Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a kutyapiszok...

Mennyibe kerül a kutyapiszok az utcán?

Figyelt kérdés
Ki tudja, hogy milyen büntetés szabható ki annak, aki nem takarítja el közterületen a kutyája után a kutyakakit?
2011. nov. 16. 12:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Aszem 5000ft vagy 3000ft.
2011. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam hirtelen. Ezek szerint helyi rendeletek szabályozzák:


"Tízezer forintra is megbüntethetik a tavaly novemberben hozott helyi rendelet alapján Józsefváros közterület-felügyelői azokat a kutyasétáltatókat, akik nem tartják be a kutyasétáltatás szabályait, azaz például nincs náluk igazoltatáskor "piszokzacskó". A bírság kifizetését megtagadók ellen szabálysértési eljárást indítanak, ez viszont már harmincezer forintot is jelenthet.


A december 31-ig tartó türelmi időszak után idén nincs pardon. Naponta egy-két feljelentés érkezik a renitens gazdák ellen, és öt-hat szóbeli figyelmeztetést is kiosztanak a járőrök, tudtuk meg a nyolcadik kerületi közterület-felügyelettől. Tartottak már nagy razziát is a rendőrséggel és az állategészségügyiekkel közösen, erre a jövőben is rendszeresen számíthatnak a kutyasétáltatók. A kutyásokat ilyenkor felszólítják a póráz, illetve a szájkosár használatára (kutyamérettől függő szigorúsággal), illetve legalább zacskó kell legyen az eb gazdájánál, aki szigorú szankcióként még arra is számíthat, hogy az állategészségügyi hatóság elszállíttatja a kutyát az Illatos úti ebtelepre."

2011. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy max 30 ezer, merthogy szabálysértésnek számít. De lehet tévedek. Mindenesetre remélem a többség nem azért szedi, hogy ne büntessék meg.
2011. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Én ahol lakom rengeteg park van meg nagyon sok kutyás és egyetlen egy szemetes sincs ahova lehetne dobni a kutya piszkot. Én egyenesen várom, hogy rám szóljanak hogy szedjem össze a kutyapiszkot és közölném velük h rakassál le kukát. Amúgy vettem kutya kaki zacskót de még nem használtam:D
2011. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
És miből áll letenni valahova zacsistól, aztán hazafelé menet elvinni az otthoni kukáig becsomózva? Ne haragudj, de ha én megláttalak volna tutira beszólok. Agyamra megy, hogy hiába vagyok maximálisan szabályos és körültekintő a kutyáimmal, mások nemtörődömsége miatt ugyanolyan lenézett vagyok én is...
2011. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
A földön hagyni a kakit ami lebomlik és az első elő elmossa vagy becsomagolva dobjam abba a kukába amibe nem lenne szabad... hát néző pont kérdése, hogy kinek mi a jó. Ha lennének rendes kukák összeszedném de így nem! Milenne ha nem lenne pénzem ilyen zacskóra? Megint az van, hogy a Magyar állam egy rakás szar és nem pakoltat le kukákat de azért büntetnek ha nem szeded össze.
2011. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Tipikus magyar hozzáállás... Az utca is azért szemetes, mert az önkormányzat nem fizet elég takarítót, nem azért mert az ostobája eldobálja a szemetet. Itt mindenki mindenre felülről várja a megoldást, de tenni nem tesz érte egyáltalán semmit.


Annyival jobb, hogy a vadászkutyák nem tudnak belefetrengeni ha nincs ott, a bokor mélyéről labdát elővarázsoló gazdiknak nem lesz szaros a cipője, és aki szeretne nyugdot lélekkel leülhet piknikezni a fűbe, a gyerekek meg pofára eshetnek anélkül, hogy szarosak lennének.

2011. nov. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Azért elég sok idő az, mire lebomlik. Én is úgy szoktam, hogy belterületen összeszedem és leteszem valahova, majd visszafele jövet felveszem és kidobom ez első kukába. Külterületen meg nem szedem fel.
2011. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

"Amúgy vettem kutya kaki zacskót de még nem használtam:D"

"...vagy becsomagolva dobjam abba a kukába amibe nem lenne szabad"

Igazán büszke lehetsz magadra. Egyébként melyik kukába nem szabad a kutyaszart beledobni?

2011. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Elvileg mivel veszélyes hulladéknak minősül, ezért a kutyaszar gyűjtő kukákon kívül más kommunális hulladékgyűjtőbe nem szabadna beledobni, dehát akkor hova máshova?
2011. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!