Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, első kutya! Mit érdemes...

SOS, első kutya! Mit érdemes tudni a Belga juhászkutyáról? Milyen tapasztalataitok vannak? Érdemes első kutyának ilyen fajtát választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tavasszal összeköltözünk a párommal, és már régóta beszélgetünk róla, hogy szeretnénk közösen egy kutyát. A belga juhász volt az, amelyik mindkettőnknek tetszett és meg tudtunk egyezni, de nem nagyon volt még tapasztalatunk kutyával. Amikor kicsi voltam, tartottunk egy kutyát, de én akkoriban még inkább csak simogattam, meg néha én vittem sétálni, de az a kutya főleg a bátyám kutyusa volt, ezért általában ő foglalkozott vele.


Mit kell tudni a belga juhászról? Ideális első kutya lehet? Mennyire van el egyedül? Kell neki társ? Esetleg egy másik kutya? Mekkora a mozgásigénye? Kertes házban fogunk lakni, ott lenne helye bőven szaladgálni, de persze sétálni is vinnénk.


Honnan érdemes ilyen kutyán venni? Tudtok megbízható tenyésztőt? Mire kell figyelni a vásárlásnál? Vagyis mit nézzünk meg egy kölykön, mi az ideális?

Ja, és még annyit szeretnék megkérdezni, hogy kb mennyibe kerülne egy ilyen kiskutya? :)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)


2011. nov. 14. 14:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Normálisan nevelt jó helyről vett belgával semmi gond nincs. Én többet is ismerek (itt az utcánkban is van egy tervueren)

Nekem a Malinoisokkal is nagyon jó tapasztalatom van. Egy barátnőmnek is van bár nagyon élénk izgága kutya.

2011. nov. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%

Én csak egy ponton akadtam el: Kertes házban fogunk lakni, ott lenne helye bőven szaladgálni, de persze sétálni is vinnénk


Nekem ez eleve determinálja, hogy végül majd szaladgáljon egyedül a kertben, ha mozoghatnékja van. Az a kutyának nem élet, de egy belga pláne problémás lehet ilyen körülmények között. Neki nem csak kilóméter hiánya van, mint egy vizslának, hanem neki konkrét munkaigénye van.


Vagyis napi szinten kell vele tanulni, gyakorolni, agytornáztatósat játszani, tehát még a rohangálás is kevés az energiáit lekötni.

2011. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

(Nem olvastam el a hozzászólásokat, szóval, ha valaki írt már hasonlót mint akkor bocsi)


Első kutyának nem igazán ajánlanám. 100%-osan munkakutya, ami azt jelenti, hogy csak arra, hogy a kertben eljátszadozzatok vele, és sétálni vigyétek nem jó. Az nagyon kevés neki. Ha viszont sportolni akartok vele, agility, frisbee legfőképp, akkor nagyon jó választás. De itt ismét elmondanám, hogy nehéz kielégíteni az igényeit, ezért nem ajánlatos első kutyának. A neten több helyen is van fajtaleírás, azokat olvasgassátok el, de gondoljátok át, hogy tényleg kell e nektek egy ennyire mozgékony kutya.


Első kutyának ideális lenne egy menhelyről, vagy ismerőstől elhozott kutya (keverék), mivel azok általában könnyebben kezelhetők, mert több fajtából tevődnek össze, így nem egy-egy dologra kitenyésztett kutyával kell "megküzdeni", egyik tulajdonság sem lesz benne felerősítve, mint egy például egy munkakutyában ugye.


Gondoljátok át mielőtt belevágtok, mert sok problémát okozhattok magatoknak, ha helytelenül döntötök. :)

2011. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%
A keveréket semmi képpen sem ajánlanám gyerek mellé mert még ha tudod is milyen fajtákból tevődik össze akkor sem biztos hogy viselkedésben hasonlít majd az adott fajtákra ha meg egy utca mix-et szereztek be az sem valami túl jó mert azt még megtudod saccolni kb. mekkora lesz de ha akartok gyereket akkor sem jó mert akármi lehet a felmenői között mert akár lehet egy energia bomba vagy egy keményebb kezet igénylő típus én nem akarlak elriasztani a keveréktől de inkább valami játékosabb, de nem akkora mozgás igényű fajtát választanék
2011. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is azokkal értek egyet, akik szerint necces a kérdező leírása alapján! Tudod, hogy baromi energikus kutya? Rohadt nehéz lefárasztani, a séta nem elég! Napi szinten kell dolgoztatni, ami lehet játék, frizbi, engedelmes vagy ügyességi gyakorlatok, futás, örző-védő foglalkozás. Kutyaiskola így első kutyaként egyenesen kötelező! Számíts rá, hogy egy ilyen kutya mellett nem lesz időd leülni tévézni! Ha esik, ha fúj, télen-nyáron megvan az esti és a hétvégi program! Legalábbis akkor, ha azt szeretnéd, hogy a kutya is jólérezze magát veletek.
2011. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval akkor a leírtak alapján nem javasolnátok a belga juhászt? Nem szeretném, ha félrenevelnénk a kutyust, szóval akkor inkább egy olyan kutyát választunk, akivel még így kezdőként is elbírnánk, és úgy tűnik, hogy a belga juhász nem nekünk való. Mit tudnátok javasolni nekünk helyette? Lenne időnk foglalkozni vele, de mindketten dolgozunk, és annyi szabadidőnk azért nincs minden nap, hogy 3-4 órákat foglalkozzunk a kutyával. El tudjuk vinni sétálni napi 2-3 alkalommal, meg persze tudunk vele játszani is egy-egy órát, de nem munkakutyára gondoltunk, hanem inkább családi kedvencre. Egy kedves, játékos, barátságos kutyust szeretnék, akivel viszonylag kevés hozzáértéssel is boldogulnánk és aki elég jóindulatú ahhoz, hogy tolerálja a kezdeti tapasztalatlanságunkat. Tudnátok nekünk valamit javasolni?
2011. nov. 14. 18:58
 17/21 anonim ***** válasza:
26%
a labrador nagyon családi és gyerekszerető kutya szerintem vele jól járnátok , gyorsan tanul , a kertbe elvan persze sétákkal!! taníthatjátok is..egy belga juhásszal nagyon sokat kell foglalkozni mert munkakutya..
2011. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
33%
szerintem a skót juhász, könnyen kezelhető, nincs nagyon nagy mozgásigénye. A szőre pedig sokkal kevesebb foglalkozást igényel mint amennyinek kinéz :)
2011. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én nem azt írtam, hogy nem javaslom, ismerek olyat aki kezdőként bevállalt egy malinois-t és nagyon jól boldogul, de látom, hogy micsoda energiabomba a kutya. Azt sem mondom, hogy 3-4 óra kell neki naponta, lehet az 1-2 óra is, ha kellőképpen intenzív! A kérdés inkább az, hogy akartok-e ilyen komolyan belefolyni a kutyázásba, vagy inkkább könnyedebben képzeltétek el a dolgot?
2011. nov. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:

Ilyen alapon elég sok kutyafajta kieshetne. Nem biztos, hogy minden első kutyás tökbéna és nem bír el egy energikusabb fajtával. Tiszta mázli, hogy mikor az első kutyámat vettem, még internet sem volt, mert tuti elriasztottak volna. Egy labrador vagy vizsla sem úgy születik, hogy gyárilag mindenben tökéletes, neki is nevelés kell.

Ezért írtam, hogy kérdezz olyanokat is, akiknek tényleg van ilyen kutyájuk, mert hogy a szomszédét látom, az kb. semmit nem jelent.

Az én régi szomszédom tervuerenje például egy csodás kutya volt és semmi bajuk nem volt vele még a panelban sem. Előtte sem volt kutyájuk és a halála óta másikat sem akartak.

2011. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!