Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó-kérdésem van! Ha a...

Ebadó-kérdésem van! Ha a kutyáim menhelyről befogadottak, chippeltek és ivartalanítottak is, akkor miért mondta az állatorvos, hogy a felét ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Nem úgy volt, hogy ilyenkor mentesülök? Vagy ezt is önkormányzat szabályozza?


Illetve, most meg olyat olvastam, hogy nem 3.500 Ft / kutya az ebadó, hanem 6.000 Ft / kutya. Agresszív kutyánál pedig 20.000 Ft is lehet.


Most akkor mi az igazság?


Előre is köszönöm a segítséget!



2011. nov. 15. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetned, én úgy tudom.

A törvény asszem úgy szól, hogy az adó "nem haladhatja meg a 6000 Ftot".

De a kényes pont sztem, hogy mi minősül veszélyes kutyának... :S

2011. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Catz ***** válasza:
100%

Állatorvosod tájékozatlan. Ivartalanított, sintértelepről, menhelyről, állatvédelmi szervezettől örökbefogadott kutya után nem kell fizetni.

Veszélyesnek azt az ebet titulálják, aki már korábban okozott testi sérülést és jegyzőkönyv van róla. (Azt, hogy Mari néni Pista bácsitól hallotta, hogy Buksi cigányt fogott, az nem az.)

2011. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a magyar fajtáknak sem kell szerencsére!
2011. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Veszélyesnek azon kutyák minősülnek, amelyek fizikai sérülést okoztak, vagy "fizikai, vagy pszichikai állapotuk alapján feltételezhető, hogy fizikai sérülést okozhatnak".

(hogy a feltételezhető szó mit takar illetve a sérülést okozhat....az más kérdés)

DE neked nem kell fizetni.

2011. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
google, ebadó. Elolvasod, okos leszel. Előre látom, negyven ilyen kérdést fogunk kapni két nap alatt legaláb... -.-'
2011. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!