Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi meg olyan nagy...

Nem eszi meg olyan nagy szeretettel a száraz tápot a 3 hónapos kutyusom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szülőhelyén száraz tápot kapott, felesben konzervvel. Szép fokozatosan átszoktattuk csak száraz tápra. Eleinte eszegette, majd úgy vettük észre, hogy nem nagyon tetszik neki és részletekben eszi meg a kajáját. Majd beáztattuk, akkor azért jobban csúszott neki, de még mindig nem az igazi. Lehet, hogy vissza kellene szoknunk a régi módszerhez? Mit javasoltok?
2011. nov. 15. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy ne legyen előtte egész nap a kaja.

Egy ilyen kiskutyának még napi 3-4x kell ennie, ennyiszer tegyétek elé a kaját, 10-15 perc után vegyétek el előle.


Ha rájön, hogy nem ér rá egész nap tötymörögni, meg fogja enni.


Milyen száraztáppal etetitek?

Én a Happy dogot vagy az Acanát ajánlom!

2011. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Véletlenül se térj vissza a régi módszerre! Azt írod, hogy "nem eszi meg olyan nagy szeretettel". A kutyának nem élvezetből kell ennie, hanem azért, hogy életben maradjon! Csináld úgy, ahogy az első javasolta!
2011. nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Real Nature. Az Acana-ról azt hallottam, hogy többször hasmenése lesz a kutyának. Ez igaz?
2011. nov. 15. 09:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Kutyája válogatja, hogy mire érzékeny a pocija...

Én is a Happy Dogot ajánlom, azzal etetek, nagyon jó minőségű táp.

Konzervvel én nem etetnék, nagy része víz. Ízre persze, hogy jobb a kutyusoknak, naná, hogy az kéne neki :)

Maradj a száraztápnál (ha úgy érzed, hogy találsz jobbat, akkor válts), de ha elégedett vagy ezzel a táppal, akkor pusztán azért, mert hátha a másik táp jobban ízlik neki, azért nem szabad váltani, mert válogatós lesz a kutyus, mint ahogy most is kezd már az lenni.

3 részre oszd el a napi adagját, ha gondolod, öntsd le vízzel (én még áztatom a mai napig az enyémnek - 4 hónapos -, persze nem pépesre) és ahogy előttem is írták, ha nem eszi meg, 15-20 perc múlva vedd el előle. Megtanulja értékelni az ételt!

Amúgy milyen fajta kutyusról van szó?

2011. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Angol Bulldog. Nem szeretném, ha finnyás lenne. Mindent meg szeretnék adni neki, de azért a pénztárcámra is kell gondolnom. A konzerv ezért lett volna bonyolultabb. Viszont ha kölyökként ez az amire a rendes fejlődéshez kellene, természetesen akkor úgy etetném. Okosabb lettem, köszönöm a válaszokat!!!
2011. nov. 15. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyedben váltanék Happy Dogra :)

Nem a válogatósság miatt, hanem a fajta miatt. Sokkal jobb nekik a Happy Dog táp :)

2011. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!