Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék érte? Nagyon...

Mit tehetnék érte? Nagyon fontos! (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Az én édes kedves kutyuskám már 12 éves. Husky .

Ivartalanított törzskönyves szuka kutyus. Életében egyszer sem ellettem meg . Szuzi-nak gívják.

Annyi mindent elértem vele.

Vele együtt mentem át sok vizsgán is.

Ő adott erőt a gyermekem megszüléséhez. Nélküle nem voltam hajlandó szülni így be engedték a váróterembe.

Ő mindig szeretett engem akkor is amikor mindenki lenézett. Régebben is beteges kutyus volt.

Kölyök korában is. A nagyapjától örökölte sajnos ezt a betegeskedős immunrendszert.

A tenyésztője is mondta hogy ő volt az a kölyök ( mint minden alomban az egyik) aki betegeskedett.

Később nyitotta ki a szemét ilyesmik.

Volt egyszer gyomorcsavarodása amit gyorsan észre vettünk, így azt megúszta.

Voltak/vannak ízületi problémái de ez a korral jár.

Eddig gyógyszerekkel lehetett kezelni.

Ma reggel lebénult. Azért csak most írtam ki a kérdést mert halálra vagyok rémülve. Eszik rendesen , az első két lábán kúszik , elvégezni a dolgát csak segítséggel tudja.

Mit tehetnék a négylábú testvéremért ?

Bármit megteszek érte csak legyen valami jó ötlete valakinek mert ért össze vagyok esve lelkileg :(

Kérlek valaki segítsen nagyon de nagyon félek hogy mi lesz így vele... :(


2011. nov. 15. 21:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Lehet én gondolkozok hülyén, de... vidd el orvoshoz szerintem. És szerintem te is tudod, hogy már elég idős, de csak a doki fogja tudni megmondani mi a teendő. Ha pedig arra célzol, hogy tényleg mit tehetsz érte. Próbáld boldoggá tenni, amíg lehet. :)
2011. nov. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nagyon félek dokihoz menni mert a doktorok biztosan el akarják altatni . Különben jól van , eszik iszik ugat, a farkát is csóválja . Csak nem tud menni :(

Megtanította kislányomat járni is most a kislányom ezeket mondja :

- Szuszi gyere járni tanulunk .... :(

Jajj Istenem mi lesz ?

2011. nov. 15. 21:42
 3/20 anonim ***** válasza:
Állatorvos mit mondott? Hát sajnálom szegény kutyádat:( Segíts neki amit tudsz és hagy. Sajnos már elég öreg így szerintem nem kell leírnom hogy mi várható. Régen voltak olyan játék babakocsik. Abból nem lehetne szíjakból egy ilyen "tolókocsit" csinálni neki? De kérdezd meg az állatorvost erről. Lehet valami hiány vagy ilyesmi és javítható.
2011. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Amúgy te döntesz róla hogy elaltassa e vagy sem. Nekünk 15 éves kutyánk van. Alig lát és hall. Ha valaki azt mondaná altassuk el elküldeném a p*csába. Nem látszik rajta hogy fájdalmai lennének vagy ilyesmi. Vidd el nyugodtan egy jó dokihoz és egy röntgen után mond valamit. Ha a fájdalmai kezelhetők akkor miért altatnák el?
2011. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A korából adódóan több oka is lehet. De jelenleg van egy járvány ami hasonló tüneteket produkál (több tenyésztet tudok ahol az összes kutya hátsó lábai lebénultak ez kb 2-3 napig tartott majd tünetmentesen el is múlt) nálam is volt 2 ilyen kutya igaz ők fiatalok (2 illetve 4 évesek)

Nemártana egy jó orvoshoz elvinni, alapos kivizsgálásra. Ha tényleg lebénult akkor még a a kutyakocsi is lehet megoldás [link]

2011. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Elviszem az ügyeletre most. Majd írok :(
2011. nov. 15. 21:50
 7/20 anonim ***** válasza:

Kár az ügyeletre menni.

Keress egy remek orvost, aki érti a mozgásszervi gondokat. Gyógyszerekkel lehet, még akár pár évet is kaphattok egy kevésbé fájdalmas életre.

2011. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ok. Majd írd meg mit mondtak. Sok sikert!:) Nem lesz baj:)
2011. nov. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Akiteki ***** válasza:

Mi van a kutyussal? Nem ügyeletre vinném, hanem Dr. Juhász Tamáshoz.

Az én husky kislányom ugyanígy lebénult, de még 1 évesen. Ő műtötte meg.

[link]

(Csak egy megjegyzés: nincs minden alomban betegeskedő kutya. )

12 évesen még nem olyan öreg, hogy ne adhatna neki 2-3 jó évet, ha helyre tudja hozni.

2011. nov. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Akiteki

Most mondok egy ellenvéleményt.Én mindenkit ajánlok csak Juhász Tamást nem.Ő b...szta el a műtétet és miatta nem tud járni a kutyám.

2011. nov. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!