Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen sántít a kutyám, vajon...

Télen sántít a kutyám, vajon miért?

Figyelt kérdés
Nekem egy 9 éves labradorom van, mindig kint töltötte a telet, de már kb 3 éve, minden télen, ahogy egyre hidegebb van úgy egyre jobban sántít. Az egyik első mancsán kialakul mindig egy kör alakú ször kopás, és eléggé fájlalja(amint hidegebb van a másik mancsán is kialakul, néha a hátsó lábán is). Amint múlt évben behoztuk télen a lakásba kb egy hónapra, szépen lassan elmúlt a sántítása, de amint visszakerült a hidegbe újra elkezdődött. Gondoltam arra, hogy ízületével van baj, de akkor miért alakul ki a seb? Nem értem.. Kérlek segítsetek ha tudtok! Előre is köszönöm :)
2011. nov. 15. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Állatorvoshoz nem vittétek még?

Meg esetleg reumás is.

2011. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez két különböző dolog.


az ízületei fáznak a hidegben (valószínű, hogy diszpláziás szegény), ezért sántít, és mivel fázik a hidegben, és fáj a lába, ezért többet van az óljában -> felfekvése lesz. a felfekvési seb elmúlik, ha kenegetitek, illetve ha puha almon fekhet (szalma, vagy pokrócok), de az ízületein azzal nem tudsz segíteni. újra be kéne engedni, és valamilyen porcerősítőt adni neki (luposan gelenkkraft, GF 600, stb), de legalább a két lehetőség közül az egyiket alkalmazni.

2011. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megfagy a talpa ott ahol nincs szőr. Szerintem éjszakára mindenképp engedd be valahova, mert egy öreg kutya már nehezen bírja a telet. Nekik nem fontos a fűtött helyiség, főleg, ha előtte mindig kint volt, elég ha nincs fagyban. Műhely, garázs egyebek. Éjszakára engedd be.
2011. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A seb jó eséllyel fagyás, vagy esetleg beleragad a lábujjai közé a hó és azt próbálja kiharapni belőle.

Hülyén fog hangzani, de erre megoldás lehet a kutyazokni. Lehet venni állatboltban, én ugyan még nem próbáltam, de állítólag a kutyák tök gyorsan megszokják, és védelmet nyújt a só ellen is, ha már a sok marha tonnaszám szórja, ha kell ha nem...

Biztosíts neki száraz, meleg helyet, ahol meg tud száradni a lába és kicsit át tud melegedni, egy 9 éves kutyának ennyi kényeztetés igazán kijár. :)

2011. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt is el tudom képzelni, hogy kicsípi a hó és a jég, és ettől kisebesedik. Tudom, hogy a kutyák talppárnái sok mindent kibírnak, de nem törvényszerű, hogy minden kutya ugyan olyan jól bírja a hideget.

Ha 1 hónapot bent töltött, akkor igazán maradhatna háromra is. Ő már nem olyan fiatal kutyus, szerintem örül, ha a lakásban pihenhet mellettetek:)

2011. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nézted már a talpát hogy a hó nem fagyott e bele? Nekünk mindig ez a baj,meg a kutyát is zavarja. Amúgy meg igen, valószínűleg megfáznak az ízületek és valamiféle gyulladás jön létre.
2011. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek vele :)

Ha rajtam múlna amint mínuszba megy a hőmérő rögtön behoznám :) de a család nem nagyon akarja engedni, de én meg azt nem fogom engedni hogy a kutyám szenvedjen a hideg miatt, az biztos. Okos szoba kutya nem csinál semmi rosszat, úh. nagyon remélem hogy belemennek.

Reagálva az egyik válaszra nem alszik az óljában, amitől teljesen kiakadok. Eddig aludt.. de mostanában nem, csak kin t van összekucorodva és "remegteti" magát. Másik a hónak ehhez semmi köze mert most sincs még itt és sánta, tehát nem a mancsába ragadt bele. A Zokni helyett én kutyacipőn gondolkoztam már, csak nem tudom hogy leszedi-e, valami kis gumicsizma szerű kéne nehogy elázzon és abban a fagyos valamibe legyen a lába. Adunk neki vitaminokat, most keresgetünk kifejezetten ízületekre. Állatorvos látta már, de nem nagyon tudott mit mondani, csak annyit h őőő allergia? Van allergiája de az csak nyáron jön elő és bolhákra, de rögtön elmúlik az is mert van jó bolhaírtónk.

Arra gondoltam még, hogy szerintetek lehet attól hogy ahogy összekucorodik, és remeg vagy álmodik és mozgatja mancsát az egyik körme pont odaér ahol a sebek kialakulnak, és magának csinál vele sebet? Mondjuk egyszerűen kiderülne, de nem tudom hogy kell kutya körmöt vágni, meg nem tudom jót teszek e vele.

2011. nov. 16. 11:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Idős már a kutyád.Az ízületei kopottak már. Létezik olyan gyógyszer, amit havonta egyszer beadsz és a fájdalmait csökkenti nagyon jól.A hátsó mancsán talán azért alakul ki a kopás, mert nem emeli már kellően a lábát.
2011. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És meg tudod mondani hogy melyik ez a gyógyszer? Előre is köszönöm.
2011. nov. 20. 10:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Trocoxil.

Nézd meg a neten a leírást. Túl hosszú lenne itt.

2011. nov. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!