Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, első kutya! Mit érdemes...

SOS, első kutya! Mit érdemes tudni a Belga juhászkutyáról? Milyen tapasztalataitok vannak? Érdemes első kutyának ilyen fajtát választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavasszal összeköltözünk a párommal, és már régóta beszélgetünk róla, hogy szeretnénk közösen egy kutyát. A belga juhász volt az, amelyik mindkettőnknek tetszett és meg tudtunk egyezni, de nem nagyon volt még tapasztalatunk kutyával. Amikor kicsi voltam, tartottunk egy kutyát, de én akkoriban még inkább csak simogattam, meg néha én vittem sétálni, de az a kutya főleg a bátyám kutyusa volt, ezért általában ő foglalkozott vele.


Mit kell tudni a belga juhászról? Ideális első kutya lehet? Mennyire van el egyedül? Kell neki társ? Esetleg egy másik kutya? Mekkora a mozgásigénye? Kertes házban fogunk lakni, ott lenne helye bőven szaladgálni, de persze sétálni is vinnénk.


Honnan érdemes ilyen kutyán venni? Tudtok megbízható tenyésztőt? Mire kell figyelni a vásárlásnál? Vagyis mit nézzünk meg egy kölykön, mi az ideális?

Ja, és még annyit szeretnék megkérdezni, hogy kb mennyibe kerülne egy ilyen kiskutya? :)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)


2011. nov. 14. 14:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Most nem a kérdésre fogok válaszolni de szerintem inkább egy menhelyi kutyát kéne örökbe fogadnotok. A Belga juhászkutya vad természetű (én így olvastam) és lehet hogy lassan gyereketek lenne (vagy van) és akkor a kutya nem lenne valami kedves a gyerekkel mert a kutya azt fogja hinni hogy a gyerek kitúrja kb. ez a Belga juhászkutya. Én inkább vagy menhelyi vagy kisebb testű kutyát ajánlok. (még csak 12 vagyok de utána olvastam)
2011. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
És rosszabbik esetben a kutya megtámadná. Onnan tudom mert a szüleimnek belga juhászuk volt és mikor megszülettem a kutya nem bírt és többször majdnem megharapott és elkellet vinni.
2011. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét találtam róla:


"A belga juhászkutyák nagyon jó családi kutyák és fáradhatatlan szabadidőpartnerek. Okosak, szorgalmasak, könnyen irányíthatók, gyerekszeretők, éberek és sokféle kiképzésre alkalmasak. Sok mozgást és elfoglaltságot igényelnek, és kitűnő teljesítményt nyújtanak az agilitysporttól a mentőkutyázásig mindenben. A malinois az őrző-védő sport szerelmeseinek kedvelt kutyája, és egyre gyakrabban használják a rendőrségnél és a vámnál is. A tisztán munkavonalú tenyészetekből származó kutyák mindazonáltal nem ajánlhatók családi kedvencnek. A nagyon érzékeny belgákat finom érzékkel, szerető következetességgel és keménység nélkül kell nevelni, ezért a tapasztalatlan kutyatartóknak csak feltételesen ajánlhatók. A lakenois kiegyensúlyozottabb és nyugodtabb, mint rendkívül temperamentumos, mindig agilis rokonai. Ugyanakkor egyáltalán nem kevésbé tehetséges, de sajnos csak nagyon ritkán találkozni vele. A hosszú szőrűek rendszeres ápolást igényelnek."

2011. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

De ez persze általános leírás.

Sok függ attól, hogy ne egy agyonszaporított példány kerüljön hozzád, tehát tenyésztőtől vedd és neveléstől is függ.

2011. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem mindegy h melyik belgát néztétek ki....
2011. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

4 féle belga juhász van a GROENENDAEL, TERVUEREN, MALINOIS , LAEKENOIS. Melyikről beszélünk?


[link]

2011. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát, mi a TERVUEREN fajtát néztük a párommal. De most kicsit kezdek összezavarodni, hogy talán mégse jó ötlet... Van, aki azt írta, hogy veszélyes a családra, más meg pont az ellenkezőjét. :S És beismerem, hogy nem vagyok tapasztalt kutyatartó, szóval most nem tudom, be merjem-e vállalni, vagy kezdjünk mégis inkább valami kisebb, szelídebb, könnyebben kezelhető kutyával...? :S
2011. nov. 14. 15:34
 8/21 anonim ***** válasza:
A belga egy tk normális kutya. Komolyan az első válaszoló aki azt se tudja h hogy néz ki élőben egy belgajuhász az miért osztja az észt??? Gyere el most szombaton Szigetszentmiklóson lesz agility verseny - ott sok belga van, és nem utolsó sorban Magyarország egyik legjobb belgatenyésztője is ott lesz. Ismerd meg őt is és a fajtát is. Ő biztos tud mondani neked valami okosat. halász Ildikónak hívják.
2011. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Akiteki ***** válasza:

Belga juhásznál könnyebben kezelhető kutyát keveset találsz.

Az, hogy valakinek valaha volt egy neveletlen példánya, ne riasszon el.

Keress tenyésztőket, érdeklődj náluk és mindent el fognak mondani. Azt is, ha nem javasolják Nektek.

2011. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most egy kicsit megnyugodtam. :) Amúgy a GROENENDAEL fajta is nagyon tetszik, ha azt mondjátok, hogy általában családbarát kutyus, akkor mégis csak elgondolkozom rajta. Nagyon aranyos, édes és intelligens arca van, azért is tetszett meg, mert olyan kedves kutyának tűnik, ezért volt nehéz elhinni, hogy nem családbarát és nem szereti a gyerekeket... de akkor megnyugodtam, hogy ez a ritka kivétel, és alapvetően egy szeretnivaló kutya. :)
2011. nov. 14. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!