Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell gondozni, rendben...

Hogy kell gondozni, rendben tartani egy border collie szőrét?

Figyelt kérdés
Mert az egyik tenyésztő aztmondta megtínítja hogy kell megfésülni, meg gondozni hogy ne legyen vele gondom. Csak tudni szeretném ez mi tis jelent pontosan
2011. nov. 15. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Heti egy-két alapos fésülés-kikefélés, több nem, mert az viszont már árt neki. Gondolom, ennek a mikéntjét akarja megmutatni, mert nem teljesen mindegy, hogy csinálja az ember (irány, erősség), hogy a kutya ne rémálomkánt élje át, és a bundája is szép legyen.

Illetve még akkor kell átkefélni a bundáját, ha előtte sűrűn gazos területen futott-hempergett, mert képes magába gyűjteni egy csomó gazt. :)

Füves, gyomos területen (rét) való sétáltatás, futtatás után érdemes nagy gondot fordítani a kutyus füleire, mivel aránylag hosszú a szőre: Könnyen belejut a toklász, és ha mélyre megy, azt már csak állatorvos szedi ki.

Kölyökkorától érdemes hozzászoktatni a fésüléshez, gyengéden, óvatosan, hogy hagyja minden testrészét fésülgetni illetve kefélni -a hasuk elég érzékeny.

Sok örömet a kutyushoz! :)

2011. nov. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2011. nov. 15. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy már régi ez a kérdés, de azért válaszolok rá...

Nekem border colliem van, és csak egy hátránya van. A szőre. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni. Hiába van állandóan fésülve stb., a farka nekem soha nem szép.

Szóval ha belevágsz, akkor hajrá. Mondtam is kutyámnak, hogy több ilyen belőled nem lesz, mert nem gondozom a szőröd :)

2012. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!