Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet javítani egy fajta...

Lehet javítani egy fajta hírét, hogy ne könyveljék el egyből vadállatnak?

Figyelt kérdés

Annyira nem szeretem, mikor meglátják a dobermannomat, és már hívják oda a kutyájukat, és teszik pórázra, mert féltik a kutyámtól az övéket.


Mindenkiben benne van, hogy dobermann = veszélyes, idegroncs, vadállat én nem azért választottam ezt a fajtát, hogy majd az emberek át,mennek az út túloldalára,


Lehet valahogy ezt a veszélyes fajta dolgot kiverni az emberek fejéből, vagy ez már örökre így lesz, hogy a dobermann, pitbull, rottweiler, amstaff veszélyes?


2011. nov. 13. 13:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha látok séta közben kutyát, én is behívom és pórázra kötöm a kutyámat (labrador), de nem azért, mert a másik kutyát vadállatnak tartom, hanem mert nem minden gazdi örül, amikor odamegy a kutyájához barátkozni.

Aztán ha beleegyezik, akkor elengedem.

EZ nem előítélet, csak szeretném elejét venni az epés megjegyzéseknek, hogy a kutyát meg kéne kötni és egyebek...

(Ha csivavát látok, akkor is ugyanígy teszek...)

2012. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Velem fordítva van, hogy a nagykutyát nem engedik odamenni az én kisebb kutyámhoz mert féltik(az enyémet:)). Szerintem keress valakit aki oda meri engedni a tiédhez az övét játszani és akkor majd a többi gazdi is látja hogy nem egy agresszív állat a tiéd:)

Remélem sikerül

2012. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nálunk az argentin doggal volt így senki nem merte oda vinni a kiskutyáját a gazdi meg nem jött ide mert félt hogy mit szólnak a kiskutyások. Egyszer csak oda mentem hozzá megkérdeztem hogy viszonyul a többi kutyushoz majd oda engedem a spánielemet és nagy játékba kezdtem. Egy kis idő múltán a többi kiskutyás is oda jött a dog hoz.
2012. jan. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Amíg olyanok is tartják ezeket, akik kezébe nem való még plüsskutya sem, nemhogy egy ilyen kaliberű kutya, addig nem sok esély van arra, hogy az általános hozzáállás javuljon. Egy jól nevelt kutyával egy-két embert meggyőzhetsz, de mindenkit nem. Egy jó tanács: ha valaki jön szembe veletek, ültesd le a kutyádat, vagy csináltass vele valami trükköt. Ettől a legtöbben teljesen el vannak ájulva, még akkor is, ha ez nem olyan nagy bravúr egy felnőtt kutyától. Nekem ugyan csak egy mudim van, de ha ezt csinálom, akkor senkin nem szólogat be még akkor sem, ha amúgy félnek a kutyától.
2012. jan. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!