Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta, vagy milyen...

Melyik fajta, vagy milyen fajták keverékére felelne meg?

Figyelt kérdés

Röviden leírnám milyen lenne az ideális eb: 40 kilótól kisebb de 12 kilótól nagyobb kutyus kellene, ami nem pörgős, közepes mennyiségű foglalkozással is beéri, ha kell elvan az udvaron is, kifejezetten gyerekbarát, és akár egy 10-14 éves gyerek is tudna foglalkozni vele, nem kellene területet őriznie.

Amilyen ne legyen: túl igényes bunda, hajlam a dominanciára/agresszióra (tudom hogy egyedfüggő is).


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 14. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nekunk egy nemetjuhasz-roti keverek szukank van. 35 kilo es 4 eves. Hihetetlenul jol birja a kikepzest, pedig a 14 honapos lanyunk igazan nem kimeli, hozza fulet-farkat, nyul be a szajaba, maszik ra, tapossa, a kutya meg mozdulatlanul turi. Benti kutya, ezert mi havonta kifurminaljuk, hogy ne legyen tele a lakas szorrel, de kinti kutyakent nem sok torodest igenyel a szore. A mozgasigenye se nagy, sajnos nem minden nap tudjuk kivinni setalni, de van egy kis udvarunk, oda naponta tobbszor kimegy.
2011. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Spániel. Csak a gyerek miatt mondom, következetes nevelés mellett nem kimondottan dominánsak, de még ha problémás lenne, akkor is elbírna vele egy gyerek is. Persze azért bele lehet választani spánielben is olyanba, amivel nehéz az élet, ezért kell jó tenyésztőt találni, és nem sajnálni rá a pénzt, meg nem a legpörgősebbet kiszedni az alomból.

Másik tippem a sztenderd menhelyi keverék. Rengeteg azonosíthatatlan fajtákból összegyúrt kutya senyved a menhelyeken, és sokuk csak azért, mert egy kicsit formátlanra sikerült, vagy fekete (tömve vannak a menhelyek fekete kutyákkal, és az átlagember a harmadik után észre sem veszi őket), esetleg totál más viselkedést mutat a kennelben, mint amúgy (az én kutyám is vadállat módjára őrjöngött a rácsnál, mert ezt tanulta a többitől, de fogalma sem volt, miért kell ezt csinálni, amúgy egy nagyon nyugodt kutya nulla agresszióval). Szóval ha ez is opció lehet, akkor nézegessetek menhelyeket, kérdezzétek meg a gondozókat, ők ismerik a kutyákat, biztos tudnak jót ajánlani.

2011. nov. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
milyen kutyád volt eddig ?
2011. nov. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Idáig Beagle-ről vannak tapasztalatok :) Nagy jó fajta, igazi örökmozgó, de most olyan fajtát keresek, amivel (persze szülői felügyelet mellett) egy gyerek is elbír. Ez azt jelenti, hogy akár ő is el tudna menni vele kutyaiskolába. Idáig labradoron gondolkodtunk, de olyan sok "rosszat" lehet olvasni róluk, akár betegségek, akár nevelhetőség terén.
2011. nov. 15. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A labi tényleg egy kicsit sok egy gyereknek, nagy és hebrencs. Mindenképpen valami nyugodt fajtát keressetek, és én egy mérettel lejjebb is adnám, mint a labi, mert azért a fizikai erő sem árt, ha az ember kutyázik. A 40 kilós gyerek a 40 kilós kutyával nem alkot jó párost :)
2011. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a boxert tudom ajánlani!!! :) Igaz a mozgásigénye elég nagy...úgyhogy lehet, hogy mégsem lenne megfelelő...

[link]


Fogadjatok örökbe menhelyről kutyust, ha elmondjátok, hogy milyet kerestek tudnak olyanokat mutatni amik megfelelnének nektek :) Összeismerkedhettek a kutyusokkal és eldönthetitek, hogy melyiket fogadjátok be a csáládba :)

Én azt ajánlom, hogy inkább felnőtt kutyust vigetek haza, mert egy kicsivel nagyon sokat kell foglalkozni, nevelni kell, hogy később ne legyen probléma a viselkedésével, egy felnőttről pedig mindent el tudnak mondani a menhelyen :)

Sok sikert!

(Egyébként állatok.info-n is keresgélhettek a gazdira váró kutyusok között!)

2011. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!