Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Világos Labrador kislány...

Világos Labrador kislány mellé szeretnénk egy feketét is! De lányt vagy fiút? Ez a kérdésem. Nem szeretnénk "házasítani" őket, de attól még lehet, hogy fiút kellene. Vagy mégsem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

2 szuka nagyobb eséllyel jön ki rosszul, mint egy szuka meg egy kan, de sztem ez jórészt nevelés kérdése, az én szukáim sose verekednek. Pláne a labrador nem egy gyilkológép.

Én szuka-párti vagyok, kedvesebbek, könnyebben kezelhetőek, de pl. az ivartalanításuk jóval nagyobb rizikó és többe is kerül.

2011. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! De gyerünk, többiek is! :) Kell az infó, mert nincs tapasztalatunk.
2011. nov. 15. 18:24
 3/6 Catz ***** válasza:
Ha van köztük pl. egy- két év korkülönbség, akkor gond nélkül kell mennie. Persze neked kell továbbra is a főnöknek lenni és nem elhanyagolni az első kutyát, mert amiatt szoktak a legtöbb konfliktusok lenni, ha hozol egy új kutyát vagy szülsz egy gyereket. Mielőtt hazahozod az újoncot, előtte 2-3 héttel csökkentsd le a foglalkozásokat a régivel. Ha hazahozod utána együtt játszatok, fésüld, sétáljatok, hogy erősítsd a kapcsolatot köztük :)
2011. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mind a kettő ivartalanítva lesz (és gondolom nem akarsz utánuk évente adót fizetni szóval megéri) akkor teljesen mindegy.
2011. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lényegtelen. A jellemet nézd, akármilyen neműt is választasz. Hát én már láttam nem egy olyat, hogy domináns szuka és domináns kan ugyanolyan durván tépték egymást, mint két domináns kan.

Nálam pedig három szuka van, boldogságban, békességben. :) És simán elvannak még több szukával (van, hogy csatlakoznak még be).

A kutya személyisége sokkal meghatározóbb. Vagy két megadó kutyád, vagy egy domináns és egy megadó kutyád legyen, és akkor lesz majd kevés energia-befektetés az összeszoktatás.

2011. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem ivartalanicsd az egyiket és vegyél kant!
2013. nov. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!