Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utólag kiállíttatható -e...

Utólag kiállíttatható -e törzskönyv?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves törpe tacskóm. Egyik barátunk tenyésztett nem rég törpe tacskókat, mind törzskönyves szülőktől. A szóban forgó kutyát megvette tőle egy család, a fiának és nem kértek hozzá törzskönyvet, hogy olcsóbb legyen. Három év múlva "visszadobták" neki a kutyát, hogy bocsi mégsem kell. Ekkor fogadtam be. Kíváncsi vagyok, hogy így utólag ki lehetne -e neki váltani a törzskönyvet valahogy. Anyukája megvan, gondolom apukát is meg lehetne keresni. Igazán szép kutyus, de nem szeretnék vele fedeztetni vagy ilyesmik, csak kíváncsi vagyok.
2011. nov. 15. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem hiszem,mert az igazi tenyésztő a kölyköket is törzskönyvezve oltva adja oda.HA kialakítható akkor,kicsi nagyon az esélye.
2011. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet. Max fél éves koráig lehet. Genetikai vizsgálattal asszem 1 éves koráig, de az vagy 100 ezer.

Az ismerős meg azért enyhe túlzással sem nevezhető tenyésztőnek, ha kiskutyát elad tk. nélkül.

2011. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt meg most ne boncolgassuk már, hogy ki minek nevezhető, hiszen nem az a kérdés (és ha az lenne is előbb nevezném el azt, aki 3 év után kihajít egy kutyát....).
2011. nov. 15. 15:32
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
az elsö kettö téved kiállitható de DNS vizsgálat szükséges hozzá ami nagyon drága de minden évben vannak olyan helyek ahol kedvezményesen végzik el
2011. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
bár medig megcsinálják a vizsgálatot
2011. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az alomból eddig egyetlen egy kölyköt sem törzskönyveztek még le és a darabonként több tízezer forintos DNS vizsgálat árát is kifizeted, akkor lehet.
2011. nov. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Egy alomra csak egy alkalommal kérhető törzskönyv. Ha a többi kutyára kiváltották, akkor a maradék egyre már nem lehet.

Azt is csak max. 1 éves korig, fél éves kor után pedig csak genetikai vizsgálattal.

Itt elolvashatod a szabályzatot: [link]

2011. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) mint már írtam, csak kíváncsi voltam, nekem törzskönyv nélkül is ő a leggyönyörűbb törpe tacsi a világon. :)
2011. nov. 16. 09:22
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Ez pont így van. A legszebb és legokosabb papír nélkül is. Bár mindenki kutyája ilyen lenne.
2011. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!