Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért simogatják meg kérdés...

Mért simogatják meg kérdés nélkül az emberek a kutyámat? Nem illene megkérdezni? Mit csináljak h ne ez legyen?

Figyelt kérdés
Nem akkora gond csak mivel örül mindenkinek folyton ugrál, és hajlamos kifejezni a nem tetszését oda is kap kicsi megtépi a ruhájukat rászólok akkor befejezi, de nem hiszem hogy az embereknek oda kéne kérdés nélkül jönni, főleg a gyerekeknek nem mert ha ráugrik a gyerekre és mondjuk feldönti akkor én leszek a szemét és nem ő mert ideengedte a gyerekét. Amúgy 4 hónapos kölyök kutya. Írjam ki a fejemre vagy a kutyára h ne simogass?? :D vagy mit csináljak?
2011. nov. 14. 16:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
ez jó ötlet,írd ki:DDDDDDDDDDDDD
2011. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, én is kíváncsi lennék a megoldásra. :) Nekünk egy törpe tacsink van, akit minden második ember betalál, hogy "jajjjjj de cuki kiskölyök" -.-' nem kölyök. Ráadásul egy idő után megunja, hogy nem tudunk 100m-t megtenni anélkül, hogy meg ne akarná fogdosni valaki. Pláne amikor meg sem kérdezik, csak "lecsapnak rá". Szegény meg elég alacsonyan van és sokszor megijed, ha hirtelen rávetődik "valami vagy valaki" föntről. A másik kutyánk amstaff és ha éppen nem "harcikutyáznak", akkor őt is dögönyözni akarják. Még csak 4 hónapos, úgy játszik, mint egy vadmalac. Persze kihagyhatatlan, hogy megtaperásszák. Elegem van belőle, hogy ha megmondom, hogy ne tessék már fogdosni a kutyát, akkor én vagyok a szemét, ha meg olyan tempóban vetődnek rájuk, hogy reagálni sincs időm ( a kutyának pláne ) és ne adj isten rámorog vagy felugrik, akkor is én vagyok a szemét.


Úgyhogy én is kíváncsi lennék, hogy lehet kedvesen elhárítani a tolakodó kutyázókat. (amúgy a kedvenc leépítő szövegem, hogy azért ne tapogassák, mert munka kutya. de a tacsiról ez elég hihetetlen :) )

2011. nov. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

"hajlamos kifejezni a nem tetszését oda is kap kicsi megtépi a ruhájukat"


Szerinted ez normális? Amúgy meg van szád, használd! Mikor valaki meg akarja simogatni, akkor mondd meg neki, h előbb talán meg kéne kérdezni, mert mi van ha harap...


Az enyémnek is pisszegnek meg jönnek oda kérdés nélkül, pedig nem öleb. Olyankor meg szoktam mondani, h ha most meg rájuk ugrott volna és jól megharapja őket, akkor meg itt hápognának. Akkor szoktak kapcsolni és megkérdezik, h lehet-e.

2011. nov. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egy kölyök amstaffnak akit megvert az előző tulaj nem hiszem h el lehet magyarázni h ne tépjen és kapjon oda az idegeneknek...
2011. nov. 14. 17:45
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

illene megkérdezni de sok a felelőtlen ember és ők vannak felháborodva ha megharapja a kutya..

nálunk pl a kutyám a hevesen futó síkitozó gyerekeket nem szereti már nem egyszer kapott oda pedig mondtam a gyereknek hogy nem szabad megsimogatni erre a farkát húzza ,persze a szülő az 500 m-rel messzebb van... egyszer pedig a szülő engedi oda a gyerekét persze nem kérdezi meg hogy meglehet e simogatni mert kicsi fehér cuki kutya az biztos nem harap , mondom a nőnek legyen szíves szóljon a gyerekének hogy ne simogassa meg a kutyát mert oda fog kapni..(persze ha egy nj ,roti vagy egy pitbullal lettem volna akkor nagy ívbe kikerülnének :D)

de látszik hogy melyik szülő hogy neveli a gyerekét meg hogy van e kutyájuk mert nem egyszer jött hozzám oda kisgyerek és kérdezte meg hogy meg lehet e simogatni vagy sem, és mivel láttam hogy nyugott legugolt kinyújtotta kezét a kutyám megszaglászta a gyerek megsimogatta..nyugodt gyerekek közelébe a kutyám is normális ,de egy sikitózó gyerek aki feléje fut mivel kistestű elég fenyegető lehet számára..

2011. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi lennék erre mivel van egy menhelyi kutyusom aki fél az idegenektől és sajnos ha megijed morog (szerencsére még nem kapott oda senkinek). De nem egyszer volt olyan eset hogy egy gyerek rohant utánunk persze szülei sehol és a gyerek első lépése az volt hogy odadörgölte a fejét a kutyám fejéhez. Ahhoz hogy ezt elviselje nekem 3 hónap kellett nem hogy egy idegentől szegényem nagyon meg is ijedt.
2011. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell mindenkit egy kalap alá venni. Én a lányomat kitanítottam, hogy akármilyen pici is a kutyus, előbb megkérdezzük, hogy meg lehet-e simogatni.

Egyébként kutyázni (illetve simizni) nem is nagyon szoktunk itthon. Menhelyre járunk, és "gyerekbarát", "simiszerető" kutyust kérünk sétáltatni.

2011. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%

Ha kérdés nélkül mennek a kutyádhoz simire, világosítsd fel őket, hogy még kölyök, és nem minden gyereket szeret. Mielőtt odaérnek hozzátok, szólj rá az emberekre, hogy elnézést, de ne simogassa meg.

Nekem menhelyi kutyám van, idegrendszere szerencsére kitűnő.

Kb. 2 hónapja hozzám kerülése után, a Duna-parton összetalálkoztunk vagy 100 gyerekkel, osztálykiránduláson voltak suliból, több osztály is. Még nem tudtam, hogy Argos hogy viselkedik több gyerekkel, ezért mikor sokan megrohamozták és láttam a kutya kétségbeesett fejét, mindenkit elküldtem, és egyesével engedtem őket a kutyához. Persze pár pillanattal később ismét sokan simizték, ezért inkább adtam a gyerekeknek botokat, hogy dobálják a kutyának. Két órán át hajigálták a botot a vízbe, a partra, a kutya meg fáradhatatlanul hozta-hozta. Végül a fiúkkal versenyzett Argos bothúzásban, persze mindig ő nyert :)

Gyerekeket imádja, tömködi beléjük a játékot, hogy dobálják, ha nem figyelek rá, fel is lökné őket, ahogy dörgölőzik hozzájuk :)


Persze nekünk is volt már gázos szitunk. Gyógyszertár előtt félreeső helyre kikötöttem...hallottam, hogy ugat. Kirohanok, egy pasi állt mellette és mondta, hogy agresszív kutyára szájkosár kell. Mondtam, hogy a kutyám csak alapos okkal viselkedik így, és hagyja békén. Átkötöttem olyan helyre, ahova csak sövényt átmászva lehet bejutni. Amint bementem a gyógyszertárba, hallottam, hogy ismét ugat Argos. Kimentem, a pasi a kutya mellett állva ingerelte. Mondtam, hogy ha azonnal nem takarodik el, akkor parancsra támadni fog :) Szerencsére elhúzott a francba

2011. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mivel kölyök, simán túl tud rajta lépni, megfelelő terápia kérdése az egész.
2011. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hét ezzel a problémával én is küzdök. Igenis nem azért vannak a kutyáim hogy akárki játékszerei legyenek és ők sem akarják. Igenis szeretnék egyedül lenni vagy akármi, de ez akkora bunkóság. Mást nem tehet mint hogy rájuk szólsz, de készülj fel rá, hogy nekik áll még feljebb.

Szilvi, nem sértésből, de olyan fura, hogy kint hagyod a kutyád kikötve és aztán még neked áll feljebb hogyha történik valami. Nem arra kell számítani, hogy majd a másik ember/kutya vagy akárki aki arra jön normális lesz, mert és ha nem? Hát nem tudom, nekem mindig egyértelmű volt hogy sosem hagyom így a kutyám mert bármi történhet vele vagy bármit csinálhat akármilyen jó kutya...

2011. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!