Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám ugat a kerítésmél,...

Ha a kutyám ugat a kerítésmél, és bizalmatlan az idegenekkel (tehát az én testi épségemet, és a területét védi, ahogy 30 000 éve minden kutya)?

Figyelt kérdés

Akkor őt vadállatnak kell tekinteni, és 20 000 Ft. ebadót kell utána fizetni?!

Ki fogja ezt kategorizálni? A szomszédok? A postás? Egy mindenttudó önkormányzati alkalmazott az első benyomás alapján?



2011. nov. 16. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés bennem is felmerült. Mi alapján döntik el, hogy egy kutya veszélyes e vagy se?
2011. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogják ezt a kását olyan forrón enni. Ha a kutyád őrzi a házat, de nem tud onnan kijutni, akkor nem lehet semmi gond. Egyébként emlékezz vissza az eddigi rendelkezésekre. Pitbullt például csak engedéllyel lehetett tartani és tilos volt szaporítani. Neked úgy tűnt, mintha ezt betartatták volna? Igazából ez inkább egy engedmény, mint egy szigorítás szerintem. Engedmény, mert nem fognak bizonyos fajtákat automatikusan veszélyesnek minősíteni (ismerek olyan pitbullt, aki terápiás vizsgával rendelkezik, és gyerekpszihológus mellett gyerekekkel dolgozik a régi törvény értelmében ő is veszélyesnek minősült volna). Tehát mostantól nem lesz egy kutya automatikusan veszélyes azért, mert valamilyen fajta, viszont ha már okozott sérülést, akkor az a gazdájának jelentős anyagi teher növekedést fog okozni és szerintem ez is teljesen jogos.

Amúgy ez a része még nincs kidolgozva a rendeletnek, de nem hinném, hogy arra menne ki a játék, hogy minden kutyát veszélyesnek minősítsenek, aki ugat a kerítésnél.

2011. nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezen én is gondolkoztam! Ezt az egész ebadót úgy hülyeségnek tartom ahogy van! :S
2011. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ostobák vagytok mind. Olvassátok el szépen a törvényt, mert fent van a neten, és üljetek nyugodtan a valagatokon.
2011. nov. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos, hogy átvilágítsam a dolgot, csak szólok, hogy a kutya nem a "testi épségedet" védi, hanem dominál, vagyis dominánsan viselkedik. Egy átlagos ember, mikor meglát pl egy farkasfalkát, azt hinné, hogy a falkavezér védi a követőket, mikor harcol vagy ilyesmi..ám ez tévedés, ő dominanciából harcol... Nem mindegy, hogy milyen módon ugat a kutya. Pl sipít mint a gumikacsa? vagy állandóan ugat? az feszültséget jelent. Ám a nyugodt ugatás lehet hogy folytonos, de az természetes. Az emberekkel való bizalmatlanságát pedig ne kend a kutyára. ez ismént neveléstől függ!
2011. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztelt 62%! Amit leírtál, az nagyrész ostobaság, és semmi köze az etológihoz. Nem véletlen a 62 %.
2011. dec. 6. 21:39
 7/7 A kérdező kommentje:

Na jó, egy kis gépelési gyakorlat, de azért ne játsszuk már az okoshülyét, pláne ilyen nagy arccal.


A kutyafélék (is), a betolakodókkal szemben NEM dominanciaharcot vívnak, hanem védik a területük ellenőrzése feletti jogot (pl. vadászat lehetősége...), továbbá védik a falka többi tagját, akikkel már adok- kapok viszonyban vannak, pl. a gazdájukat, akiből komoly hasznot húznak...

A védekezés célja a betolakodó elriasztása, végső esetben elpusztítása. Az utóbbira is látni példát kutyáknál.

A betolakodókkal szemben nincs értelme dominanciaharcot vívni, mert azokkal többet nem szeretnének találkozni, pláne, ha másik faj egyedei.


Az idegenekkel szembeni bizalmatlanság azért főleg genetikai jellemző. Próbálj egy kan kuvaszt tartósan az idegenekhez nevelni. Én be tudok úgy menni hozzá, hogy egy másodperc alatt megtámadjon. Egy gyereket meg pláne. Egy Goldent ehhez sarokba kéne szorítani...

A puli keverékem néha a hasamon alszik, de ha egy idegen bejön, és furcsán viselkedik, letépi a nadtágját.

2011. dec. 6. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!