Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor vagy Akita Inu?...

Berni pásztor vagy Akita Inu? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Most ezen a kettő kutyán gondolkozok, h melyiket vegyem meg egy rendes kennelből. Mind a kettő kutyáról sokat olvastam. Úgy volt elsőnek Akitát veszek de utána a Berni is meg tetszett.:)

Légyszíves segítsetek nekem dönteni!

Köszönöm előre is a válaszokat!:)


2011. nov. 15. 14:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Merőben más temperamentumú a két kutya, így hát nehéz elképzelni, hogy miért épp eközött a kettő között vacilálsz. Mi szól az egyik, és mi a másik mellett? Milyen célra keresel kutyát?
2011. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Nézd meg a Hacsit! :) biztos, hogy az akitát fogod választani! :)
2011. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyenn temperamentumu a berni pásztor,én csak akitáról tudok írni.Ha akitát választasz akkor készülj fel hogy vele következetesnek kell lenned már kiskora óta,esetleg még kutyaiskolába is kell vinned.Amit az első válaszoló is írt mire szeretnéd..Házörzésre stb?Az én akitám pl. jó jelző kutya.A berni pásztor nem tudom milyen.
2011. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%
jajj, könyörgöm, hagyjuk már Hachiko-t! Mindenki Lassie után válasszon skót juhászt, Rex után meg nj-t? Szép és megható történet, de ne ez alapján válasszunk társat 10-15 évre. Kérdező, írj magadról és hogy miért ez a két fajta között gondolkozol, és akkor tudunk segíteni választani. :)
2011. nov. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Kertes házba lenne a kutya, vagy panellakásba? mert ez sem mindegy.De ha választanom kéne, én a berni pásztort választanám, nekem jobban tetszik. :)
2011. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
Jellemben (is) merőben eltérő a két kutya. Az akitának határozott gazdára van szüksége, kemény kutya, első kutyásnak nagyon nem ajánlott. A berni pásztor pont az ellentéte. Könnyen kezelhető, ideális családi kutya, barátságos a gyerekekkel és az idegenekkel is.
2011. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Hacsi filmet már láttam úgy 10x nagyon megható történet!

Nem ő lenne az első kutyám. Hát vinném kutyasuliba, meg sétáltatni is stb... Házőrzőnek kéne, kertes házba nagy kertünk van.

Hát rólam azt kell tudni h: Szeretek sportolni (focizok), türelmes vagyok, könnyen kezelhető kutyát akarok, határozott vagyok, ha úgy van, de szeretném ha könnyen kezelhető kutya lenne. 3km-t tudnék vele mindennap sétálni, hétvégénként akár 9-13kmert is.

13/L.

2011. nov. 16. 09:05
 8/27 A kérdező kommentje:

Akkor a Berni helyett Alaszkai Malamut (oké?), pont tegnap láttam előttünk el menni egy Malamutot. Olyan szép volt h a lélegzetem is elállt.

Alaszkai Malamut vagy Akita Inu.

2011. nov. 16. 09:10
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha könnyen kezelhető kutyát keresel, akkor az Akitákat, meg a Malamutokat is felejtsd el és válaszd a Berni pásztort.
2011. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Akitát választottam.

De nem tudom h milyen színbe vegyem meg.


Ilyenbe:

[link]


Vagy ilyenbe:

[link]

2011. nov. 16. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!