Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon aggódom a kutyámért?

Nagyon aggódom a kutyámért?

Figyelt kérdés
Apukámnak mondta az állatorvos,hogy nyugodtan vágja le itthon a kutyusunk körmét..Ma délután meg is próbálta,viszont a kutyám nagyon nem szereti h vágják a körmét ezért ficánkolt és apa belevágott a körmébe ://. Nagyon vérezni kezdett neki,bekötöttük,sebtapaszt is tettünk rá.Mit lehet még tenni vele :'CC?
2011. nov. 16. 16:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hülyén fogalmazott kérdésnél de nagyon pánikba vagyok esve,és nem tudtam mit írni. (13/L)
2011. nov. 16. 16:22
 2/7 Zolka99 ***** válasza:
nem fog belehalni ...
2011. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nyugi, majd begyógyul, a lényeg, hogy legközelebb mondjuk segíthetsz apukádnak, és akkor kevésbé fog mocorogni. Vagy ha nagyon nem megy, van egy ilyen körömvágásra kifejlesztett eszköz, sajnos a nevét nem tudom. Annyi, hogy pirosan világít, ha ráteszed a kutya körmére (tehát így köréfogod), és csak ott zöldül ki, ahol le tudod vágni biztonságosan.
2011. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Csúnyán tud vérezni, fáj is neki kicsit, de nem vészes. Máskor ketten fogjátok le, a harmadik meg vágja. :)))
2011. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Apukád nekiállt körömvágó ollóval? Azigen! Ahhoz speciális karomvágó kell, de sokkal egyszerűbb lenne, ha az állatorvos nem ilyen buta tanácsokat adna, hanem ő maga megcsinálná.

Apukád belevágott a vérerekbe, az nagyon csúnyán tud vérezni, de nem lesz baja.

Vagy vegyetek egy rendes eszközt hozzá, és mindig csak egy kicsit vágjátok, vagy keressetek egy szakembert. (orvost, vagy kutyakozmetikust)

2011. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehetsz rá egy csepp Betadine-t, hogy ne fertőződjön el, de nem lesz belőle semmi baja.

A kutyának meg lehet tanítani, hogy mozdulatlanul tűrje a karomvágást. Az enyém ha már csak meglátja a kezemben a körömvágót, fekszik a hátára és mozdulatlanul várja, hogy vége legyen a kínszenvedéseknek. :) Neki is jobb így, nekem is: hamarabb végzünk és birkózni se kell vele.

Amit írtak, a szenzoros karomvágó sajnos elég drága mulatság.

2011. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem körömollóval állt neki,hanem egy kutyakörömvágóval,de nem olyannal amit az előbb írtak le..

Elég sokáig vérzett neki,de szerencsére elállt-Ma már semmi baja.^^ Köszönöm a válaszokat.

2011. nov. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!