Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok is azon ügyködik...

A ti kutyátok is azon ügyködik, hogy az agyatokra menjen?

Figyelt kérdés

Sokáig próbálkoztunk a babával és nem akart összejönni, aztán egyszer találtam egy kiskutyát az utcán és hazavittem. Nagyon megszerettem, ő volt a vígaszom a nehéz percekben. Aztán megtörtént a csoda, terhes lettem. 7 hónapos vagyok, veszélyeztett. Szóval egész nap csak feküdni, vagy ülni szabad nyugodtan, nem idegeskedni, minél kevesebbet mozogni. De itt van a kutyus, aki kb 1 éves, és épp a dackorszakát éli. A párom viszi sétálni reggel és délután , én nem mehetek vele napközben, így itthon vagyunk ketten. De folyamatosan azt nézi, hogy tudna engem ideges1teni. Ellop tárgyakat és azt várja, hogy menjek utána, incselkedik velem. Persze nem tudom elkapni, még akkor sem tudnám, ha nem lennék terhes, nagyon fürge kutyus. Persze, tudom, hogy a jó módszer az, ha ráhagyom és olyankor általában pár perc után ráún arra a bizonyos tárgyra. De van, mikor olyasmit lop el, amit nem hagyhatok, hogy rágcsáljon, megegyen. Vagy mert veszélyes rá, vagy mert értékes( pl ma a telefonom volt a célpont, jól össze is harapdálta, mire sikerült visszaszereznem) Ezenkívűl ruhák, plédek, párnák, dísztárgyak, amit csak talál. Nem tudok midnent elpakolni, nem is pakolászhatok, ő meg mindenhova fel tud ugrálni, egy igazi kis akrobata.

Másoknál is van ilyen, vagy csak engem akar idegileg kikészíteni a kutyám?

És még mielőtt bárki azt tanácsolná, nem nem fogom elajándékozni, felelősséget válaltam érte és nagyon szeretem.

Valami tanács?


2011. nov. 16. 12:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*vállaltam
2011. nov. 16. 12:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem azon ügyködik, hogy téged idegesítsen, hanem játszani szeretne mert unatkozik! Nem szabad ráhagyni, mert akkor azt hiszi, hogy szabad, és csinálja tovább.
2011. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha felelősséget vállaltál érte, vidd le napközben labdázni, leülsz egy padra, és onnan dobálod neki a labdát hogy elfáradjon. Ha ez nem kivitelezhető, keress egy tanuló ismerőst, aki leviszi egy óra sétára, játékra, párszáz forintért.

Az a baj, hogy a kutyád figyelmet szeretne, amit nem kap meg, vagy nem eleget. Valamint tanítsd meg klikkerezni, az is jól lefárasztja agyilag.


www.klikker.hu

2011. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Meg kellene tanulnod a kutya számára egyértelműen kommunikálni vele. Ennek az egyik legfontosabb lépése, hogy te irányítos a körülményeket, vagyis olyan helyzeteket teremtesz, amikben tudod, hogy hibázásra van lehetőség, és felkészülsz arra is, hogy hogyan viselkedhet a kutya adott helyzetben, és milyen viselkedésekre hogyan fogsz reagálni. Nehéz ezt elmondani hogyan kell, de muszáj megtanulnod, mert hamarosan a gyerek cumiját fogja elcsenni és az már nem lesz ilyen vicces.


Próbálj pl. olyasmiket játszani, hogy ráülsz valamilyen tárggyal egy szőnyegre, fennhangon sikongatva, érdeklődést felkeltve játszol a tárggyal, de nem engeded, hogy a szőnyegre lépjen a kutya és ezt lehetőleg érintés nélkül, csak szóval, csak gesztikulációval éred el. Ha az képzeled, hogy a babád cumija (ha nem akarsz majd cumit neki, akkor bármi más, büfirongy nem ez a lényeg) és úgy tiltod le róla, hogy tényleg nagyon komolyan gondolod.


Fontos, hogy ne csak tiltás legyen, hanem dícséret is, mindig párban járjanak. Sokan azt hiszik, hogy ezzel összezavarják a kutyát, mert elsőre tényleg úgy tűnik, de hidd el, könnyebben megérti végül ha így csinálod, és nem teszed frusztrálttá. Vagyis: lezavarod a szőnyegről, megint hangoskodsz, ha megtorpan a szőnyeg szélén, akkor rögtön dícséret. Erre persze tovább fog megint menni, de akkor megint elküldöd, a szélén megint megdícséred. Fontos, hogy a kutya számára világos határokat tudj felállítani, és legyen hiteles és egyértelmű a kommunikációd számára.

2011. nov. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a 3. emeleten lakunk, ki se mehetek a házból. A párom sétál vele reggel 1 órát, délután meg viszi futattóba, 1-2 órát kint vannak. Szerintem ez elég kéne legyen.
2011. nov. 16. 12:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól hogy 3 órát van vele foglalkozva, még marad jó néhány óra, amikor elunhatja magát. Nem várhatod el tőle, hogy egész nap csak aludjon vagy nyugodtan üljön/feküdjön és ne csináljon semmit. Egy gyereknek sem mondhatod, hogy most nem unatkozhatsz mert ma már 3 órát játszhattál. Megértem, hogy te nem tudod vinni sétálni, de ez így egy elég szerencsétlen helyzet.
2011. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Más kutyával se hiszem, hogy többet foglakoznának. A másik meg, hogy míg dolgoztam, ő egyedül volt itthon és soha semmi rosszat nem csinált, nem rágcsált meg semmit, nem tett tönkre semmit. Szerintem aludt egész délelőtt, mert teljesen érintetlen volt a lakás. Mióta meg itthon vagyok, mindent rongálna, csak arra tudok gondolni, hogy engem akar idegesíteni.
2011. nov. 16. 12:56
 8/12 Hovarju ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem bosszantásból csinálja. Te magad írtad, hogy korábban ő volt a kedvenc, vele foglalkoztál,amikor épp otthon voltál.

Most pedig otthon vagy (ő nem tudja miért). Eddig ha ott voltál, foglalkoztál vele, most nem érti miért nem. Próbálj meg neki valami elfoglaltságot találni. Lehet kapni olyan kutyajátékot, amit meg tudsz tölteni finom falatokkal - ez is lefoglalja kis időre. Vagy amit előttem már tanácsoltak klikkerezz vele. Ez utóbbit a székből ülve is meg tudod tenni. Vagy dobálj neki labdát a székből ülve egy rövidke ideig. Fontos, hogy a játékot te kezd és te hagyd abba. Ha pedig a párod otthon van, állítsatok fel neki új szabályokat. Nem mehet fel az ágyra, székre, nem vehet fel dolgokat a földről, csak ha engedélyt kap.....stb.

Szóval nem gonoszságból teszi, csak nem érti a helyzetet. Gyakoroljatok sokat. Sok sikert kívánok hozzá és jó egészséget!

2011. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Gratulálok a babához!:D

És ezt csak most kezdte el csinálni?

Ha el lopkodja a tárgyakat te meg látod akkor szólj rá vagy amikor látod h viszi el akkor menj utána és szólj közbe neki amikor meg van pedig üss rá egyet (ne nagyot!) és mondjad neki h nem szabad!!!

2011. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

-Ágyból fekve nem tudod neki dobálni a labdát?

-Vegyél neki KONG labdát!

-Klikkerezz vele

-Vegyél neki nagydarab, szaftos csontokat

-keress valakit aki sergít foglalkozni vele, sok ember örülne

-Legyen rendben a rangsor. Ez mindenre hasznos, az egész életetekre, arra hogy nyugton hagyjon, a gyerek miatt is.

Ezekhez nem kell mozognod. És SOHA ne kergesd!

A kutya nem akar idegesíteni, csak 1, unatkozik és fel akarja kelteni a figyelmed. Valószínűleg majd a gyerekednél is fogsz tapasztalni hasonlót. 2, kamaszkorban van és próbálgatja a határokat.

Amúgy nem, az én kutyáim sosem csináltak ilyeneket, de nálunk teljesen más a helyzet, az élet, a szokások.

2011. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!