Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya átszoktatása?

Idős kutya átszoktatása?

Figyelt kérdés
Egyedül lakom a kutyámmal és kicsit megcsúsztam az "egészséges" kutyatartással, egyenrangú társként kezdtem kezelni, velem alszik, mindenhova viszem magammal, nem járok (vagy csak nagyon ritkán) szórakozni, szinte sosincs egyedül. Ezzel nem is volt gond amíg egyedül voltam (zűrös távkapcsolat de a szerelmi életem itt most lényegtelen) most viszont kezd alakulgatni egy komoly kapcsolatom, tehát ezt a kutya dolgot vissza kell terelnem egy egészséges vonalra. Viszont mivel idősebb érzékeny (menhelyi) kutyáról van szó, nem szeretném túl brutálisan felforgatni a napjait, de jó lenne ha visszaköltözne a kutyapárnára, és megszokná hogy nem ő van a középpontba, tehát néha egyedül is kell maradnia, és ha vendég van (pl. a barátom) akkor ne hisztizzen és bökdössön simiért, játékért. Tudom én rontottam el, tisztában vagyok vele, tehát felesleges a rosszindulatú kioktatás, most szeretném helyrehozni, és igazi kutyaként kezelni.
2011. nov. 15. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
hát ez elmondva jól hangzik hogy "visszaköltözne a kutyapárnára,és megszokná hogy nem ő van középpontba" de úgy fogja érezni magát hogy ki túrták ha leküldöd az ágyról akkor is próbálj vele sok időt tölteni hogy ne érezze rosszul magát:)) és akkor nem lesz semmi gond. (amúgy örülök hogy vannak ilyen emberek aki ennyire törődnek kedvencükkel hogy még arra is figyel hogy ne érezze rosszul magát:)
2011. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elsővel egyet értek! :)
2011. nov. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvastad már Jan Fennel kutyapszihológia című könyvét? Nagyon ajánlom, hogy olvasd el, rengeteg segítséget fogsz kapni belőle. Ez a mostani állapot a kutya számára sem teljesen kielégítő, tehát ha ügyesen csinálod, még jobban is fogja érezni magát, ha kicsit helyére kerül és nem ő lesz a világ közepe.
2011. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól, hogy helyrerakod a kutyát a falkában, nem fog sérülni a lelke, náluk ez természetes folyamat, pláne idősebb korban. Ami simogatást eddig az ágyban kapott meg, azt most pótold más foglalkozással, és kész.

Az megeshet, hogy megpróbál majd megtört szerencsétlen kutyának tűnni, így akarván kihisztizni, hogy mégiscsak legyen minden úgy, mint régen, de ne dőlj be neki. A falkasorrend változása önmagában egyetlen kutyában tehet kárt, hiszen éppen azért foglalkozunk annyit ezzel a témával, mert a kutyák számára természetes és ösztönösen értett folyamatokról beszélünk.

2011. nov. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!