Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam be a bichon-ta...

Hogyan tanitsam be a bichon-tacskó keverékem hogy agressziv legyen idegenekkel szembe?

Figyelt kérdés

Nagyon aranyos kiskutya,olyan mint egy kis plüssállat,és épp ebböl az okbol minden kisgyerek jön és simogatja és hogy ilyen aranyos meg olyan aranyos,igaz hogy csak 2 hónapos de nagyon is aranyosak a bichonok..ajándékba kaptam ezért nem szeretném megsérteni az ajándékozot aval hogy tovább adom.

Be szeretném tanitani hogy akármilyen idegennel agressziv legyen,vagy legalább ugasson miko valaki igy közeledik hozzá?

De hogyan?!!!Nagyon fontos...ha egy hónapon belül ezt nem tanulja meg (legalább valamennyi haladást lássak) akkor sajnos csak az marad hogy tovább megy és egy nagy kutyust hozok a menhelyről,aki nem arrol hires hogy mien cuki.

Várom a vállaszokat.Köszi


2011. nov. 16. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
atyaisten...
2011. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Te neked akkor nem való kutya. És inkább örülnöd kellene hogy nem egy agresszív kutyát kaptál.
2011. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
De miért baj az, hogy nem kapja meg azt aki hozzá ér?
2011. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a barátságos kutyákat de a kérdezővel tényleg baj van.

1,a barátságtalanság nem egyenlő az idegbetegséggel amit te akarsz

2, olyan kutyát kell választani ami illik hozzád. Ha nem akkor add olyannak aki teljesen el tudja fogadni. Nem te fogsz égni hanem akitől kaptad, ugyanis alapvető dolog az ilyenek miatt is, hogy a kutya nem ajándékba való!

3, a kutyád gyakorlatilag kisbaba! Egy kemény őrző-védő kutya ösztönei is csak 1 éves kora körül kezdenek működni. Azt hittem ezt mindenki tudja, hogy az egészséges kiskutyák barátságosak. Tehát a te kutyád akkor sem lenne barátságtalan 1 hónapon belül ha roti lenne vagy ehhez hasonló. Vagy igen akkor azt félősségből, idegbetegségből tenné.

Amúgy pedig a te kutyád. Ha valami nem tetszik akkor nyugodtan meg lehet mondani. El lehet küldeni a tolakodókat.

2011. nov. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Csak gratulálni tudok a logikádhoz! Elajándékozni, mert aranyosnak találják az emberek??? Nem egyszerűbb lenne rászólni azokra, akik kérdés nélkül simogatni akarják? Légy szíves, ne nyúlj hozzá, mert... (akármi, amiért nem akarod, hogy simogassák) Ennyi.

Egyébként nem értem, miért baj, hogy cukinak találják az emberek. Én örülök, amikor megállítanak az utcán, hogy megdicsérjék a kutyáimat, hogy milyen szépek.

2011. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem adj túl a kutyán, és vegyél magadhoz egy oroszlánt, azt majd biztosan nem fogják simogatni.

Mi lett volna, ha anyukádnak nem tetszik a te viselkedésmódod, és bead egy intézetbe azzal a mondattal "Áh, ez az idióta nem tud semmit matekból, hozok ki inkább egy zsenit."

Egy kutyát szeretni kell, és szeretettel nevelni, nem megpróbálni idegbeteget faragni belőle nagyzolásból.

2011. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Timberwolf ***** válasza:
47%
Hát kérdező neked egy fejbelövés kéne nem kutya...
2011. nov. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha nem akarod, hogy piszkálják a kutyádat, mondd meg, hogy ne nyúljanak hozzá.
2011. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Senki nem vállaszolt a kérdésre.És mint már mondtam akartam kutyát de nem egy kis plüssmacit.Nem mondom hogy nem szeretem,mert szeretem nagyon is,és nem fogom senkinek csak ugy oda adni hogy azt se tudjam mi lesz vele.Lehet félre értettetek,és nem fejeztem ki jól magam mert valóban nem agressziv kutyát akarok csak aki egyszerűen nem barátságos idegenekkel.

És meg szoktam mondani mindenkinek,de nem értik meg egyesek,és sokszor megesik hogy sietek valahova,ő jön nyugodtan utánnam,és akkor jön egy kiskölyök lehajol hozzá és ő megáll.én elküldöm a gyereket de ő mégse akar jönni,megértem hogy még kicsi és játszana és azér nem,de nem mindig tudok utánna várni.

Én nagy kutyák mellett nöttem fel,és kisgyerek korom óta utszai kutyákkal barátkoztam,soha nem voltam oda az ilyen kis puha kutyusokér.

Ezért is mondtam hogyha be lehet tanitani akkor megtartom már csak azér is hogy ne sértsem meg az ajándékozot,és szeretem is.Nehéz lesz tőle megválni akármennyire hihetetlen.De ugyanakkor tudom azt hogy jobb neki egy olyan gazdi aki elkényezteti és ilyen meg olyan cukinak neveli.

Én egy kutyust fegyelemre nevelek,arra hogy sétáljon mellettem,várjon mikor azt mondom,üljön mikor kell,és ne vegyen számba se embert se kutyát.És mielött ujabb támadásokat találnátok ki nem veréssel tranitom erre!!!

Már eldöntöttem hogy amint továbbadom,haza hozom egyik kutyát az uccárol,aki megérdemli a szerető otthont ugyanugy ahogy a kis bichon is.

Tudom hogy nem nekem való,de szivesen felnevelnél szeretettel és türelemmel ha be tudnám tanitani hogy barátságtalan legyen.

2011. nov. 17. 00:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akartál plüssmacit, miért olyat tartasz? Értem én, ajándék, de valójában akkor kellett volna visszautasítanod, amikor megkaptad. Ha már elvállaltad, élj vele együtt.

A barátságossága nem nevelés kérdése, hanem a természetéé. Ő ilyen, ezen erőszakkal tudsz változtatni, de annak nem boldog kutya lesz az eredménye.

Annyit tudsz tenni, hogy megtanítod neki flottul azt, hogy "nem", meg "gyere ide", ennek a két dolognak elégnek kell lennie, hogy elérd, hogy mások ne tudjanak vele foglalkozni. De azért azt vedd figyelembe, hogy a kutyádnak igénye van a spontán szeretgetésre, az emberi társaságra. Ha megfosztod ettől, az nem tesz jót neki, meg a kapcsolatotoknak sem.

2011. nov. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!