Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaadó? (fontos, többi lent)

Kutyaadó? (fontos, többi lent)

Figyelt kérdés

Akkor most pontosan mi is lesz ez a kutyaadó?És mikor?

Törzskönyvezett,chipezett,fajtiszta angol bulldogra mennyit kell majd fizetni?

és ennek mi az értelme?Szerintem ezzel csak azt érik el,hogy ennél is több kutya kerül az utcára,hiszen akinek nincs az adóra pénze,az "kidobja" a kutyát.Legalábbis elég sokan vannak ma ilyenek..:/



2011. nov. 16. 19:08
 1/5 anonim válasza:
Én úgy tudom, de egyáltalán nem biztos, hogy évente valami 5000 Ft alatti összeg. 3-4 ezer Ft lehet több nem évente. Én így hallottam.
2011. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
3-4 ezer Ft lehet, több nem, és évente.
2011. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azt pontosan nemtudom, hogy mikor lesz és hogy mennyi egy kutyára (max. 6000 Ft)

a magyar fajtákra mint például: magyar vizsla, puli, komondor stb. azokra nem kell, meg azokra sem amelyikek munkakutyák, például : vakvezetőkutya, rendőrkutya ... de viszont a házőrző nem számít bele!

az mindegy, hogy chipezett-e.. ha chipezett és nem magyar fajta, vagy ha csak nem munkakutya, akkor is kell fizetni.

röviden és tömören ennyi, amúgy egyetértek, hogy ezzel csak azt fogják elérni, hogy utcára, illetve menhelyre kerül majd sok kutya.

még valami: évente kell majd ezt fizetni.

2011. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
max 6000 forint a törvény szövege már fenn van a neten de még tegnap is nyújtottak be módosító indítványokat...
2011. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ivartalaníttatod, akkor semmit.
2011. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!