Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam ramorgott 1 eves...

A kutyam ramorgott 1 eves kisfiamra? Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon joban voltak,a legjamborabb kutya a vilagon,volt hogy egy masik kutya megtamadta,de arra sem tamadt vissza,megcsak nem is morgott. Annyira puhany,hogy meg a kolyok kutyak is nekirontanak,o meg meghatral. Pont ez miatt aggaszt. Ez volt a masodik eset 2 napon belul,hogy a gyerekre morog a kutya ok nelkul.eddig nemhogy emberre,kutyara sem morgott SEMMILYEN korulmeny kozott. Benti kutyus,egyedul nem hagytam oket soha. Mind a 2 alkalomnal,csak gondolt egyet a kutyam es ramorgott a kicsire. mit csinaljak?
2011. nov. 15. 12:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

és a kicsi a morgáskor mit csinált?

esetleg a kutya tálja mellett volt?... ölelgette a kutyát?...

egyébként meg a megoldás egy kutyasuli.

ott szakszerűen megmondják, hogyan legyél Te a falkavezér.

Ha te lennél a vezér, ilyen morgás nem fordulhatna elő...

Addig is jobb, ha a kisfiadat nem hagyod vele kettesben felügyelet nélkül...

és vigyázz, hogy ne játsszon úgy a kutyával, ahogy nem helyes...

2011. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%
Hát én nagy kutyabarát vagyok, de nyilván a gyerek az első és nem igazán lehet kísérletezgetni, kockáztatni. Nincs valami olyan közeli rokon, akihez el tudnátok vinni a kutyát? Úgyhogy azért meg is tudnátok látogatni? Nagy testű egyébként?
2011. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy beteg,és fáj neki valamije. Szerintem vidd dokihoz. Valami oka biztos van, magától nem változik egy kutya ennyit. Amúgy milyen fajta? És mit csinált a gyerek vele amikor rámorgott?
2011. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Mi volt a szituáció?? Mert ezek szerint közel kellett lenniük egymáshoz, legalábbis interakcióban egymással.
2011. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom alábecsülni a helyzetet, de egy kutya SOHA nem morog ok nélkül. Csinált valamit a kicsi, ami a kutya számára nem fér bele az elfogadható keretek közé, az, hogy mi emberek nem tudjuk értelmezni ,ami a kutyák között történik ,az nem azt jelenti, hogy ott semmi nem történt. Valamiért figyelmeztetve lett a gyerek.
2011. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Meg kellene jobban vizsgálni a két esetet. Valami oknak kellett lennie. Nem tudom, hogy a gyerkőc mennyire ért már téged, és mennyire tudja kontrollálni a viselkedését, de kérdés, hogy mennyire neveled őt arra, hogy tiszteletben tartsa a kutyát? Lehet egyszerűen az is, hogy valami olyasmit csinált, amit a kutya fenyegetőnek tartott, és ijedtében morgott. Pl. nagyon mereven bámulta őt a gyerek. Vagy pl. a két kutyám közül az egyik nehezen viseli, hogyha a közelében van valaki mikor fekszik. Rendszeresen elődordul, hogy ő fekszik oda a másik kutya mellé, aztán ha a másik kutya megmozdul, akkor rámordul, mert már kicsit bóbiskol és megijed. Tehát tipikus ok lehet még a pihenő kutyához túl közel történő mozgolódás. Fontos lenne alaposan átgondolnod ezeket a szituációkat, megrágni mindenkinek a szempontjából (gyerek, kutya, te) és megkeresni az okokat, aztán azt a helyén kezelni. Látatlanban nagyon nehéz segíteni. Alapvetően egy morgáson még nem feltétlenül borulnék ki, lehet jogos is, illetve lehet tényleg akár amiatt is, hogy fáj valamilye a kutyának. tudom, nehéz nem komolyan venni egy morgást, hiszen a következő már az odacsattintás lesz. Esetleg próbáld felmérni a morgás előtti pillanatot. Nyilván van valami előjele a kutyánál. Pl felborzolja a szőrét, vagy megfeszül a teste és mereven néz, vagy behúzza a farkát, hátracsapja a fülét, tehát valaminek meg kell előznie. azt a megeéőző viselkedést kellene felismerni, és minden egyes esetben kezelni (vagy letiltani, vagy ha at látod, hogy nyomás alá kerül a kutya a gyerek által, akkor a gyerekkel tisztázni, hogy ilyenkor kicsit vonuljon el)
2011. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Lent ultunk harman a szonyegen,a nappaliban, a kicsi labara adtam a cipot,mert az a maniaja,hogy itthon is ra kell adni,mindig odahozz nekem. Szoval olemben a gyerek,mellettunk a kutya fekszik es ahogy a gyerek egyik labat arrebb tettem,hozzaert a kutyahoz(nem meglokte,megrugta,csak hozzaert) , erre a kutya ramorgott. Sem kaja sem semmi mas nem volt a kozelben,egyebkent ha en simogatom kaja kozben,vagy akarki mas,akkor sem morog. Tegnap is ez volt,egymas mellett voltak,a babam nezte a tv-t,aztan egyszercsak ramordult a kutya,akkor sem tortent semmi,megcsak kontaktus sem. Ezelott nem volt ilyenre pelda,maskor nyalogatja a babat stb,de az elmult par nap mar ijeszto. :( Nagyon szeretjuk,de pont ezert felek,mert mas esetben sosem morog(na).
2011. nov. 15. 12:59
 8/25 A kérdező kommentje:
Semmi elojel nem volt,mindketto esetben ott voltam mellettuk. Es tenyleg nem csinalt semmit a gyerek! Persze nagyon pici kora ota hozza van szoktatva,hogy finoman banunk a kutyaval.
2011. nov. 15. 13:01
 9/25 anonim ***** válasza:

Így van, a szituációt mindenképpen fontos lenne leírni. Valószínű nem ok nélkül csinálta a kutya, neki megvolt rá az oka, csak te nem érzed azt megfelelő indítéknak.

Keress rá google-n, hogy "hogyan legyek falkavezér", és kezdjétek el alkalmazni családilag (tehát a gyerekkel és mindenki mással együtt) az ott leírtakat. Ha a kutyát leszorítjátok a neki való helyre a rangsorban, nem fog morogni, hiszen hogyan is szólhatna rá a feljebbvalójára?

2011. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez valószínűleg tényleg arról szól, hogy a kutya érzi magát főnöknek, és "rendreutasítja" a gyereket, hogy az ő engedélye nélkül ne másszon bele a személyes terébe. Szóval falkavezérség, SOS.
2011. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!