogy én iránytsak.

2011. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
50%

nem lehet javítani...miért is lehetne már?

néhány kérdéssel korábban pont az a téma, hogy a nyílt utcán megölt egy másik kutyát egy amstaff...amíg ilyenek vannak

2011. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvető szabály és udvariasság, hogy ha egy ismeretlen kutya jön akkor az enyémet lábhoz hívom és pórázra teszem. Akkor is ha yorki. Ezen még nem kell megsértődni. A nagytestű kutya igenis veszélyesebb lehet ha rosszul van nevelve, mindegy milyen fajta. Honnan tudhatja a másik hogy te normális gazda vagy? Hisz naponta szöknek ki nagyobb kutyák, támadják meg az embert stb. Ha már ismersz valakit és tudja hogy normális vagy, annak ellenére is bunkó, na az nem szép. De ez csak logikus óvatosság. És ezt úgy mondom, hogy második kedvenc fajtám a dobermann.
2011. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez egészen addig így lesz, amíg a felelőtlen tenyésztők/szaporítók olyan embereknek adják el ezeket a kutyákat, akik aztán tényleg veszélyes, vagy legalábbis ijesztő viselkedésű kutyát nevelnek belőlük. Ezeket a véleményeket a tapasztalatok alakítják; minél több a jó, és kevesebb a rossz élménye a társadalomnak, annál jobb lesz a fajta általános megítélése.
2011. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy itt olvastam, vagy valaki mesélte?... mindegy, a lényeg, hogy a "kemény" kinézetű kutyáján ha láncnyakörv volt, akkor mindenki húzott el minél messzebb, ha viszont cuki "divatos" kendő, akkor jöttek oda az emberek, hogy jaj de szép, jaj de okos. Számít a külcsín is.

De szerintem sajnos nagyon sok idő és nagyon sok jó gazda kell ahhoz, hogy az előítéleteket megváltoztassa. Elég egy hülye amstaffos, aki ölésre tanítja a kutyáját, hogy rontsa az egész fajta megítélését.

2011. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű meg kell ismertetni a fajta valódi viselkedését nekem is egy kemény kinézetű rottweilerem van mégis a legtöbb ember szereti aki meg nem az alapból se szereti a kutyákat. Én mindig is vittem emberi társaságba már kölyök korától és úgy ismertettem meg az emberekkel mert egy kölyök az cuki meg aranyos. Lassan hozzá is szoktak senki nem szokott beszólni mert szerintük aranyos és kedves meg jól nevelt ennyi az egész hogy már kölyök korban is megismertessük a fajtát az emberrel. És a külső tényleg nem az utolsó mert ha rá tennék egy szájkosarat akkor nem szeretnék annyian mert ijesztő lenne meg még egyszer nem bűntettek meg érte.
2011. nov. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!