Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám...

Mit csináljak ha a kutyám bosszúálló? Bekakil és bepisil rendszeresen.

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 10:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az nem bosszúállás - mivel a kutyák ilyen összetett érzelmekre nem képesek - hanem egyszerűne rosszul neveled, nincsenek megfelelően felállítva a szabályok és nem jó a kutya-gazda kapcsolat.
2011. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nem írtál semmit, hogy mikor miért csinálja. nem hiszem hogy bosszú lenne, lehet hogy gondja van a visszatartással. mennyi idős? az én kutyusom nehezen lett szobatiszta, mert nem a legjobb nevelési módszert alkalmaztam. kikapott. azóta is bánom. új volt a szőnyegem és mérges voltam rá, pedig szép szóval többre mentem volna. vannak olyan rovatok, ahol orvos válaszol én ott is szoktam kérdezősködni, talán .....
2011. nov. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szeparációs szorongás szokott lenni a háttérben, amikor a gazda bosszúállást vél felismerni.
2011. nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Bosszúálló-, ez jó. Legalább tudtam ma egy jót röhögni!XD

Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak, biztos vagyok benne, hogy nem ez van a háttérben. Meg kell tanítani neki, hogy mit is jelent a szobatisztaság. Sokat segítene, ha leírnád a korát, nemét, hányszor-, hánykor viszed sétálni? Van-e napirendje, vagy a sétaidőpont ahogy esik úgy puffan alapon van?

2011. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya sem bosszúálló! :)
2011. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezeket akartam kérdezni mennyi idős a kutyus és hányszor, milyen időnként viszed le, s mikor lent vagy mennyi időt adsz neki?

Ugyanis ha 10 perc után felrángatod, az nagyon nem jó. Meg ha 5 perc alatt elvégzi se vidd fel azonnal, mert azt rögzíti a kis fejében, ha kakilok felvisznek azonnal. Tehát nem kakilok olyan hamar... hogy hadd sétálhassak még többet. :)

Rafináltak de nem bosszúállók. :D

2011. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Google, "hogyan legyek falkavezér". Vagy nézzél cézármilánt, koromgábort, vagy akit akarsz, de valahogy tanuld meg, hogy a kutya az kutya, és kutyaként kell vele foglalkozni.
2011. nov. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ez a kutya igazából a nővéremé, ő nevelte, csak ö itt hagyta, és "ránkmaradt". Elvisszük sétálni és nem 10 percekre, hanem legalább fél órára. Jó nem minden nap. Van egy elég nagy kertünk, ott azért tud mozogni. Már elég régóta ezt csinálja, és egyszerüen nemlátom okát. Foglalkozunk vele és kiengedjük mindig ha ugy óhajtja. Neki nyitogatjuk az ajtot álandoan. Be-Ki. tehát nem a visszatartással van gond. Amikor növérem még ittvolt akkoris már ezt csinálta. Mostmeg már napi rendszerességgel.

És nem kell kiröhögni ha nem tudom mi van vele. Egyébként meg szoktam nézni Cesar Millan sorozatot. Igen ám, de ilyen még ottse volt. Én dominánsnak érzem magam, a kutyával szemben de ezt nemtudom orvosolni. Mert nem tudom hogy miért csinálja. Hiába foglalkozom vele, hiába viszem sétálni. Nem tudok vele lenni a nap 24 órájában. Nincs sok szabadidőm vele foglalkozni. De anyira szoktam vele foglalkozni, hogy amikor itthon vagyok magamhoz veszem simogatom egy kicsikét még játszok is vele.

4 éves Bolognase. Egyértelmű hogy a nővérem rontotta el. Ezt tudom csak orvosolni szeretném ezt a problémát. A nővéremet persze ez az egész nemis érdekli. Persze nemis neki kell takaritania utána x)

2011. nov. 28. 20:41
 9/19 A kérdező kommentje:
Próbáltuk szigorítani... tudja hogy rosszat csinál, és mégis... Többet is foglalkozhatnánk vele de nincs idöm rá, vagy éppenséggel energiám.
2011. nov. 28. 20:47
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem sokszor viszem le. És nincs napirendje. és nemis volt soha. Nővérem nem ugy kezelte mint egy kutyát kellene. egyébként lány. de nemtudom hogy ez mit számit :S
2011. nov. 28. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!