Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Félek sétáltatni a...

Segítség! Félek sétáltatni a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám keverék kutya. Nagy testű, kilenc hónapos szuka. Séta közben nagyon húz hiába van kiengedve egész nap, és rohanhálgathat kedvére... Már félek sétálni vinni, mert már párszor megjártam, hogy elestem... Ha kutyát lát megőrűl és mindennel azon van, hogy odamenjen hozzá és játszodjon. A gyerekeket meg annyira szereti, hogy mindenképp megakarja szagolni őket s játszani akar velük... Kétségbe vagyok esve, mert szeretném már vinni a kutyám sétalni!
2011. nov. 16. 18:35
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
50%
Max hívsz egy barátot, aki segít fogni, ketten csak elbírtok vele, egyedül ne vidd ha nem bírsz vele, mert abból csak a balhé van utána.
2011. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Próbáld ki a szájszíjat, ezzel a legtöbb kutya megszelídül, könnyebben kezelhetővé válik.
2011. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az enyémet fojtónyakörvvel sétáltatom de dettó ugyan ez! Ő is keverék én nem estem el de azért volt, hogy elrántott és ő is megőrül ha kutyát lát. Én a szomszéd barátnőmmel sétáltattam minden nap! De most már egyre kevesebbet viszem mert ha ott van a barátnőm akkor is félek vele elindulni! Már annyira erős!
2011. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Menjetek kutyasuliba!
2011. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
folytó nyakörv és csak keményen.!!!Komolyan mondom nekem staffom van,és bár imádom mindennél jobban viszont ha néha nem tettem volna meg az erős rántásokat meg a keménykezűséget akkor most ugynaigy járnék,még nem késő!Volt smerösöm aki a 2 éves kannnal jrt ugy pár honap rendzseres séta pár alapszabály és ugy jön mai napig mint a kisangyal.Pl egy két jotanács.:-te sétáltasd és ne ő,arra menjetek amerre te akakrod ne amerre huz.Addig foja ezt csinálni amig nem állsz a sarkadra és nem te leszel a falkavezér.Pl nálunk alapszabály h a térdemnél előbb nem mehet a kutya,tanulja meg én irányitom és nem forditva.Én megyek be először meg a vendégek és csak utána ő!Sose forditva.A legnagyobb hiba ha ugy kezded h mijen picic még még nem tnaitom majd ha nagyobb lesz,az enyém már 2 honaposan vezényszora ült feküdt ...muszály néha keménynek lenni és ilynkor sose a testi fenyitésre gondolok hanem a határozottságra,mert később megjárhatod
2011. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Először is mozgasd le. Olvasd el ezt a cikket, rengeteg hasznos ötlet van benne: [link]

Tudniillik amíg a kutyát tombolni akar, tele van felesleges energiákkal, addig nem fog nyugodtan sétálni, ha fejreállsz se.

Aztán tegyél rá folytónyakörvet vagy haltit (szájszíj). Fojtónál figyelj arra, hogy rántásokkal irányítsd a kutyát, ne húzással, mert akkor tényleg fojtani fog. Plusz vigyél magaddal jutalomfalatot (virsli, sajt, párizsi, ne száraztáp), és ha rád figyel sétánál, dicsérd meg és adj neki egy falatot.

Ha nagyon nem megy, és budapesti vagy, szívesen elmegyek megmutatni ezt-azt, menhelyi kutyákon edződtem, szóval van fogalmam arról, miket élhetsz át. Ha érdekel, írj rám :)

2011. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

kutyasuli.:)


a fojtót nagyon nem támogatom - és a normálisabb kutyasulik sem így "oldják meg" a problémát...


nekem közép-ázsiaim van, azzal kicsit nehezebb lenne elbírni, mint egy amstaffal...

soha az életben nem raktam rá fojtót, még az is ritka, hogy a hangomat felemelem.

a kutyám mégis engedelmes, bármikor (!) behívható, húzni pedig eszébe sem jut.


(pedig a közép-ázsiai nem arról híres, hogy farkcsonk-csóválva lesi a kisgazdija minden parancsát...)


Ha igazán meg akarok oldani ezt a problémát, akkor ajánlom a tükörmódszeres sulik valamelyikébe vidd el a kutyádat!

[link]


Ha nem a közelben laksz, akkor olvasd el Jan Fennell összes könyvét, és vésd jól az eszedbe!:)


Nekem erős a gyanúm, hogy itt nem csak a húzás a probléma, valószínűleg a kutya pont letojja, hogy Te mit akarsz, hiszen ő a főnök...

Először ezt kell megoldanod...

2011. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én enmhiszem h egy ázsiait nehezebb lenne sétáltatni mint egy 40kg tömör izom kutyát de te dolgod. Én elitélem ha valaki megveri a kutyáját,de igenis meg kell tanitani h ki a falkavezér.És ezt nem párizsival meg gügyögéssel fogod neki megtanitani akár egy tacsko akár egy német dog.DE neked lehet sikerült utyapszichologusokkal;)
2011. nov. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A kutyám a parancsaimat nagy buzgósággal teljesíti, csak sétálni nem akar... Van amikor rá jön a rohanhatnék és akkor katasztrófa! Előtte jól megrohantatom a kertben, és mégis! Nagyon jó tanácsokat kaptam, és ezentúl igyekszem falkavezér lenni! Külömben Romániában lakom, tehát a kutyasulinak nagyjából lőttek... Köszönök mindent, ha még van tipp írjatok!
2011. nov. 17. 19:06
 10/23 anonim ***** válasza:

bocsi az offért, de hadd jegyezzem meg, ha egy amstaff 40 kiló tömör izom (ami ugye tudjuk, hogy nem csak izom), akkor szerintem a káj meg 60-80 kiló tömör izom.

azért ne említsük a kettőt egy lapon.

nem beszélve arról, hogy egy amstaff alapjáraton emberre nem veszélyes, egy káj viszont gondolkodás nélkül nekimegy bárkinek, aki nem a falka tagja.


és de, én gügyögéssel és párizsival értem el ezt az eredményt a kutyámnál ráadásul úgy, hogy falkám van, nem ő az egyetlen kutya a háznál. (még 3 van.)


Én továbbra is azt tanácsolom, hogy ne erőszakkal "neveld".

Ez jó hír, hogy amúgy ilyen kis buzgó a kutyus, tuti, hogy a párizsiért cserébe meglágyul a kis szíve...:)

Fáraszd le iszonyatosan - akkor is, ha az egész napodba kerül:D -, és utána, ha már fáradt a húzáshoz, menjen a klikk-jutalom.

és mondjuk a lábhoz vezényszó...

(előbb kondicionáld a kutyád a klikkre - 3-4 napig menjen a klikk-jutalom. utána jöhet a lábhoz (teljesíti) klikk-jutalom.)


Még egy tipp:

Nekem is volt egy ilyen kőagyú kutyám:D, nála sem a fojtó, sem a rángatás, sem a kiabálás nem hatott, és párizsival sem tudtam jutalmazni, mert nem volt olyan pillanat, amit jutalmazhattam volna...

Helyette rohadt nyugodt maradtam, ha nekiállt húzni, én szó nélkül megfordultam.

Ha akart jönni, ha nem, én indultam a másik irányba.

Megint elém került - megint megfordultam.


A végén csak felfogta a kis felfogókájával, hogy mit akarok, na akkor már volt mire rájutalmazni, és azóta tök normálisan jön láb mellett.:)


Próbáld ki, ha van egy kis türelmed, szerintem ez sokkal jobb, mint a fojtós szerencsétlenkedés. (Amitől a kutya csak jobban befeszül...)

2011. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!